Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|sağ|Vakfın logosu Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1993 yılında Prof.Dr.Sevda Bekman'ın yaptığı bilimsel bir araştırma projesinin devamlılığını sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir vakıftır. Vakfın kuruluş amacı anneler ve çocukları eğitmektir, ancak bugün bu amacını aşarak babalara, çocuksuz kadınlara ve ailelere de eğitimler vermektedir. AÇEV'in, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği ile ortak yürüttüğü projeler mevcuttur. Ayşen Özyeğin başkanlığında, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Sevda Bekman'ın bilimsel araştırmalarının etkileri sonucunda kurulmuştur. 1982-1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde okul öncesi çağdaki çocukların eğitim durumlarıyla ilgili Bekman, Kağıtçıbaşı ve Diane Sunar tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, Anne-Çocuk Eğitim Programı geliştirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Programın oldukça olumlu sonuçları üzerine, programın yaygınlaştırılmasına çalışılmıştır. Program, 1993 yılında AÇEV ile kurumsal bir yapıya kavuşturuldu. AÇEV, eğitim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı 2003 yılında Vehbi Koç Ödülü'ne, 2006 yılında UNESCO King Sejong Okuma Yazma Ödülü'ne değer görülmüştür. Faaliyet alanları Anne Çocuk Eğitim Programı Anne Destek Programı Okul öncesi Veli-Çocuk Eğitim Programı TAKDİR ALMA Anne Programı "7 Çok Geç" kampanyası İşlevsel Yetişkin Okur Yazarlığı Baba Destek Programı Artık sadede yurt içinde değil yurt dışında da birçok faaliyet sürdürmektedir. Ödülleri 2019 - Dünya Eğitim İnovasyonu Zirvesi WISE-The World Innovation Summit for Education Ödülü, Katar Vakfı 2010 - Türkiye Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü, Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu 2008 - Altın Örümcek Web Ödülleri, Sivil Toplum ve Sosyal Sorumluluk dalındaki web sitelerinde 1.lik, DorukNet 2008 - Altın Örümcek Web Ödülleri, Eğitim dalındaki web sitelerinde 2.lik, DorukNet 2008 - Bilim, Eğitim ve Kültür Akdeniz Günleri Ödülü, Amadeus Enstitüsü, Fas 2007 - Altın Örümcek Web Ödülleri Sivil Toplum ve Sosyal Sorumluluk dalındaki web sitelerinde 2.lik, DorukNet 2008 - Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu Onur Ödülü, Gazi Üniversitesi 2008 - Okul Öncesi Eğitim Ustalarına Saygı ve Okul Öncesi Emek Ödülü, Happy Kids 2008 - Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü”, STK Projeleri, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) 2006 - King Sejong Okuma Yazma Ödülü, UNESCO, 2006 2006 - Eğitime Hayat Verenlere ve Eğitim için Hayat Verenlere Saygı Ödülü, Forum İstanbul 2004 - Eğitime Hayat Verenlere ve Eğitim için Hayat Verenlere Saygı Ödülü, Forum İstanbul, 2004 2004 - Tüketiciyle Dost Altın Kalite Onur Ödülü”, Tüketici Raporu Dergisi ve Bilinçli Tüketici Temsilcileri 2003 - Vehbi Koç Ödülü, Vehbi Koç Vakfı 2002 - Kadınlar İçin Çalışan En İyi Vakıf Ödülü, Türkiye Jokey Kulübü 2002 - Yılın Çocuk Eğitimini Önemseyen Sivil Toplum Örgütü Ödülü, YA-PA 2002 - Yılın En İyi Çocuk Programı Ödülü (Benimle Oynar mısın? ile), Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2002 - Milenyum En Başarılı Gönüllü Kuruluş Ödülü, KASAKOM 2000 -“Yılın En İyi Çalışan Vakfı Ödülü”'', Yeni Olgu Sanat ve Aktivite Grubu Kaynakça Kategori:İstanbul merkezli vakıflar Kategori:1993'te kurulan dernekler ve vakıflar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri