Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ali Erkazan

bullvar_katip

Administrator
Ali Erkazan (d. 1 Ocak 1952, Samsun), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Hayatı Sıdıka dizisindeki "Zekeriya Saka" ve En Son Babalar Duyar dizisindeki "Mehmet Usta" rolüyle ünlenen, sanat hayatına Ankara Sanat Tiyatrosu'nda başlayan Ali Erkazan, bu kurumda 15 yıl çalıştı. Levent Kırca Tiyatrosu'nda da görev yaptı. Politik Tiyatro'da oyunculuğu öğrendi. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, 1983 yılında kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde rol alan sanatçı, ÇASOD üyesidir. Tiyatro oyunları 1977: Sakıncalı Piyade : Ugur Mumcu - Ankara Sanat Tiyatrosu 1978: Tak-Tik : Bertolt Brecht - Ankara Sanat Tiyatrosu 1979: Ferhat ile Şirin : Nâzım Hikmet - Ankara Sanat Tiyatrosu 1979: Kafatası : Nâzım Hikmet - Ankara Sanat Tiyatrosu 1979: Oyun Nasıl Oynanmalı : (Vasıf Öngören - Ankara Sanat Tiyatrosu 1980: Hikâye-i Mahmut Bedrettin : Mehmet Akan - Ankara Sanat Tiyatrosu 1980: Sınırda-Duvar : Muzaffer İzgü - Ankara Sanat Tiyatrosu 1981: Ağrı Dağı Efsanesi : Yaşar Kemal - Dostlar Tiyatrosu 1982: Resimli Osmanlı Tarihi : Turgut Özakman - Ankara Sanat Tiyatrosu 1983: Galile'nin Yaşamı : Bertolt Brecht - Ankara Sanat Tiyatrosu 1983: Taziye : (Murathan Mungan) - Ankara Sanat Tiyatrosu 1984: Bir Ceza Avukatının Anıları : (Faruk Eren) - Ankara Sanat Tiyatrosu 1984: Bir Şehnaz Oyun : Turgut Özakman - Ankara Sanat Tiyatrosu 1984: Misafir : (Bilgesu Erenus - Ankara Sanat Tiyatrosu 1985: Bir Halk Düşmanı : Henrik İbsen - Ankara Sanat Tiyatrosu 1985: Rumuz Goncagül : Oktay Arayıcı - Ankara Sanat Tiyatrosu 1987: Sonuncular : (Maksim Gorki) - Ankara Sanat Tiyatrosu 1988: Sacco ile Vanzetti : Howard Fast - Ankara Sanat Tiyatrosu 1989: Mefisto : Klaus Mann - Ankara Sanat Tiyatrosu 1990: Ayaktakımı Arasında : Maksim Gorki - Ankara Sanat Tiyatrosu 1991: Salpa : (Yılmaz Güney) - Ankara Sanat Tiyatrosu Filmografisi 1983: Kurt ve Kuzu 1984: Bir Yudum Sevgi 1986: Değirmen 1997: Sıdıka 2000: Şaşıfelek Çıkmazı 2001: Son 2002: Aşk Meydan Savaşı 2002: Başımıza Gelenler 2002: En Son Babalar Duyar 2006: Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu 2006: Hayırdır İnşallah 2006: Mavi Kuş 2007: Annem 2007: Münferit 2007: Sevgili Dünürüm 2007: Evimin Erkeği 2008: Aşk Tutulması 2008: Benim Annem Bir Melek 2008: Cesaretin Var mı Aşka 2010: Küstüm Çiçeği 2013: Benim Hala Umudum Var 2016: Hayat Sevince Güzel 2016: Poyraz Karayel 2019: Aykut Enişte 2021: Kanunsuz Topraklar 2023: Dünya Bu Kaynakça Dış bağlantılar IMDb'de Ali Erkazan Sinema Türk'te Ali Erkazan Kategori:Türk erkek tiyatro oyuncuları Kategori:Türk erkek sinema oyuncuları Kategori:Türk erkek dizi oyuncuları Kategori:1952 doğumlular Kategori:Samsun doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri