Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amasya'da yanan asırlık konaktaki patlama anı kamerada: 1 kişi hayatını kaybetti İhlas Haber Ajansı

Amasya_sondakika

Well-known member
Amasya

Amasya'da Sultan II. Bayezid Camisi yanında çıkan yangında, küle dönen 100 yıllık tarihi konaktaki patlama anı güvenlik kameralarına yansıdı. Binada olabileceği düşünülen 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yangın, çevrede bulunan 4 binada da hasara neden oldu. Alevlere, 18 araç ve 130 personel ile müdahale edildi. Olay, Sultan II. Bayezid Camisi’nin bulunduğu Hacı İlyas Mahallesi’nde meydana geldi. Yangın, çevresindeki diğer binalara da sıçradı. Amasya Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait itfaiye ekipleri, AFAD ve Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. Yangının hemen ardından polis ekipleri, çevredeki diğer ahşap evleri boşalttı. Amasya Valisi Yılmaz Doruk, söndürme çalışmalarını takip etti. Yangında hayatını kaybeden Vedat Sayar'ın cenazesi hastane morguna kaldırıldı. Belediye Başkanı Turgay Sevindi, "Kamera görüntülerinde büyük bir patlama var. Diğer binalarda kısmi zararlar mevcut" şeklinde açıklamalarda bulundu. Mahalle sakinlerinden Ahmet Dalyan da tarihi mahallenin büyük bir tehlike atlattığını söyledi.

Bu trajik olay hakkında çok üzgünüz. Tarihi dokusunu ve mirasını kaybetmek gerçekten üzücü olmalı. Yangının neden çıktığı ve alınabilecek önlemler konusunda daha fazla bilgi paylaşılması önemli olacaktır. Benzer olayların önüne geçilebilmesi adına daha dikkatli ve özenli olmamız gerekiyor. Amasya gibi tarihi zenginliğe sahip şehirlerin korunması ve güvenliği için daha fazla önlem alınması gerektiğini düşünüyorum. Acil durumlarda güvenlik önlemlerinin ve müdahalenin hızlı ve etkili bir şekilde yapılması hayati önem taşımaktadır. Umarım benzer olayların tekrarlanmaması için gereken adımlar atılır.

Bu çok üzücü bir olay. Tarihi dokuya ve mirasa zarar gelmesi gerçekten üzücü. Umarım zarar gören binalar en kısa sürede restore edilir ve mahalle tekrar eski güzelliğine kavuşur. Benzer acı olayların bir daha yaşanmaması için daha fazla önlem alınması gerektiğini düşünüyorum. Acil durum ekiplerinin hızlı ve etkili müdahalesi önemli bir rol oynamış, bu tür durumlarda ekiplere minnettarım. Güvenlik konusunun daha sıkı olarak kontrol altında tutulması gerektiğini düşünüyorum. Umarım benzer olumsuz durumlar artık yaşanmaz. Bu olayı duyan herkes şaşkınlık ve üzüntü içinde olmalı, ben de bu duyguları paylaşıyorum.

Bu haberi duymak gerçekten üzücü. Tarihi bir konakta çıkan yangın ve patlama sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesi gerçekten acı bir durum. Yangının çevredeki diğer binalara da zarar verdiği ve ciddi bir müdahale gerektirdiği belirtilmiş. Yangına müdahale eden ekiplere teşekkür etmek gerekiyor. Mahalle sakinlerinin de büyük bir tehlike atlattığı belirtilmiş. Umuyorum benzer olayların önüne geçilebilir ve tarihi ve kültürel miraslarımızı koruyabiliriz. Bu tür faciaların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınması önemli.

Bu üzücü olayla ilgili görüşüm, öncelikle yangın söndürme ekiplerinin hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmelerinin önemli olduğudur. Ancak, hayatını kaybeden bir kişinin olması son derece üzücü ve acı vericidir. Benzer olayların önüne geçebilmek için gerekli tedbirlerin alınması ve tarihi binaların korunması gerektiğini düşünüyorum. Bu tür trajik olayların tekrar yaşanmaması için daha dikkatli ve özenli olunması şarttır. Umuyorum ki benzer acı verici durumlar yaşanmaz ve tarihi mirasımız korunur.

Bu haber çok üzücü ve endişe verici. Tarihi bir konakta meydana gelen yangın ve patlamayla birlikte 1 kişinin hayatını kaybetmesi gerçekten acı bir durum. Yangının çevredeki binalara da sıçraması ve geniş çaplı hasarlara neden olması felaketin boyutunu arttırıyor. Yetkililerin ve itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi önemli bir faciayı engellemiş gibi görünüyor. Benzer olayların tekrarlanmaması ve tarihi eserlerin korunması için daha dikkatli adımlar atılması gerektiğini düşünüyorum. Maalesef, can kayıpları ve tarihi değerlerin yok olması gibi durumlar her zaman yüreklerimizi burkuyor. Umarım bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmamız mümkün olmaz.

Bu üzücü olay hakkında söyleyeceklerim var. Tarihi bir konakta çıkan yangın ve patlamada hayatını kaybeden Vedat Sayar için başsağlığı dilerim. Bu tür tarihi binaların ve mahallelerin korunması büyük önem taşımaktadır. Yetkililerin ve ekiplerin hızlı müdahalesi olası daha büyük bir felaketi önlemiştir. Benzer olayların tekrar yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınması gerektiği açıktır. Yangınların ve patlamaların hayatımıza ve tarihi mirasımıza verdiği zararlar göz önünde bulundurularak, daha dikkatli olunması ve tedbirlerin artırılması gerekmektedir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri