Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ali Tekintüre

bullvar_katip

Administrator
Ali Tekintüre (10 Haziran 1953, Adıyaman - 15 Aralık 2017, İstanbul), Türk müzisyen, söz yazarı ve şairdir. Ali Tekintüre, 1953 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesinde İbrahim ve Emine çiftinin çocuğu olarak doğdu. Genç yaşta İstanbul'a geldi. Askerdeyken yazdığı "Tanrım Beni Baştan Yarat" şiiri daha sonra Muzaffer Özpınar tarafından bestelendi ve Emel Sayın'ın parçayı okumasıyla birlikte Ali Tekintüre de tanınmaya başladı. 1978 yılında Dilek Taşı sinema filmi için sözlerini yazdığı Dilek Taşı şarkısı Gülden Karaböcek'e şöhretin kapılarını açmıştır. Hemen ardından sözlerini yazdığı "Sürünüyorum" adlı şarkı ise stadlarda çalındı. Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Gülden Karaböcek, Bülent Ersoy gibi isimlerle çalışan Ali Tekintüre, birçok şarkıya imza attı. Dilek Taşı'ndan başka, 1985 yılında Duyar mısın Feryadımı adlı şarkının aynı adlı sinema filmi çekilmiştir. Yazdığı "Gitme" parçası 1987'nin en meşhur parçalarından biri oldu. Yaklaşık 1500 eseri, kaset ve CD'ler de okundu. Ayrıca 2 şiir kitabı ve 10 şiir kaseti vardır. Ölümü Bir süredir kanser tedavisi gören şair Ali Tekintüre, 15 Aralık 2017'de 64 yaşında İstanbul'da öldü. Cenazesi Şakirin Camii'nden alınarak 17 Aralık 2017'de Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Eserleri Acı Gerçekler Acımıyorsan Ağlattı Kader Aklı Yok Akşamcı Al Bu Şarkı Senin Olsun Aldana Aldana Allah Düşürmesin Allah Vergisi Anadan Ayrı Baharı Bekleyen Kumrular Gibi Beklemek İbadet Kalmak Zulümdür Ben Aşkımın Yanındayım Ben Senin Kulun Muyum? Benim İçin Üzülme Benim Pişmanlığım Biçare Bir Avuç Gözyaşı Birisi Bıkmadın Mı? Can Bırakmadın Canım Dediklerim Canım Çekilmez Hasretin Damla Damla Dilek Taşı Dünya Düşmanlara Ne Gerek Var Düşünürken Duyar mısın Feryadımı Ecele Sitem Elimde Fotoğrafın En Mutlu Günümde Engel Çıktı Aramıza Evlat Fark Yaraları (Dost Yaraları) Farzet Garipler Gidecek Bir Gün (Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne) Gitme Yarim Gitme Git Yoluna Gitti (Gitmeseydi Onun Kulu Olurdum) Güldür Yüzümü Gurbet Yolu Hakkını Helal Eyle Hangimiz Sevmedik Hatıralar Hepsi Geçer Her Saat Başında Her Sabah Her Şey Kirlendi Herkes Öğrensin Hiç Zor Değil İkimizden Bir Kalmadı İkimize Ağlarım İnsanlık Öldü Mü İntizar İsyan Etme Diyorlar Kadehi Şişeyi Kırarım Kaderi Ben Mi Yarattım Kahrolayım Kalbini Mahşere Götür Kalpsiz Kimsem Kalmadı Kıble (En Büyük Duygu) Kırılsın Ellerim Korkmuyorum Köşe Kapmaca Kullarına Kul Yaratmış Mahsun Kul Maziden Biri Ne Fayda Ne Hale Düştüm Nerdesiniz O Sevgi Sensin Öğrenemedim Ölesim Geldi Resim Sadece (Kör Olsun Bu Aşkın Gözü Kör Olsun) Şanssızım Şarkılar Senin İçin Sefil Aşık Sen Affetsen Ben Affetmem Sende Sevgi Yok Senden Vazgeçmem Seni Yakacaklar Sevgisiz Yaşamak Sevmek Ne Güzel Sevmez Olaydım Sorsana Sürünüyorum Tanrım Beni Baştan Yarat Terk Etmek Ne Kadar Kolay Tiryaki Toprak Alsın Muradımı Topraktan Bedene Tövbe Ettim Ümitlerim Bitince Gel Umutsuz Hayat Unutamazsın (Sen Beni Ömrünce Unutamazsın) Unuttum Bilsin Vefasız Alem Yaşamanın Kuralı Yaşamaya Hasret Bıraktın Yenilme Gururuna Yolun Sonu Zulüm'' Diskografi Eserlerini seslendiren sanatçılar Adnan Şenses Ali Seven Arif Susam Atilla Kaya Ayşe Mine Azer Bülbül Bülent Ersoy Bergen Berkay Cavit Karabey Cengiz Kurtoğlu Ceylan Ertem Ceylan Derya Uluğ Ebru Gündeş Ebru Yaşar Emel Sayın Emrah Fairuz Derin Bulut Ferdi Özbeğen Ferdi Tayfur Funda Arar Gülden Karaböcek Güllü Gülşen Hakan Taşıyan Hülya Avşar Hüseyin Altın Işın Karaca İbrahim Tatlıses Kamuran Akkor Kibariye Mahsun Kırmızıgül Muazzez Ersoy Müslüm Gürses Nâlân Necdet Tokatlıoğlu Neşe Karaböcek Orhan Gencebay Oğuz Yılmaz Özcan Deniz Seda Sayan Selahattin Özdemir Şevval Sam Sibel Can Tüdanya Ümit Besen Yavuz Taner Yunus Bülbül Zara Zeki Müren Kaynakça Dış bağlantılar Ali Tekintüre Resmî site Kategori:Besni doğumlular Kategori:Türk besteciler Kategori:Türk arabesk şarkıcıları Kategori:1953 doğumlular Kategori:Türk söz yazarları Kategori:2017 yılında ölenler Kategori:Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilenler Kategori:20. yüzyıl Türk şairleri Kategori:21. yüzyıl Türk şairleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri