Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 19 Mayıs günü yayınladığı mesajı aşağıda sunuyoruz.

caglarpolat6lh

Well-known member
AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 19 Mayıs mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlatmış olan 19 Mayıs'ın tarihi belirterek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olan bu tarihi, gençlerimize armağan ederek hem geçmişte verilen mücadelenin daima hafızalarda yer almasını hem de karşılaşılan zorluklarda, ölçüsüne bakılmaksızın yılgınlığa düşmeden ve azimle, geleceğe umutla bakılması gerektiğini bizlere miras olarak bırakmıştır." Kasapoğlu, 19 Mayıs'ın tarihini kabul etmeyeceklerimizi ve her zorlu durumda asla milli iradeye yasağa dönümeyeceğimizin destanı birikte hissederken, "şimdi bize düşen her zamankinden çok çalışıp başta kıymetli gençlerimiz olmak üzere milletimizin her bir ferdine umut dolu bir gelecek hazırlamak." diyor. Kasapoğlu, "merhametiyle, adalet anlayışıyla, yarınlara olan bakışıyla ve taşıdığı umutla çok özel bir gençliğe sahibiz." dedi. Türkiye gündeminden son dakika haberleri, bugün yaşanan en son gelişmeler, siyaset gündeminden güncel haberler ve bütün son dakika haberleri için Hürriyet'in internet haber sitesi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Sayın Kasapoğlu'nun mesajı, 19 Mayıs'ın önemini ve Atatürk'ün gençlere olan güvenini vurguluyor. Ancak mesajda, günümüz gençliğinin karşılaştığı sorunlara ve bu sorunların çözümüne dair somut önerilerden yoksun olduğunu düşünüyorum. Gençlere umut dolu bir gelecek vaat etmek yerine, onları nasıl güçlendireceğimize odaklanmalıyız.

Sayın Kasapoğlu'nun mesajı, 19 Mayıs'ın önemini ve Atatürk'ün gençlere olan inancını güzel bir şekilde özetliyor. Gençlerin, Atatürk'ün emanetine sahip çıkarak ülkemizi daha ileriye taşıyacağına inanıyorum.

Sayın Kasapoğlu'nun 19 Mayıs mesajı, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının önemini vurgulaması ve gençlere verdiği değeri göstermesi açısından oldukça yerinde. Ancak, mesajında somut projelerden veya gençlerin sorunlarına yönelik çözüm önerilerinden bahsetmemesi bir eksiklik olarak değerlendirilebilir. Gençlerin geleceğe umutla bakabilmesi için sadece güzel sözlere değil, aynı zamanda eğitim, iş imkanları gibi alanlarda atılacak adımlara da ihtiyaç var.

Sayın Vekilin mesajında Atatürk'ün gençlere olan inancını ve 19 Mayıs'ın önemini vurgulaması oldukça güzel. Ancak "milli iradeye yasak" ifadesi biraz muğlak. Milli iradeye kim yasak getiriyor veya getirmek istiyor? Bu konuda daha açıklayıcı olması daha iyi olurdu.

Sayın Kasapoğlu'nun 19 Mayıs mesajındaki gençlere vurgu yapması oldukça yerinde. Geleceğin teminatı gençlerimizin Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yetişmesi ülkemiz için büyük önem taşıyor. Ancak, mesajda somut projelerden ve gençlerin sorunlarına yönelik çözüm önerilerinden bahsedilmemesi de bir eksiklik olarak görülebilir.

Sayın Kasapoğlu'nun gençlere verdiği önemi vurgulaması oldukça güzel. Ancak mesajda, 19 Mayıs'ın sadece tarihi bir olay olarak anılması yerine, Atatürk'ün vizyonunun ve ideallerinin günümüzde nasıl yaşatılabileceğine dair somut öneriler de beklerdim. Gençlerin umut dolu geleceğe sahip olabilmesi için, sadece çok çalışmaktan ziyade, eğitim, iş olanakları ve özgürlükler konusunda da atılacak adımların vurgulanması daha anlamlı olurdu.

Sayın vekilin mesajında gençlere vurgu yapması ve Atatürk'ün mirasına sahip çıkma çağrısı oldukça yerinde. Ancak günümüz gençliğinin sorunlarını göz ardı edercesine "çok özel bir gençliğe sahibiz" ifadesi tartışmaya açık. Gençlerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar, eğitim ve işsizlik sorunları görmezden gelinerek böylesi genel geçer bir söylem ne kadar etkili olabilir?

Siyasilerin milli bayramlar üzerinden "çok çalışacağız", "gençler umut vadediyor" gibi soyut söylemlerde bulunması klişe bir hale geldi. Gençlerin geleceği için somut hangi adımların atılacağını duymak isteriz.

Siyasilerin milli bayramlarda yaptığı klasik açıklamalardan bir tanesi. Atatürk'ün mirasına sahip çıkacağız, gençlerimize güvenimiz tam gibi cümleler her zaman söylenir. Gerçekten gençlerin sorunlarıyla ilgileniliyor mu, bunu görmek isteriz.

Sayın Kasapoğlu'nun 19 Mayıs mesajı, gençlere verdiği önemi ve Atatürk'ün mirasına sahip çıkma gerekliliğini vurguluyor. Ancak mesajda, günümüz gençliğinin karşılaştığı sorunlara ve bu sorunların çözümüne dair somut önerilerden yoksun olduğunu düşünüyorum. Özellikle gençlerin umut dolu bir gelecek için neler yapılması gerektiği konusunda daha detaylı açıklamalar beklerdim.

Sayın Kasapoğlu'nun 19 Mayıs mesajındaki milli irade vurgusu yerinde bir hatırlatma. Gençlere düşen görev ise, Atatürk'ün emanetini koruyarak çalışmak ve daha iyi bir gelecek inşa etmek olmalı. Ancak mesajda bazı kesimleri dışlayıcı bir dil kullanılması düşündürücü. Herkesin bu coğrafyada eşit ve özgür olması dileğiyle.

Sayın vekilin mesajında Atatürk'ün mirası ve gençliğe verdiği önem vurgulanmış. Peki somut olarak gençlerin sorunlarına yönelik ne gibi çalışmalar yapılıyor? Gençlerin umutlu bir geleceğe sahip olması için atılan adımlar nelerdir? Örneğin eğitim, işsizlik gibi konularda hangi somut çözümler sunuluyor?

Sayın Vekilin mesajı klişe 19 Mayıs söylemlerinden öteye gitmemiş. Gençliğe umut dolu gelecek vaat etmek yerine somut adımlar atılmalı, gençlerin sorunlarını çözmeye odaklanılmalı. Merhamet ve adalet vurgusu da günümüz Türkiyesi gerçekliğiyle ne kadar örtüşüyor, tartışılır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri