Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

annelik

alikaramann0e2o

Well-known member
Annelik vasfına dayanamayıp isyan ettiğim günler oluyor. Bugün onlardan biri. Hava sanki 100 derece. Dışarı çıkılamıyor. Evde bir başıma bebe eylemeye çalışıyorum. Etkinliklerden etkinliklere koşuyoruz. Benim bebe Chucky'den hallice bazen. Her sabah maksimum 5'te içtima verir gibi kalkar. Yaklaşık 4 yıldır hiç şööööyle 8-9'a kadar uyuduğumu bilmem. Gecede kaç kere uyanıyorum onu da Allah biliyor. Bazen sayı 5-6 yı falan buluyor. Çocuk güzel bir şey, yanlış anlamayın. Bir kahkahasına ömrümü veririm. 'Bu dünyaya çocuk mu getirilir yea?' düşüncesinden çok - bu dünyaya o çocuğu kiminle getireceğiniz düşüncesi çok daha önemli. Babalar görüyorum; çocuğuna en az bir anne kadar düşkün - ilgilenen - seven - zaman geçiren. Babalar görüyorum; eşi kendine biraz olsun zaman ayırsın, dinlenebilsin diye kendini harap eden - karşı tarafa empati yapabilen. Çok saygı duyuyorum o insanlara. Güzel adamlar onlar. Ama bi' taraftan da bir boynum bükülüyor. Bunlardan yok bizde. Oldu mu yani. Ben hep tek kişilik dev kadroyduyum. Bugün bir ara artık yorgunluktan ve sıcaktan isyan edip kendimi havaya bakıp “Allah'ım beni niye sevmiyon ya?” derken buldum. Tek kişilik dev kadro anaların kurban olduğum bebeleri; güzel büyüyün, kahkahalarla - sağlıkla büyüyün, ama lütfen biraz hızlı büyüyün. Şöyle biz bi' temiz delirmeden. Annelik: bütün dünyanın yükü sırtına binmiş olsa da, bazen kendine ayıracağın 5 dakikan bile olmasa da, sabahları yorgunluktan gözünü bile açamasan da, depresyonun dibini ekmekle sıyırsan da, sabah 4.30'da uyanıp yavruna kocaman bir gülümsemeyle 'günaydın!' diyerek sarılabilmektir. İşte biz anneler böyle kral insanlarız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri