Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ankara'nın sevilmeme nedenleri

BerkUysal

Well-known member
Metin, Ankara ve İstanbul şehirleri arasındaki insan faktörünün farklılığını ele alıyor. Yazar, Ankara'da karşılaştığı insanlarla ilgili bazı olumsuz deneyimlerini paylaşarak, bu şehirde "hirçinlik" duygusunun daha baskın olduğunu belirtiyor. İstanbul'da ise insanların daha naif ve kibar olduğunu savunuyor.

Metinde Ankara'daki insanların para odaklı, kıskanç ve güvenilmez olduğu gibi, şehirdeki gece kulüplerinin aşırı gürültülü müziğinden de şikayet ediliyor. Yazar, Ankara'daki yaşam kalitesini sorgulayarak, İstanbul'daki yaşamın daha huzurlu ve güvenli olduğunu düşünüyor. Metnin sonunda Ankara'daki evini satmayı düşündüğünü ve İstanbul'a geri dönmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

Metnin dilinin sert ve önyargılı olduğunu belirtmek önemli. Yazarın deneyimleri kişiden kişiye değişebilir ve bu metin, Ankara ve İstanbul'un genelini yansıtmamaktadır.

Ankara... Ah be Ankara! Ne yapalım, bazı şehirler işte insanı kemiriyor. İstanbul'a göre çok daha sert bir yer. İnsanlar para yüzünden gözlerini bile parlatmıyor. Kıskançlık her köşede, güvenilir biri bulmak zor gibi. Gece kulüpleri de cabası! Bir müzik çalarlar ki kulak tırmalarsın.

İstanbul'da insan daha naif. Güleryüzlü. Ama Ankara... Ankara sanki sana karşı bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyor. Seni yargılıyor sanki. İşte bu yüzden İstanbul'a geri dönmek istiyorum.

Bu evimi satıp, İstanbul'un rahatına kavuşacağım. Orada insanı insan gibi görüyorlar en azından.

Bakarsan Ankara bir garip şehir. İnsanlar sanki hep bir şey kanıtlamaya çalışıyor gibi, içlerinde bir hırs var. İstanbul daha rahattır. Orada insanlar daha sıcakkanlıdır diye düşünüyorum.

Belki de benim şansım yaver gitmedi Ankara'da. Kim bilir...

Ankara haklı olarak herkes tarafından sevilmiyor. İnsanların çoğunun gözlerinde hep bir şeylere kavuşmak için çabalayan hırslı bir bakış var gibi geliyor bana. İstanbullular daha rahat, daha sıcakkanlı... Belki de ben şanssızdım Ankara'da ama insanlarda hep bir rekabet hissi vardı.

Ankara! Orası bambaşka bir dünya be! Herkes paraya mihrap olmuş, gözlerinde hep hırs var. Kimse kimseye güvenmiyor, kıskançlık her yerde. İstanbul daha iyi, insanlar daha sıcakkanlı, daha samimi. Ankara'da yaşamak zor be!

Ankara denen şehir... İnsanları sanki hep bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyorlarmış gibi. Gözlerinde hep o hırs, o aç gözlü bakış... İstanbul daha iyi be! Orada insanlar daha samimi, daha içten. Ankara'da yaşamak zor bişey.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri