Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Almatı Hayvanat Bahçesi

bullvar_katip

Administrator
Almatı Hayvanat Bahçesi (Kazakça : Алматы зообақ) Kazakistanın Almatı ili içerisinde bulunan bir hayvanat bahçesidir.Kazakistanın en büyük ve en eski Hayvanat Bahçesidir.7 Kasım 1937 yılında Kazakistanın Almatı ilinde açılmıştır.Aynı zamanda bir bilim ve eğitim kurumudur.21,7 hektarlık bir alanda bulunmaktadır (2014) Hayvanat bahçesindeki tüm hayvanlar 7 bölüme yerleştirilmiştir: etçil memeliler, toynaklılar, primatlar, yırtıcı kuşlar, egzotik kuşlar, ekzorium, akvaryum. Hayvanat bahçesi Merkezi Kültür ve Dinlenme Parkı'nın yanında yer almaktadır. 2015 yılı itibarıyla 345 tür vardı, bunların 5,428 hayvan: 74 memeli türü - 323 hayvan; 124 kuş türü - 844 hayvan; 56 sürüngen türü - 195 hayvan; 3 tip amfibi - 37 hayvan; 83 balık türü - 4,029 hayvan; omurgasızlar - 5 tür Almatı hayvanat bahçesi, 1994 yılından beri - EARAZA (Avrupa-Asya Bölgesel Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği Üyesi).2002 yılından beri - EAZA'nın üyesi (Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği), 2017 yılından beri - EAZA'nın aday üyesi .2002 yılından beri - SEAZA üyesi (Güneydoğu Asya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği).2003 yılında, hayvanat bahçesi Dünya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği'ne (WAZA ) kabul edildi.Buna ek olarak, Almatı Hayvanat Bahçesi Uluslararası Eğitim ve Öğretim Derneği (IZE ), Uluslararası Tür Tanımlama Sistemi (ISIS ) üyesidir . Hayvanat bahçesinin amaçları ve hedefleri Büyük bilimsel ve kültürel öneme sahip yerli ve yabancı faunanın vahşi hayvan koleksiyonlarının (özellikle nadir tehlike altındaki türler) yapay koşullarında korunması Zooloji ve doğanın korunması, hayvancılık, hayvancılık, avcılık, çevre bilgisi alanında eğitim ve bilimsel eğitim çalışmaları yapmak Yabani hayvan türü koleksiyonlarının popülasyonunu ziyaretçilere göstermek Araştırma yapmak Hayvanat bahçesinin ana faaliyetleri Vahşi hayvanların bir koleksiyonunun içeriği ve sergilenmesi, bilimsel ilgi veya bilimsel eğitim çalışmaları için gerekli hayvanların gösterilmesi Yapay popülasyonlar oluşturarak ve doğal popülasyonların daha sonra restorasyonu için koşullar oluşturarak bu türlerin ve gen havuzunun korunması amacıyla nadir ve soyu tükenmekte olan hayvan türlerinin yetiştirilmesi Bilimsel eğitimsel çalışmaları yürütmek Biyoloji, Zıraat Mühendisliği, veterinerlik ve diğer alanlarda bilimsel ve eğitimsel çalışma yöntemleri alanında bilimsel araştırma yapmak. Dış bağlantılar Kategori:Almatı Kategori:Kazakistan'daki hayvanat bahçeleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri