Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

amerika birleşik devletleri

bariscetinhbgbr

Well-known member
Bu olay 4 ay önce gerçekleşiyordu. Her fırsatta bir şekilde buraya gelip Amerikanları "salak ve pratik" olmamakla suçlayan, "düzenbaz, ahlaksiz, sark, kurnazlar"ına binaen anlatıyorum. "Alırsan pişman olmayi bırak, bana teşekkür edeceksin" demiştim bir yemek masasında arkadaşıma. Konu speakerlardan açılmıştı. Ben de arkadaşıma Bang & Olufsen (bkz: bang and olufsen) ve tarihini anlatmıştım.

Bir nick name kabul etmedin, peki hangi modelini özellikle tavsiye edersin ve neden diye sorunca doğrudan Beosound A9 demiştim. Sonrasında ise teknik detayları vs göre değil, doğrudan Amerika standartlarinda bile affordable olmayan hoparlörün Amazon üzerinden sipariş verildi.

Bu arada kurye aceleden mi tecrübesizliğinden mi çok silik bir fotoğraf çekip sisteme yüklemiş ve arkadaş da e-mail almış "teslim edildi" diye. Eve gelen arkadaş ortada ne paket görüyor ne de başka bir şey. Müşteri hizmetleriyle iletişime gecildikten sonra, müşteri hizmetleri tarafindan refund işlemi başlatılıyor. Komşusu sabahleyin senin paketi benim evime bıraktılar diye elemanının kapısını çalıyor. Komşu yapması gerekeni yapıyor ve teslim ediyor. Eleman Amazon ile iletişime gecip "Hey sizin kurye komşuya bırakmış, paketi aldım" diyor. (bkz: next door)

Bizim Amerika kıvrak ve pratik değil diyen Anadolu sark kurnazı vatandaş; paketi teslim etmez, diğer çok ahlaklı ve pratik zekali Anadolu kurnazi ise hem hoparlörü alır hem de parayı cebine atardı. Bu sizin dünyanın bütün endesklerinde geri olan ama kabullemediğiniz cahilliğiniz sizin kibrinize neden oluyor. Pisa verilerinde bile okuduğunu anlamayan bir millet sizsin, senin neyin pratikliginden bahsediyorsun. Rusvet desen sizde. Adam kayırmacilık desen sizde. Başkasının haklarına tecavüz desen sizdesanayiye gittim dolandırıldım hikayeleri sizde. Mutlu desen değilsiniz. İndirimde makarna kovalayacak duruma gelen yine siz. Ormanlar yanarsa doğru düzgün uçağın yok. Deprem olsa ortada devlet yok mesele burada Amerika övücülüğü değil, sizin batarken sahlaniyoruz deyip, kendinizi herkesten üstün görünen, bulunmaz Hint kumaşı oldugunuzu düşündüren cahilliğiniz ve kibriniz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri