Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ala-Too Uluslararası Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Ala-Too Uluslararası Üniversitesi, eski adı Uluslararası Atatürk-Alatoo Üniversitesi, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bulunan bir üniversite. 1996 yılında Sebat Eğitim Kurumları ile Kırgızistan Eğitim ve Kültür Bakanlığı arasındaki ikili anlaşmaya dayalı olarak kurulmuştur. Eğitim ve Öğretim faaliyetlerine 1997-1998 ders yılında başlamıştır. Eğitim dili İngilizce olup, Türkçe, Kırgızca ve Rusça zorunlu, Fransızca ve Almanca ise seçmeli ders olarak öğretilmektedir. Rektörü Osman Gökalp'tir. Üniversiteye, Kırgızistan vatandaşlarını Merkezi Sınav Sisteminin yaptığı sınav sonucuna göre kabul ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı her sene geçiş puanını açıklar ve bu puana göre öğrenci alınır. Diğer ülkenin vatandaşlarının kabul şartları daha farklıdır. Halen 3 fakülte bulunmaktadır: Yeni Teknolojiler Fakültesi Bilgisayar bilimi Elektronik ve nanoelektrik mühendisliği Uygulamalı matematik ve bilişim teknolojileri Sosyal Bilimler Fakültesi Türkoloji Çin Dili ve çeviri Simültane çeviri İngiliz Dili ve edebiyatı Pedagoji Psikoloji Gazetecilik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dünya ekonomisi ve uluslararası ticaret Uluslararası ilişkiler Yönetim Finans ve bankacılık Hukuk Muhasebe ve denetim Endüstri mühendisliği Tıp Fakültesi Genel Tıp Pediatri Mesleki Eğitim Ekonomi ve muhasebe Bankacılık Pazarlama Bilgisayar sistemi ve kompleksleri Yazılım mühendisliği Tasarım Hukuk Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Finans ve bankacılık & muhasebe Muhasebe, analiz ve denetim Uluslararası ekonomi ve işletme Pedagoji Kaynakça Kategori:Kırgızistan'daki üniversiteler Kategori:Bişkek Kategori:1996'da kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri