Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Altınbaş Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
sağ|küçükresim|upright=0.91|Eski logo Altınbaş Üniversitesi, 2008 yılında İstanbul'da kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Kuruluşunda Kemerburgaz Üniversitesi adıyla eğitim vermeye başlayan kurum, 1 Temmuz 2017 itibarıyla Altınbaş Üniversitesi adını almıştır. İlk öğrencilerini 2011 yılında almıştır, 2011-2012 öğretim döneminde eğitime başlamıştır. Tarihçe 2008 yılında Altınbaş Holding Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda vakıf üniversitesi olarak kuruluş çalışmaları başlatılmıştır. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda başvuru evrakları hazırlanmış, Kemerburgaz'da kampüs için arazi alımı yapılmış, proje hazırlanmış ve üniversite ‘’İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’’ olarak adlandırılmıştır. 22 Mayıs 2008 tarihinde kuruluş kanunu TBMM’de kabul edilmiş ancak imar sorunu nedeniyle kampüs inşaatına başlanamamıştır. Kemerburgaz’daki arazi ile ilgili sorunların çözümü için çalışmalar devam ederken üniversitenin kuruluşunda gecikmeye yol açmamak maksadıyla Altınbaş Holding’in ‘’Mahmutbey Dilmenler Caddesi, Bağcılar’’da bulunan yönetim binasının üniversiteye devri konusunda Aralık 2010’da karar alınmış ve binanın üniversite ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmesi çalışmaları başlatılmıştır. 1 Ağustos 2011 tarihi itibarıyla üniversite tüm birimleri ile eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiştir. 2021-22 eğitim-öğretim yılında 1533 ön lisans, 7374 lisans, 3206 yüksek lisans ve 338 doktora öğrencisi olarak toplamda 12451 öğrenci öğrenim görmekteydi. 2022 yılı itibari ile üniversite kapsamında 75 profesör, 46 doçent, 165 doktor, 81 öğretim görevlisi ve 84 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 451 akademik personel görev yapmaktaydı. Akademik Birimler Fakülteler Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Takı Tasarımı Hukuk Fakültesi Hukuk Lisans Programı Çift diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Ekonomi Sosyoloji Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Uluslararası İlişkiler İşletme Fakültesi İşletme Uluslararası Ticaret ve Finansman Uluslararası Lojistik Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Mimarlık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Türkçe) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) İnşaat Mühendisliği Makine Mühendisliği Yazılım Mühendisliği Eczacılık Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Tıp Fakültesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksekokullar Yabancı Diller Yüksekokulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı Ameliyathane Hizmetleri Programı Anestezi Programı Fizyoterapi Programı İlk ve Acil Yardım Programı Odyometri Programı Optisyenlik Programı Radyoterapi Programı Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Enstitüler ve Lisansüstü Programlar Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme YL Programı (Türkçe) (Tezli-Tezsiz) İşletme İngilizce (Tezli-Tezsiz) Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi YL Programı (Türkçe) (Tezli-Tezsiz) Psikoloji YL Programı (Türkçe) (Tezli-Tezsiz) Kamu Hukuku YL Programı (Türkçe) (Tezli) Özel Hukuk YL Programı (Türkçe) (Tezli-Tezsiz) Uluslararası Ticaret Hukuku YL Programı (Türkçe) (Tezli-Tezsiz) Finansal Ekonomi YL Programı (Türkçe) (Tezsiz) Siyaset ve Uluslararası İlişkiler YL Programı (Türkçe-İngilizce) (Tezli-Tezsiz) Sanat ve Tasarım YL Programı (Türkçe) (Tezli) Grafik Tasarım, Takı Tasarım, Plastik Sanatlar, Moda ve Tekstil Tasarımı İşletme Doktora Programı (Türkçe) Özel Hukuk Doktora Programı (Türkçe) Uluslararası İlişkiler Doktora Programı (İngilizce) Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği YL Programı (Türkçe-İngilizce)(Tezli-Tezsiz) Bilişim Teknolojileri YL Programı (Türkçe-İngilizce)(Tezli-Tezsiz) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği YL Programı (Türkçe-İngilizce)(Tezli) Makine Mühendisliği YL Programı (İngilizce)(Tezli) Veri Analitiği YL Programı (Türkçe-İngilizce) (Tezli-Tezsiz) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Doktora Programı (Türkçe-İngilizce) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Diş Hekimliği YL Programı (Tezli-Tezsiz) (Türkçe) Periodontoloji YL Programı (Türkçe)(Tezli) Ortodonti YL Programı (İngilizce) (Tezli) Biyomedikal Bilimler YL Programı (Türkçe-İngilizce) (Tezli) Estetik Diş Hekimliği YL Programı (İngilizce)(Tezsiz) Klinik Periodontoloji YL Programı (İngilizce) (Tezsiz) Histoloji ve Embriyoloji YL Programı (Türkçe)(Tezli) Farmasötik Bilimler Doktora Programı (Türkçe) Ortodonti Doktora Programı (Türkçe) Periodontoloji Doktora Programı (İngilizce) Sağlık Yönetimi Doktora Programı (Türkçe) Araştırma ve uygulama merkezleri Sürekli Eğitim Merkezi Kaynakça Dış bağlantılar Kategori:İstanbul Altınbaş Üniversitesi Kategori:İstanbul'daki vakıf üniversiteleri Kategori:2008'de kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri