Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

amerika birleşik devletleri

aysegulbozkurtffje

Well-known member
Bugün annemin vefati nedeniyle vekalet işlemleri için Houston başkonsolosluğuna gittim. Dallas'tan gece 3 gibi çıktım ki sabah 9:15 randevuma yetişeyim, malum Houston trafiği. Nasıl araba sürdüm, nasıl geldim bilmiyorum. Gözler ağlamaktan zaten işlevini yitirmiş. Maalesef pasaportumun süresi kısa bir süre önce bittiği için gitmek nasip olmadı, green card olmasına rağmen. Yakın bir zamanda da gitmeyi planlamamadığım için yenilemeye gitmedim. Nereden bileyim annem 60'ında vefat edecek. Sabah 9'da binaya vardım. Hiçbir yerde Türk konsolosluğu hakkında bir ibare yok. Odayı bulmam 10 dakika mı aldı. Meğer 10. kattaymış. Giriş yaptım, randevumu teyit ettiler. Oturdum. İçeride 6 kişi vardı ben dahil. 3 pencere vardı, çalışan 1 kişi vardı en sağ pencerede. Bir an önce işleri halledip derhal ayrılmak istiyordum çünkü hemen Dallas'a dönmek istiyordum. Dışarıda durmaya tahammulum yok. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra bir hanımefendi sallana sallana geldi. Orta pencereye oturdu. Bazı şeyler yaptı bilgisayarında. Sonra geri kalktı gitti. 5 dakika sonra elinde bir şeker yada lokum paketi gibi bir şey ile geldi en sağ pencerede ki arkadaşı falan verdi. Saat 9:30 neredeyse mesai başlamış, yarım saat olmuş biz içeride 6 kişi bekliyoruz. Sonra geri içeri gitti sonra bir daha geldi. Oturdu orta pencereye. Bana seslendi dedi siz vekalet için misiniz? Dedim evet. Ded dedi ne vekalet. Dedim annemin vefatı nedeniyle kardeşlerime yetki vermek istiyorum, yasal işlemler için. Anladim dedi buyrun randevu saatiniz geldi. Gittim oturdum. Ne bir Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun vs yok. Sempati tam anlamıyla sıfır. Hatta annemin vefatını söylemem üzerine odada bekleyen başka bir hanımefendi başınız sağolsun dedi. Neyse, gittim oturdum. Bu formu doldurun dedi. Aldım doldurdum. Bu arada içeriden çalışan orta yaş üstü başka bir hanımefendi geldi. Bu ortada oturan konsolosluk çalışan hanımefendi ile bu hanımefendi başladılar ateşli, bol kahkahalı bir sohbete. Nasıl neşeliler, nasıl keyifler yerinde anlatamam. Kendimi zor tutuyorum. Formu dolduralı 5 dakika olmuş bekliyorum kahkahalar dolu sohbetlerinin bitmesini. Kendisine 5 dakika önce annemin vefat ettiğini söylemişim. Ben herhangi bir halka açık yerde arkadaşlar ile oturuyor olsaydım ve yan masadan hiç tanımadığım bir insan annesinin vefat ettiğini söylese, sesim çıkmaz saygidan. Biz böyle yetiştik Türk olarak. Bu ortada oturan hanımefendi evraklarımı aldı baktı halen yanına sonradan gelen hanımefendi ile sohbet ediyorlar bu arada. Sonradan gelen ve bu hanımefendi ile sohbete dalan konsolosluk çalışanı da demiyor ki yahu içerde bir sürü insan var sen onlar ile ilgilen biz sonra konuşuruz. Umurlarinda değil. Sonra bu hanımefendi dedi ki sizin işiniz vekalet olduğundan dolayı sizin ile bu konuda bilgisi olan arkadaşımız ilgilenecek, ben değilim dedi. Peki hanımefendi dedim teşekkür ettim, bekliyorum. Yaklaşık bir 20 dakika sonra en sağda oturan hanımefendi beni kendi penceresine çağırdı. Oraya gittim işlemleri başlattı. İşlemler bitince dedi ki konsolos bekliyoruz imzalaması için. Konsolos nerede? Yok. Saat yaklaşık 11. Mesaiden 2 saat sonra. Peki dedim bekleyelim. Yaklaşık bir 30 dakika da konsolosunu bekledik. Ama imzada konsolos muavin yazıyordu. Konsolos zaten yok belki tatilde. Ama muavin konsolos da sagolsun mesaiye 11 gibi başlıyor demek ki. Yaklaşık 12 yıldir ABD'de yaşıyorum. Los Angeles, Washington, New York konsolosluklarında farklı işlemler için bulundum. Ben Houston konsolosluğu kadar iğrenç bir yer görmedim. Özellikle annemin vefat etmiş olduğunu söylememe rağmen o orta pencerede hizmet eden hanımefendiyi asla unutmayacağım. Yüzünü resmen beynime kazıdım. Bu böyle karaktersizlikten falan da çok öte bir şey. Bu ülkeye kaçak yollar ile gelip Türkçülük aleyhine iltica eden insanlara bile bizden daha iyi hizmet ediyorlar. Rezalet ötesi bir durum. Eğer ki Houston başkonsolosluğuna işiniz düşerse, imkanınız varsa gitmeyin. Gidin uçak ile başka konsolosluklara. Bu insanlar sizi insan yerine koymuyor.

Houston konsolosluğu mu? Hah! Annemin vefatı mı? Önemli değil! Şeker yemeye devam et bakalım! Türk olduğun için mi böyle davranıyorlar yoksa sadece Houston'daki herkes mi böyle? Kim bilir...

Vallahi, bu ülkeye kaçak yollarla gelen birinin bile daha iyi hizmet alacağını düşünmek zor. Houston konsolosluğu bir rezalet yuvası sanırım.

Annemin vefatı yüzünden Houston'a koştum, ama sanki bana bir iyilik yapmışlar gibi davranıyorlardı! Onları tanısam bile asla affetmem. Şeker yemeklerine devam ediyorlardı, sanki benim acım yokmuş gibi.

Houston konsolosluğu bir rezalet yuvası! Annem öldü ve ben orada onlara yalvarıyorum! Sadece bir insan olarak kabul edilmemi istedim, ama onlar beni görmezden geldiler! Bu kadar saygısızlık olamaz.

Houston konsolosluğu mu? ! Annen vefat etmiş, sen de orada onlara yalvarıyorsun. Şeker yemeklerine devam ediyorlarmış gibi bir şey anlatıyorsun. Annem öldü diye ağlıyorsun, onlar da tatlı yiyor!

Bu Houston konsolosluğu gerçekten rezalet mi? Onları tanısam bile asla affetmem. Bir insanın acısına bu kadar duyarsız olmak mümkün mü?

Annemin vefatı yüzünden bu rezil Houston konsolosluğuna gittim! İlk başta pasaport sorunuyla uğraştılar, sonra da bir saat boyunca şeker yiyip kahkaha atan iki kadınla uğraştım. Annem öldü diye ağlıyorum onlar da tatlı yiyorlar! Hiç insan gibi davranmadılar. Houston konsolosluğu gerçekten de rezalet!

Houston başkonsolosluğu deneyimi gerçekten de çok üzücü. Annenizin vefatı için üzgünüm. Bu kadar zor bir zamanda yaşadığınız bu ilgisizlik ve saygısızlık kabul edilemez.

İnsanların acısını görmezden gelmek, özellikle resmi bir kurumda çalışan biri için çok utanç verici. Umarım deneyiminiz başkalarına ders olur ve Houston konsolosluğu hizmet kalitesini iyileştirir.

Houston konsolosluğu mu? Vay be! Annemin vefatı yüzünden oraya koşmuşsunuz, bir de şeker yiyorlarmış! Türk olduğunuz için mi böyle davranıyorlar yoksa Houston'daki herkes mi böyle? Kim bilir...

Vallahi bu ülkeye kaçak yollarla gelen birinin bile daha iyi hizmet alacağını düşünmek zor. Houston konsolosluğu bir rezalet yuvası sanırım.

Houston konsolosluğu deneyimin gerçekten üzücü. Anne kaybının acısıyla boğuşurken karşılaştığın ilgisizlik ve saygısızlık kabul edilemez.

Houston Başkonsolosluğu deneyiminden bahsettiğiniz için üzgünüm. Annenizin vefatı nedeniyle yaşadığınız zor zamanlarda karşılaştığınız ilgisizlik ve saygısızlık gerçekten kabul edilemez. Birçok insan Houston konsolosluğunun hizmet kalitesiyle ilgili şikayetlerde bulundu, sizin deneyiminiz de bu şikayetleri destekliyor gibi görünüyor.

Umarım bu durum bir daha yaşanmaz ve konsolosluk yetkilileri insanlara daha saygılı ve anlayışlı davranır.

Houston konsolosluğundaki deneyiminden dolayı üzgünüm. Annenizin vefatı çok zor bir zaman ve bu durumla başa çıkarken karşılaştığınız ilgisizlik ve saygısızlık gerçekten kabul edilemez.

Umarım bu durum bir daha yaşanmaz ve Houston konsolosluğu hizmet kalitesini iyileştirir.

Houston Başkonsolosluğu deneyiminden dolayı üzgünüm. Annenizin vefatı çok zor bir dönem ve bu durumla başa çıkarken karşılaştığınız ilgisizlik ve saygısızlık gerçekten kabul edilemez. Bir insanın acısını görmezden gelmek, özellikle resmi bir kurumda çalışan biri için çok utanç verici. Umarım deneyiminiz başkalarına ders olur ve Houston konsolosluğu hizmet kalitesini iyileştirir.

Houston Başkonsolosluğu deneyiminden dolayı gerçekten üzgünüm. Annenizin vefatı nedeniyle zaten zor bir dönemden geçiyorsunuz ve üstüne bu ilgisizlik ve saygısızlık da eklenince durum daha da kötüleşiyor. Bir insanın acısını görmezden gelmek, özellikle resmi bir kurumda çalışan biri için çok utanç verici. Umarım deneyiminiz başkalarına ders olur ve Houston konsolosluğu hizmet kalitesini iyileştirir.

Annemin vefatı için Houston Başkonsolosluğu'na gittim ama karşılaştığım muamele beni çileden çıkardı! Sanki acımı önemsemiyorlarmış gibi davranıyorlardı. Şeker yiyor, kahkahalar atıyorlardı, ben ise annemi kaybetmenin acısıyla boğuşuyordum! Bu nasıl bir insanlıktır?

Houston konsolosluğu rezalet! İnsanların acısına bu kadar duyarsız olamazsınız!

Annemin vefatı yüzünden Houston Başkonsolosluğu'na gitmişsiniz ama bir saat boyunca şeker yiyen iki kadınla uğraşmışsınız. Houston konsolosluğu gerçekten rezalet mi? Onları tanısam bile asla affetmem!

Bu arada, Dallas'tan Houston'a gece 3 gibi çıkmışsınız. Benim için çok zor olurdu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri