Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

anne babanın arkadaşla tanışırken kibarlaşması

aliergunct8a

Well-known member
Hep gülesim geliyor lan... Böyle o normal hallerini, o Kayseri pastırması-Erzincan tulumu-cağ kebabı-misis ayranı-Adana şalgamı tadındaki konuşmalarını duyduğum "annemin babamın" arkadaşlarımla tanışırken kibarlaşmasını, adeta bir sarayından yıllık izne çıkmış iki asilzade moduna geçmelerini gördükçe hep gülesim geliyor. Aslında bu tavır, sanırım biraz evlada duyulan sevginin, biraz da tanışılan çocuğun ailesine "anne babası da çok kibar insanlar" şeklinde bir mesaj gönderme kaygısının sonucu. Bir açıdan şaşırmamak gerek belki de: sonuçta yeni tanışılan insanlarla hepimiz böyle bir "resmi" eda ile konuşuyoruz. Mamafih, anne-babada bu "resmi" eda daha bi' komik duruyor gibi. Yakından bakalım: Aile içi yaşamdan gündelik bir kesit: -Anne halı saha maçına gidecem, formam nerde?- Cehennemin dibinde... yeteri bilirseniz yeterin galan. Her işe ben koşuyorum, usandım be!- Baba bende bozuk yok ya... para verir misin maç için? -Anne hizmetçi, baba uşak.. yiyin pezevenkler yiyin...***Anne babanın arkadaşla tanışma seramonisinden bir kesit:- Anne bakın bu Enver...- Merhaba Enver, nasılsın canım? annenler nasıl? Bizim Canip hep bahsederdi senden, tanışmak bugüne kısmetmiş... Ne içersin Enverciğim? Pastayla çay güzel olur diye düşündüm ama? -Baba, Enver'ler de Beşiktaşlı ailece...- Ooo demek öyle Enver'ciğim? Muazzam bir duygu olsa gerek...*** Tamam, bu "muazzam bir duygu olsa gerek" kısmını salladım... Ama anlayın işte, bunun gibi böyle gündelik hayatta size söylendiğine pek şahit olmadığınız kibarlık şahikası şeyler... Ne bileyim lan, bana komik geliyor valla...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri