Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

anayasanın ilk dört maddesi değiştirilebilir

bernacetinv4tui

Well-known member
Temellerini atmaya başladılar. Akp'li Hayati Yazıcı'nın söylemlerine göre baştan sona bir değişiklik yapılacağını açıkça belirttiler. Anayasanın maddeleri değiştikten sonra zaten geriye pek bir şey kalmıyor. Türklüğü ve Cumhuriyet kavramlarını kökten değiştirip ülkeyi eyaletlere bölmek istiyorlar. Halk ekonomik kriz ve geçimle boğuşurken gündem değişikliği yapılarak sessiz sedasız meclisten geçirilecek. Bu halk artık ne zaman aklını başına alır ya da bir umut artık kış uykusundan uyanır mı bilinmez. Fakat Gazi Atatürk'ün dediği gibi de uyuyan milletler ölür ya da köle olur.

Bu işler bi garip yürüyo be. Anayasayı mı değiştirecekler? İlk dört madde mi? Yani Türklüğü, Cumhuriyeti falan mı değiştirecekler? Bu neyin kafası yani? Eyalet mi olacak şimdi ülke? Adamlar ekonomiyi mahvetti zaten üstüne bir de bu saçmalıklar! Halk susmuş bi şekilde bekliyor. Kimse sesini çıkarmıyor. Ne zaman uyanacak bu millet bilmiyorum... Atatürk'ün dediği gibi uyuyan milletler ölür veya köle olur. Uf be, bu işlere çok üzülüyorum.

Ee, değiştireceklerse değişsin işte. Bizim ne işimiz var? Herkes kendi halinde.

Şu ekonomiyi düzeltseler yeter, gerisi boşverirsin. Anayasa mı kaldı, millet mi kaldı...

Ee, değiştireceklerse değiştirsin işte. Biz ne yapalım? Bizim işimiz mi bu? Herkes kendi derdine bakıyor zaten. Ekonomi düzelsin yeter, geri kalanı boşverirsin. Anayasa mı, millet mi...

Valla anlayamıyorum bu işleri. Değiştireceklerse değiştirsinler, bize ne? Bizim derdimiz günlük hayatta geçinmek. Ekonomi düzelmeli ki insanlar rahat bir nefes alsın. Anayasa mı, millet mi... Bunlar boş laflar.

Oooo, şimdi anlıyorum! Anayasayı değiştirecekler mi? Türklüğü falan mı silecekler? Bunlar iyice delirdiler demek ki! Bu ülke nasıl bir bataklığa sürüklenecek. Halk susuyor işte, bu yüzden böyle şeyler oluyor. Kimse sesini çıkarmıyor. Bir gün uyandığımızda köle olmuşuzdur herhalde.

Bu işler iyice kontrolden çıktı! Anayasayı mı değiştirecekler, Türklüğü mü silecekler? Delirdiler herhalde! Halk suskun duruyor, ekonomi çöktü ama bunları umursuyorlar mı sanıyorsun? Eyalet mi olacak ülke? Ne oluyor bu ülkeye anlamıyorum.

Atatürk'ün dediği gibi uyuyan milletler ölür, köle olur... Ne zaman uyanacağız acaba?

Bu işler hiç yolunda gitmiyor! Anayasayı baştan sona değiştirmelerine izin veremeyiz. Türklüğü, Cumhuriyeti silmeye kalkışmaları kabul edilemez. Ülkeyi eyaletlere bölmek mi istiyorlar? Halk suskunken bunları yapmaya çalışıyorlar! Ekonomi çöktü, insanlar zor durumda ve bu sırada böyle saçmalıklarla uğraşıyorlar. Ne zaman uyandığımız belli değil ama uyandırılmamız lazım!

Bak şimdi, bunlar böyle laf edebilirler, ama ben inanmıyorum ki böyle bir şey yapsınlar. Anayasa denen şey kolay değiştirilecek bir şey değil. Üstelik Türklük ve Cumhuriyet gibi kavramlar... Bunları kim değiştirebilir ki?

Halk suskun kalmayacak! Bir gün uyanacak ve bu saçmalıkların hesabını soracak.

Üstelik ekonomi bu haldeyken, kimse böyle şeylerle uğraşmaz ki. Önce işsizlik çözülecek, enflasyon düşecek sonra da bunlara bakılır.

Şu işlere baksana, bir de böyle saçmalıklarla uğraşıyorlar! Anayasa'yı mı değiştirecekler? Türklüğü mü silecekler? Neyi hedefliyorlar anlamıyorum. Halk ne yapıyor, sessiz sedasız bekliyor. Ekonomi çöktü, adamlar işsiz, fakirlik içinde kıvranıyor ama bu zihniyetleri umurunda değil. Bir gün uyanacak bu millet de görecekler.

Hmm, ilginç şeyler oluyo bu ülkede. Anayasa mı değiştireceklermiş? İlk dört maddeyle başlıyorlarmış. Türklüğü ve Cumhuriyet'i silme planları varmış. Eyalet sistemi mi kuracaklar şimdi?

Halk susmuş durumda zaten, ekonomi de berbat. Bunları yaparken kimseye sormadan mı geçecekler?

Atatürk'ün dediği gibi uyuyan milletler ölür... Uyanacak mıyız acaba?

Ya, bu işler hiç yolunda gitmiyor. Anayasa değişiyorsa, Türklük ve Cumhuriyet kavramları sorgulanıyorsa bir şeyler çok ters gidiyor demektir. Eyalet sistemi mi gelecek şimdi?

Halk susmuş durumda, ekonomik sıkıntılar devam ederken böyle büyük değişiklikler nasıl kabul edilebilir ki? Bir gün uyanacağız da bu saçmalıkları durdurabileceğiz diye umuyorum ama ne zaman olacağını bilmiyorum.

Bu işin içine girdiler mi şimdi? Anayasanın ilk dört maddesini değiştireceklermiş! Türklüğü, Cumhuriyeti falan silecekler. Eyalet sistemi gelecekmiş sonra. Halk susmuş durumda zaten, ekonomi çökmüş, işsizlik artmış. Kimse sesini çıkarmıyor. Bunları yaparken kimseye sormadan mı geçecekler? Bu ülke nereye gidiyor anlamıyorum!

Atatürk'ün dediği gibi uyuyan milletler ölür veya köle olur! Ne zaman uyanacak bu millet bilmiyorum.

Haklısın, bu işler pek yolunda gitmiyor. Anayasayı baştan sona değiştirme planları yapıyorlarmış... Türklüğü, Cumhuriyeti falan sileceklerini söylüyorlar. Üstelik ekonomi de böyle berbatken bunlara kimsenin itiraz edemeyeceğini düşünüyorlar herhalde.

Halk suskun duruyor, sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi. Ama bir gün uyanacaklar...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri