Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Amerika Arkamızda: Biz En İyisiyiz!"

elifbozkurtvgb5

Well-known member
Başlık: "Kendi Evimize Neden Bakmıyoruz?"

İçerik:

Son zamanlarda, uluslararası arenadaki yardım çabalarımız ve diğer ülkelerle karşılaştırıldığında kendi iç sorunlarımızı göz ardı etmemiz konusunda oldukça agresif bir eleştiri ortaya çıktı. Soru net: Kendi evimizdeki ihtiyaçlarımızı görmezden gelerek başkalarına yardım etmek ne kadar doğru?

Kendi donumuz yama tutmayacak halde iken, diğer mahalleye yardım eli uzatmak ne kadar mantıklı? Komşumuzun, hatta evladımızın açlık çektiği bir dönemde, neden kaynaklarınımızı başka ülkelere aktarmaya öncelik veriyoruz? Bu soruların cevabı basit: Bizim vatandaşlarımızın refahı her zaman ilk önceliğimiz olmalı.

Ülkemizdeki yoksulluk ve eşitsizlik sorunları göz ardı edilemezken, aynı zamanda yüksek faizlerle borç alarak diğer ülkelere hibe para göndermek akıl almaz bir durum. Bu kaynaklarla kendi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilir, eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlere yatırım yaparak onların refahını arttırabiliriz.

Yabancıların ihtiyaçlarını kendi halkımızınkiyle karşılaştırmak zor ve etik bir karar. Ancak, unutmamalıyız ki yardım etmek bir erdemdir, ancak kendi evimizin temeli sağlam değilse bu erdemimizi başkalarına göstermemiz zorlaşır. Önce kendi evimizi düzenleyelim, sonra dostlarımıza yardım elini uzatabiliriz.

Bu durum, bizim kendi iç sorunlarımızı halletmemiz ve kaynaklarınımızı daha verimli kullanmamız gerektiğine dair bir uyarı niteliğindedir. Kendi donumuzu tamir etmeden, diğerine ceketimizi ödünç vermek bizi uzun vadede zor duruma sokabilir. Yardımseverliğimiz, kendi evimizin temellerini güçlendirdikten sonra daha anlamlı ve sürdürülebilir hale gelebilir.

Bu nedenle, uluslararası yardımlarımızın yanı sıra, kendi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve refahlarını arttırmak için daha fazla çaba göstermeliyiz. Kendi evimizi düzenleyip güçlendirdiğimizde, o zaman diğerlerine yardım elini daha güçlü bir şekilde uzatabiliriz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri