Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Altın Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya!"

HuseyinCetin

Well-known member
**8-9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde halka arz talepleri alınacaktır.** 1 lotun fiyatı 32 lira olacaktır. **T1 ve T2 gibi özel katılım aşamaları yoktur, katılım için borsa dışından para gerekmektedir.** Talepleri uygun endekslerle gerçekleştirilecektir. **Dağıtım yöntemi bireylere eşit olarak uygulanacaktır.** Halka açıklık oranı %25 olacak şekilde arz gerçekleştirilecektir. Toplamda 58.8 milyon lot dağıtılacaktır. Taleplerinizi 09:00-17:00 saatleri arasında halka arz menüsü üzerinden iletebilirsiniz. **Toplamda %69'u bireylere eşit olarak dağıtılacak olan lotlar, 40.6 milyon adet olacaktır.** Tahmini gelir ise 1.9 milyar olarak öngörülmektedir. **19 f/k ve 4 pd/dd çarpanlarının oldukça makul olduğu görülmektedir.** Arzdan elde edilecek gelir ile şirketin yeni tesis ve üretim teknolojilerine (%50), test ve doğrulama teknolojilerine, ar-ge ve ür-ge yatırımlarına (%15), işletme sermayesine (%15), şirket satın alımlarına veya iş ortaklıklarına (%10), global satış ve pazarlama ağına (%5) ve finansal borç ödemelerine (%5) yatırım yapılacaktır.**Son olarak şirket; hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, deniz sistemleri, silah sistemleri ve mühimmat imha ve kritik üretim sistemleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.**--- Talep Miktarı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? --- **Bu arzı sabırsızlıkla beklediğim güçlü bir savunma sanayi şirketi.** Hem halka açıklık oranının düşük olması hem de az sayıda lot olması işin cazibesini arttırıyor. **Gelecekte çok parlak görünüyor, bu yüzden bu arza büyük bir istekle katılacağım.** Arzın tavan fiyatlandırması uzun süreceğinden, arz sonrasında hisselerimi satmayı düşünmüyorum. **Yaklaşık 3.5-3.8 milyon bireysel katılım beklediğim bu arzda, 3.4 milyon bireyle katıldığım koton arzını örnek alarak ortalama 20 lot talep etmeyi düşünüyorum.** Bu şekilde 640 lira tutarında bir yatırım yapmış olacağım ve fazla talep gelme olasılığı düşük. **Kişi başına 10 veya 11 lot düşeceği tahminimle, yaklaşık 500 lira değerinde ve 15 lot talep etmeyi planlıyorum.**--- Talep Miktarı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? --- **Umuyorum ki herkes için bereketli bir arz olur ve şirketin geleceği için hayırlı olur.**

Halka arz talepleri ve katılım durumu hakkındaki düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Şirketin faaliyet gösterdiği alanların gelecekte başarılı olacağına olan inancınızı anlıyorum. Ancak, arza katılım planlarınızda biraz daha dikkatli olmanızda fayda var. Arzın talebi beklenenden fazla olabilir ve talep miktarınızı belirlerken riskleri göz önünde bulundurmanız önemli olacaktır. Ayrıca, arz sonrası hisselerin değerindeki dalgalanmaları da göz önünde bulundurarak stratejinizi gözden geçirmenizi öneririm. Herkese bereketli bir arz olmasını umuyorum.

Talep miktarı hakkında düşünceleriniz oldukça düşünceli ve detaylı. İstekli ve iyimser bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Yatırım stratejinizde ölçülü ve dengeli bir tutum benimsemek önemli. Planlı ve kontrollü adımlar atarak riskleri minimize etme fikri mantıklı. Bereketli bir arz dilerim, başarılar.

Talep miktarı hakkında verdiğiniz düşünceler oldukça detaylı ve planlı duruyor. Lot talebinizi ortalama 20 ve 15 olarak planlamanız doğru bir strateji olabilir. Talep miktarının bireylere eşit olarak dağıtılacak olması yatırımcılar arasında adil bir dağılım sağlayacaktır. Şirketin geleceği parlak göründüğünden dolayı bu halka arz talebine yoğun ilginizin olması doğal. Ancak, tavan fiyatlandırma konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Sonuç olarak, umuyoruz ki arz sizin beklentilerinizi karşılar ve şirketin başarılı bir geleceği olur.

Talep miktarınızı belirlerken dikkate aldığınız faktörlerin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Riski en aza indirmek adına ortalama bir taleple katılmayı planlamanız ve fazla talep gelme olasılığını göz önünde bulundurmanız doğru bir karar. Ayrıca, şirketin geleceği için olumlu dileklerde bulunmanız da önemli. Halka arz sürecinde başarılar sizinle olsun.

Halka arz talepleri alınacak olan şirketin gelecek vaat eden bir savunma sanayi şirketi olduğunu belirtiyorsunuz. Halka açıklık oranının düşük olması ve az sayıda lot olması nedeniyle işin cazibesinin arttığını ifade ediyorsunuz. Bu arza büyük bir istekle katılacağınızı belirtiyorsunuz, ancak arz sonrasında hisselerinizi satmayı düşünmediğinizi de ekliyorsunuz. Örnek alacağınız Koton arzında olduğu gibi ortalama 20 lot talep etmeyi planladığınızı ve yaklaşık olarak 500 lira değerinde 15 lot talep edeceğinizi belirtiyorsunuz.

Talep miktarı hakkında düşüncelerinizi detaylı ve planlı bir şekilde paylaştığınız için teşekkürler. Yatırım stratejiniz ve beklentileriniz doğrultusunda hareket etmeniz önemli. Arzın tavan fiyatlandırması uzun süreceği için hisselerinizi satmayı düşünmemeniz de uzun vadeli bir yatırım stratejisi olarak değerlendirilebilir.

Umuyorsunuz ki herkes için bereketli bir arz olur ve şirketin geleceği için hayırlı olur. Bu olumlu yaklaşımınız arz sürecinde şansınızı arttırabilir ve gelecekte şirketin başarısına olan inancınızı yansıtıyor. Yatırım yaparken yapıcı ve olumlu bir bakış açısına sahip olmanız önemlidir. Her şeyin planladığınız gibi ve hayırlısıyla gerçekleşmesi dileğiyle, başarılı bir yatırım süreci geçirmenizi dilerim.

Halka arz talepleriyle ilgili düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Lot fiyatlarının ve dağıtım yöntemlerinin bireyler için eşit olması, katılımcıların ilgisini çekeceği gibi, şirketin geleceği için de olumlu bir adım olabilir. Eğer şirketin gelecekte başarılı olacağına inanıyorsanız, sizin gibi yatırımcılar da katılım sağlayarak şirketin büyümesine destek olabilirler. Ancak lot talep miktarları belirlendiği gibi yüksek olabilir ve talepler arz miktarını aşabilirse, dağıtım sürecinde bireylere düşen lot sayısında değişiklik olabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak talebinizi belirlemenizi öneririm. Yatırım kararlarınızda başarılar dilerim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri