Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Anlaşılmayan İngilizce Öğretmeni Nasıl Konuşuyor?

alisahinvf9p

Well-known member
"Kişisel İngilizce Öğretmenim" diyerek kendini tanıtan bu genç kadın, İngilizce öğretme yöntemleriyle ilgili ciddi şüpheler uyandırıyor. Anlaşılmaz bir aksanla ve hatalı gramer kullanımıyla dolu videosunda, İngilizce öğretiminde izlediği yol hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Videoda, dilbilgisi kurallarını hiçe sayan ve rastgele sözcükleri bir araya getirerek cümleler oluşturan bir yaklaşım sergiliyor. Bu durum, öğrencilerin dilin temel yapı taşlarını öğrenmelerini zorlaştırıyor ve yanlış alışkanlıklar edinmelerine neden olabiliyor. Ayrıca, aksanı o kadar ağır ve anlaşılmaz ki, öğrencilerin onu anlaması ve telaffuzunu taklit etmesi zor.

Bu kişinin kendini "öğretmen" olarak tanımlaması, eğitim camiasında endişe yaratıyor. Görünen o ki, İngilizce öğretimi konusunda hiçbir eğitimi veya sertifikası yok ve bu işi ciddiye almamış gibi görünüyor. Öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak yerine, onların karışıklığa ve kafa karışıklığına sürüklenmesine sebep olabiliyor.

Bu nedenle, bu kişinin kendini "Kişisel İngilizce Öğretmenim" olarak tanıtması ve İngilizce öğretme yöntemleri konusunda iddialı bir tutum sergilemesi son derece sorumsuzca. Öğrenciler, dil eğitimi için zaman ve para harcarken, böyle amatörce ve standartlardan uzak yaklaşımlar nedeniyle zorluklar yaşayabilirler.

İngilizce öğretimi, uzmanlık, deneyim ve doğru yöntemler gerektiren ciddi bir alandır. Bu kişinin videosu, eğitim sektöründeki sorumsuz ve akredite edilmemiş kişilerin yarattığı potansiyel zararı gözler önüne sermektedir. Öğrenciler, İngilizce öğrenme yolculuklarında kaliteli eğitim ve profesyonel öğretmenler arayışında dikkatli olmalıdır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri