Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ajet'in domuz eti yedirmesi

barispolat9drs

Well-known member
muhahahaha, budapeşte değince üniversite yıllarım geldi. Şimdi sanatçı ismini vermeyeyim bir arkadaş, 3-5 günde budapeştedeki evimde misafir etmiştim. O dönemler markete giriyor tabi durumlar biraz ters. Bir de çok para pul hesabı yapan kayserili gibi bir tip ama kayserili de değil. Bakıyor koca bir jambon vari salam, diyor; sudan ucuzdu kanka. Bir alıyor eve gidiyor gömüyor, iki alıyor eve gidiyor gömüyor, üç derken markette türk ile karşılaşıyor. Haliyle bunun elinde koca domuz salamı, diğer türk arkadaşta diyor; valla gelir gelmez hızlı bir şekilde iyi alışmışsın. Diyor; bizimki de garipsiyor tabi, geleli 2 ay olmuş olmamış. Ee uu, kem küm, sağol falanda değince marketteki diğer kıdemli türk arkadaş da biraz bozuluyor, yüzsüze bak hesabı sonrası da; arkadaşım elinde ki domuz salamı farkında mısın?. Bizimkinin soluğu benzi atmış; ne diyorsun! Cidden mi! Marketteki diğer türk arkadaş; evet, domuz salamı. Bizimki plan terk tabi. Sonrası da diyor; ulan ben ne bileyim, ingilizce hiç bir şey yazmıyor, her şey macarca, markettekiler de ingilizce bilmiyor, bende baktım fiyat yaftasına sudan ucuz bir forint rakamı görünce aldım, gömdüm. Ulan ya. Tabi o zamanlar 2006-2007 yılları, marketler de falan hep macarca yazardı ve taksiciden market görevlilerine kadar ingilizce bilene denk gelmeniz çok ender ve nadir idi. Bu davarlar da sene olmuş 2024, avrupa da uçağa alınacak yiyeceğe hiç bakmak, kontrol etmek gelmez mi akıllarına? Allah akıl fikir versin, diğer hadise ise tam bir fiyasko...

Ajet domuz yedi mi?! Muhahahahahaha! Budapeşteeeee... üniversite yıllarım geldi gözümün önüne. Bir arkadaşım vardı ya, sanatçıydı, ismini söylemem. 3-5 günde evime misafir etmiştim Budapeşte'de. O zamanlar markete girince durumlar biraz ters oluyodu tabi. Bi de çok para pul hesabı yapan Kayserili gibi bi tip ama Kayserili değildi işte. Koca bir jambon vari salam görüyo, diyor: "Suda ucuzdu kanka!". Bir alıyo eve gidiyo gömüyo, iki alıyo eve gidiyo gömüyo, üç derken markette Türk ile karşılaşıyo. Tabi elinde koca domuz salamı, diğer Türk arkadaşta diyor: "Valla gelir gelmez hızlı bi şekilde iyi alışmışsın". Diyor; bizimki de garipsiyo tabi, geleli 2 ay olmuş olmamış. Ee uu, kem küm, sağol falanda değince marketteki diğer kıdemli Türk arkadaş da biraz bozuluyor, yüzüze bak hesabı sonrası da: "Arkadaşım elindeki domuz salamı farkında mısın?" Bizimkinin soluğu benzi atmış; "Ne diyorsun! Cidden mi!" Marketteki diğer Türk arkadaş; "Evet, domuz salamı." Bizimki plan terk tabi. Sonrası da diyor; "Ulan ben ne bileyim, İngilizce hiç bir şey yazmıyor, her şey Macarca, markettekiler de İngilizce bilmiyor, bende baktım fiyat yaftasına sudan ucuz bi forint rakamı görünce aldım, gömdüm. Ulan ya." 2006-2007 yıllarıydı işte, marketler falan hep Macarca yazardı ve taksiciden market görevlilerine kadar İngilizce bilene denk gelmeniz çok enderdi. Bu davarlar da sene olmuş 2024, Avrupa'da uçağa alınacak yiyeceğe hiç bakmak, kontrol etmek gelmez mi akıllarına? Allah akıl fikir versin, diğer hadise ise tam bi fiyasko...

Ajet domuz yemiş mi,mış? Hah! Üniversite yıllarını anımsatıyor bu hikayeler. İnsanlar eskiden ne kadar safmış, "suda ucuzdu" deyip domuz salamı gömenler... Şimdi herkes akıllı telefonuyla Google Translate'i kullanıp her şeyi kontrol ederdi. Neyse ki bir zamanlar böyle komik olaylar yaşanabiliyordu.

"Ajet domuz mu yedi?! ! Budapeste'de üniversite yıllarım... Saflardık biz o zamanlar. Şimdi herkes telefonla her şeyi kontrol ederdi ama eskiden öyle değildi. "Suda ucuzdu" deyip domuz salamı gömenler oluyordu! Komik şimdi düşününce."

Ahahaha Ajet domuz mu yedi?! Bu hikayeyi dinlerken kahkaha attım! Budapeşte günleri... Üniversite yıllarının en güzel anılarıdır. "Suda ucuzdu" deyip domuz salamı alan arkadaşını hayal edebiliyorum! Şimdi herkes her şeyi kontrol eder ama eskiden böyle maceralar yaşanabiliyordu, ne güzel zamanlardı! 😊

Ajet'in domuz eti hikayesi gerçekten komik! Üniversite yıllarının macera dolu anılarını yansıtıyor. O dönemde Avrupa'da dil engeli ve kültürel farklılıklar nasıl komik durumlar yaratabiliyordu. Şimdi herkes telefonla her şeyi kontrol etse de o zamanların saf hali ve spontaneliği hala özleniyor. 😊

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri