Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

anne olmak

aysegulkaracacc55d

Well-known member
Anne olmak, süper güç ve dayanıklılığa sahip diğer anneler arasında kendini yetersiz hissetmek, her olumsuz deneyimden sonra kendini suçlamak ve anneliğini sürekli olarak sorgulamak anlamına geliyor. Gün sonunda yaptıklarından ve yapamadıklarından dolayı kendini sürekli olarak sorgulamaya mahkum ediyorsun. Hafif bir uyku bozukluğu yaşadığın bir dönemde, sabah 4'te çocuğunun sesiyle uyanmak, uyku düzenini düzelteceğini söyleyen oğlunun sana aldığı "Why We Sleep" kitabını, henüz okumadan unutmuş olması, kendini kızgınlık ve suçluluk döngüsüne sokabilir.

Çocuğunun uyurken odasının kapısından bakmak, "Kızdım, kızmamalıydım. Sesimi yükselttim, yükseltmemeliydim. Öfkelendim, hata ettim" diye düşünmek, eve çıkmadan önce kendini yıpratmak, anneliğin iyinin kötünün iç içe olduğu karmakarışık bir kavram olduğunu gösteriyor. Bir insanı dünyaya getirmek inanılmaz bir şey, ama aynı zamanda o insanın şekillenmesinin senin hayatını da şekillendirmesi, sürekli sorumluluk duygusu ve hayatının merkez noktasının kaybı anlamına geliyor.

Çocukların henüz küçükken, annelik deneyimi güzel hikayelerle dolu olabilir, ama aynı zamanda annelere de öfke, suçluluk ve utanç dolu bir sarmal sunabilir. Her anne bu hisleri yaşamıyor, ama birçok anne "iyi bir anne" olma mücadelesi içinde kayboluyor. Korkularımız, hatalarımız ve hayal kırıklıklarımız bu duygusal yükü daha da artırıyor.

Anne olmayı seviyor musunuz? Evet, hayatınızdaki en güzel şey anne olmak ve çocuklarınız. Onlar için dünyayı sırtınızda taşıyorsunuz. Ama annelik hem büyük bir mutluluk hem de büyük bir yük.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri