Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amasya Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Amasya Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 15 yeni üniversite kurulması hakkındaki 5467 Sayılı Kanun ile Amasya’da kurulmuş bir Devlet Üniversitesidir. Amasya Üniversitesinin temeli, 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca kurulan Eğitim Fakültesi (1974-1975) ile birlikte atılmıştır.1975 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Amasya Meslek Yüksekokulunu (1975-1976) kurmuştur. 1981 yılında YÖK'ün kurulmasıyla birlikte, Eğitim Fakültesi ve Amasya Meslek Yüksekokulu Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlanmıştır. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesine bağlı olarak "Eğitim Yüksekokulu" kurulmuş sonraki süreçte Amasya Sağlık Yüksekokulu (1992-1993) ve Merzifon Meslek Yüksekokulu (1991-1992) açılmıştır. 2021 yılı ile itibaren bünyesinde toplam 8 fakülte, 8 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 1 yüksekokula sahiptir. küçükresim|Amasya Üniversitesi Rektörlüğü Akademik 2021-22 eğitim-öğretim yılında 8532 ön lisans, 6482 lisans, 1254 yüksek lisans ve 31 doktora öğrencisi olarak toplamda 16299 öğrenci öğrenim görmekteydi. 2022 yılı itibari ile üniversite kapsamında 48 profesör, 94 doçent, 236 doktor, 200 öğretim görevlisi ve 127 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 705 akademik personel görev yapmaktaydı. küçükresim|Eğitim Fakültesi küçükresim|İpekköy Yerleşkesi küçükresim|Mimarlık Fakültesi Akademik birimler küçükresim|Teknoloji Fakültesi küçükresim|İlahiyat Fakültesi küçükresim|Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı küçükresim|Suluova Meslek YüksekokuluBünyesinde yer alan 1 merkez kütüphane, 3 şube kütüphanesi ve 4 birim kütüphanesiyle hizmet vermektedir. Kütüphaneler hizmet ve imkânları, engelli paydaşlarımız da dâhil olmak üzere tüm kullanıcılarının gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Kütüphanelerin fiziki yapısı (kütüphanenin girişi, kütüphane içi ulaşım, masa ve raf aralıkları, vb.) buna göre oluşturulmuştur. Hüseyin Hüsameddin Yasar Kütüphanesi (Merkez Kütüphane) Bilgileri Yeşilırmak Yerleşkesi Kampüs Kütüphanesi Bilgileriküçükresim|Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu İpekköy Yerleşkesi Kampüs Kütüphanesi Bilgileri İlahiyat Fakültesi Kütüphanesi Bilgileri küçükresim|Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Lisans Programları Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Sınıf Öğretmenliği Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Türkçe Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Fizik Kimya Biyoloji Matematik Türk Dili ve Edebiyatı İstatistik Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Makine Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği Otomotiv Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Mimarlık Endüstri Ürünleri Tasarımı İç Mimari ve Çevre Tasrımı Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Felsefe ve Din Bilimleri İslam Tarihi ve Sanatları İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Hemşirelik Önlisans Programları Taşova Meslek Yüksek Okulu Bahçe Tarımı Programı Organik Tarım Programı Seracılık Programı Bitki Koruma Programı Park ve Süs Bitkileri Programı Suluova Meslek Yüksek Okulu Gıda Teknolojisi Programı Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi??? Programı Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı Tıbbi ve Aromatik Bitkiler??? Programı Endüstriyel Bitki Yetiştiriciliği Programı Tohumculuk Programı?? Laborant ve Veteriner Sağlık??? Program ı Tarımsal İşletmecilik Programı Çevre Koruma ve Kontrol Programı Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Merzifon Meslek Yüksek Okulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Elektronik ve Otomasyon Bölümü İnşaat Teknolojisi Bölümü Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel, Lokanta ve ikram Hizmetleri Bölümü Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm ü Dış Ticaret Bölümü Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Bilgisayar Kullanımı Bölümü Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Uzaktan Eğitim Programları Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Elektrik ve Enerji Bölümü Elektrik ve Otomasyon Bölümü İnşaat Bölümü Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Motorlu Araçlar Ulaştırma Teknolojileri Kimya ve Kimyasal İşletme Teknolojileri Tekstil,Giyim,Ayakkabı ve Deri Bölümü Gümüşhacıköy Meslek Yüksek Okulu Maliye Bölümü Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Bölümü Yerel Yönetimler Bölümü Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Organik Tarım Bölümü Tarla Bitkileri Bölümü Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğrenci Toplulukları Satranç Kulübü Sağlık Gönüllüleri Kulübü Bilinçli Gençler Kulübü Tiyatro Kulübü Sporseverler Kulübü Türkçe Kulübü Müzik Kulübü Proje Kulübü Bilişim ve Teknoloji Kulübü Halk Oyunları Kulübü Modern Dans Kulübü Gezi Gözlem Kulübü Çevre Kulübü Fotoğrafçılık Kulübü Eğitim Gönüllüleri Kulübü Atatürkçü Düşünce Kulübü Dramatize Şiir Kulübü Psikolojik Danışmanlık Kulübü Biyoloji Kulübü Türk Kültürü Araştırma Kulübü Dağcılık Kulübü İnisiyatif Kulübü Mutfak Sanatları Ferhat Kültür Kulübü Matematik Kulübü Sosyal Yardımlaşma Kulübü Ekonomi ve Ekoloji Kulübü Moda Kulübü Bilişim altyapısı Her Amasya Üniversitesi öğrencisi, İnternet, e-posta, yerel ağ dahil olmak üzere üniversitenin sahip olduğu tüm bilişim altyapısından yaygın olarak faydalanabilmektedir. Her öğrencinin <ogrenci_no>@ogrenci.amasya.edu.tr uzantılı bir mail adresi vardır.Bu mail adresiyle üniversitenin tüm kampüslerinde 110 kablosuz ağ cihazı ile eduroam hizmeti üzerinden internete bağlanabilmektedir. Üniversitenin bilişim altyapısından ve servislerinden Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sorumludur. Üniversite IPv6 İstatikleri İçin TIKLAYIN Kaynakça Dış bağlantılar Kategori:Türkiye'deki devlet üniversiteleri Kategori:2006'da kurulan üniversiteler Kategori:2006'da Türkiye'de kurulan oluşumlar Kategori:Amasya ilinde bulunan okullar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri