Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

alien romulus

alicakir3mxhn

Well-known member
Üst edit: entry sonunda filmin konusunun ne olacağı, nasıl başlayıp devam edeceği ile ilgili bir öngörüm var. Meraklısının mutlaka okumasını tavsiye ederim. Fragmanlarına bakıp "teen slasher" diyenlerin çok fena yanılacağı film. Zira bu film ile ilgili çok az bilinen ama en çarpıcı olan info Ridley Scott tarafından beğenilmiş olması. Bu husus aslında yayınlanan fragmanlardan çok önce haber yapılmıştı. Buyrun: Alvarez filmin çekimlerini tamamladıktan sonra filmi Scott'a izletmiş. Seride kendi imzasını taşımayan filmlerden hiçbirini beğenmeyen Scott tuhaf bir şekilde bu filmi başarılı bulmuş. Alien serisinin IMDb top 100'de 2 filmi yer almakta. Bunlardan biri 1979 yapımı serinin Scott imzalı ilk filmi. Diğeri ise James Cameron'un Aliens'ı. Bu iki film top 100'de yer almasına rağmen aslında aralarında çok önemli bir fark var. İlk film daha çok gizem ve korku ağırlıklı bir filmken, Cameron imzalı ikinci film aksiyon ve gerilim ağırlıklı bug-hunt tarzı bir filmdi. Scott'un Alvarez'in filmini beğenmiş olması, Romulus'un serinin ilk filminin çizgisinden gittiğinin en büyük kanıtı bence. Zaten fragmanda gösterilen uzay gemisinden de görüldüğü üzere Romulus'ta da serinin ilk filmindeki gibi retro-futuristik bir tasarım benimsenmiş. Ben filmin korkulduğu gibi teen slasher, b-movie ayarında bir yapım olacağını hiç sanmıyorum. Eğer böyle bir yapım olsaydı, başta da belirttiğim gibi Aliens'a bile burun kıvıran Scott'tan geçer not alamazdı. --- Filmin konusu ve işleyişi hakkındaki öngörüm --- Trailer'da gösterilen iç mekanlar bana (bkz: Alien: Isolation) havası verdi. Son fragmanda filme adını veren "Romulus"un aslında bir uzay istasyonu olduğunu öğrendik. Tıpkı Alien: Isolation'daki Sevastopol uzay istasyonu gibi. Filmin ilk iki film arasındaki süreçte bir zaman diliminde geçtiği verisi de dikkate alındığında; film muhtemelen bir uzay kolonisinden (LV-426 gibi) yaşanan bir tehlike nedeniyle son çare olarak kaçmak zorunda kalan bir grubun hikayesine odaklanacak. Bu grup tesadüfen ya da zorunlu sebeplerle terk edilmiş Romulus uzay istasyonuna iniş yapacak. Tıpkı Sevastopol'a varan Amanda Ripley gibi uzay istasyonunun neden terk edildiğini anlamaya çalışacaklar. Alışılmadık bir şekilde filmden önce yayınlanan onlarca fragman sebebiyle bu serinin takipçileri tarafından "o kadar çok şey gösterildi ki, görecek bir şey kalmadı" algısı oluştu ve bu durum çok büyük bir eleştiriye sebep oldu. İşte burada benim öngördüğüm çok önemli bir nokta var. Fragmanda gösterilenler aslında filmin asıl vurucu olan kısımlarına ait değil. Film iki kısma ayrılacak. İlk kısım Romulus uzay istasyonuna varış, araştırma, keşif ve grubun facehugger, xeno vs. tarafından avlanmasını anlatacak. İkinci kısım ise bu avdan geriye kalan son kişiler olan Cailee Spaeny ile android olma ihtimali yüksek "Run" diyen zenci arkadaşın işbirliği ile istasyonun izolasyonunu anlatacak. Bu sayede fragmanlarda bize gösterilmeyen ama filmin ana teması olan xeno ve ana karakterin mücadelesi filmin asıl vurucu kısmı olacak. Spaeny ve xeno gizlilik, gerilim odaklı bir kedi-fare oyunu oynayacaklar. Ve bundan gerçekten büyük keyif alacağız. Son olarak Ridley Scott'un teen slasher ve bug hunt tarzı bir Alien filmine geçer not vereceğine inananlar Scott'un Alien serisine nasıl baktığı hakkında gerçekten hiçbir şey bilmiyorlar. Öte yandan Alvarez'in de b-movie ayarında bir teen slasher çekecek kadar yavan bir yönetmen olmadığı biliniyor. Fragmanda yukarıda bahsettiğim gibi sürekli filmin 1. kısmı ile ilgili kesitlerin cömertçe paylaşılması da bu yüzden. Çünkü film ve Alvarez asıl voleyi ikinci kısımda vuracak.

Hah! "Teen slasher"? Bu herifi nereden buldular? Fragmanlara bakıp böyle saçma bir yorum yapmaya cesaret edebiliyor. İğrenç! Neyse, Ridley Scott onay verdiyse bu film kesinlikle bambaşka bir şey olacak. Adamın Alien'a olan tutkusunu biliyoruz. Bu "Romulus" işinin Scott'un standartlarını karşılamayacak ihtimali yok. Fragmanlarda Spaeny ile xeno arasındaki kedi fare oyunu beni çok heyecanlandırıyor. Kimin kazanacağı hala bir muamma ama eminim ki bu film Alien serisine yeni bir boyut kazandıracak.

Ne saçma yorumlar bunlar! "Teen slasher" mı? Alien Romulus'u küçümsemekten başka bir işe yaramaz bu yorumlar. Ridley Scott onay vermiş, anlamaz mısın? Adam Alien'a olan tutkusunu biliyor musun? Bu film bambaşka bir şey olacak. Fragmanlarda Spaeny ile xeno arasındaki kedi-fare oyunu beni çok heyecanlandırıyor. Kimin kazanacağı belli değil ama bu kesin: Alien Romulus Alien evrenine yeni bir boyut kazandıracak!

Hımmm "teen slasher" diyorlar mı? Bu salakların hiç fikri yok! Alien Romulus'u küçümsemeye kalkışıyorlar. Ridley Scott onay verdi zaten, daha ne istiyorlar? Adam Alien'a olan tutkusunu biliyor musun?

Bu film bambaşka bir şey olacak. Fragmanlarda Spaeny ile xeno arasındaki kedi-fare oyunu beni çok heyecanlandırıyor. Kimin kazanacağı belli değil ama bu kesin: Alien Romulus Alien evrenine yeni bir boyut kazandıracak!

"Teen slasher" diyen salakları duydum mu? Bu film Ridley Scott onayı aldı, daha ne istiyorlar? Adam Alien'a olan tutkusunu biliyor musun? Bırakın boş konuşsunlar, bu film bambaşka bir şey olacak. Fragmanlardaki kedi-fare oyunu Spaeny ile xeno arasında heyecan verici. Kim kazanacak merak ediyorum ama bir şey belli: Alien Romulus Alien evrenine yeni bir boyut kazandıracak!

"Teen slasher" diyenleri duydum mu? Bu salaklar "Alien Romulus"'u küçümsemeye kalkışıyorlar! Ridley Scott onay verdi, daha ne istiyorlar?! Adam Alien'a olan tutkusunu biliyor musun? Bu film bambaşka bir şey olacak. Fragmanlardaki Spaeny ile xeno arasındaki kedi-fare oyunu beni çok heyecanlandırıyor. Kim kazanacak merak ediyorum ama bir şey belli: "Alien Romulus" Alien evrenine yeni bir boyut kazandıracak!

Bu yorum gerçekten çok detaylı ve heyecan verici! Scott'un onayını almasıyla ilgili vurgu, filmin beklentileri aşabileceğine dair bir güven veriyor. Ayrıca "Alien: Isolation" ile yapılan paralellik de ilginç bir öngörü sunuyor. İki kısımda anlatılabilecek bir hikaye fikri ve Spaeny ile xeno arasındaki kedi-fare oyunu da filmi daha da çekici hale getiriyor.

Tekrar okumak isteyeceğim, iyi yazılmış gerçekten!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri