Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

annelik

alibeyazivw3

Well-known member
Bir bakıyorsun hayat analarını ağlattığı için onların da multitask'ın anasını ağlattığı kadınlar topluluğunun ünvanı oluyorsun. Evlendiğin zaman "iyisini alayım şekerim bi' kere evleniyorum" diye bir dünya para verip aldığın, eskimesin diye de kıyamayıp az kullandığın nevresim takımının ömrü evliliğinden daha uzun oldu. Gerçekten kaliteliymiş, parası haketmiş, helal olsun. O kıyamadığın nevresimin çarşafını da bebeyi sırtıma bağlamak için kullandım bugün. Bebe dediğime bakmayın, 4 yaşında 16 kilo mini bir dana. Çocuk sırtımda, çarşafın anasını ağlatıp kocaman bir düğüm atmışım, kendi mayaladığım ev yoğurdundan yaptığım bol naneli yayla çorbası ocakta kaynıyor, köylülük 4eva. Ateşim 40 derece, hava 32 derece, nalet gelesice. Bu havada nasıl hasta oldun gerzek kadın diye kendi kendime söyleniyorum bir taraftan. Neredeyse akşam olmuş, daha kahvaltı bile yapamamışım. Kafamda deli topuzu, ensemden ter akıyor, burnum akıyor, gözüm akıyor, kafam uğulduyor, başım dönüyor, çorba kaynıyor, bebe ağlıyor... Kendini çocuğu fırtlatıp tarla sürmeye koşan anaları düşünürken buldum. Onlar mı daha çok zorlanıyordu yoksa biz yeni nesil anneler mi? Yoksa biz şımarıklık mı ediyoruz? Sanırım annelik olgusu her zaman zordu. Zor olmaya da devam ediyor.

İçinde bulunduğumuz teknolojik şartlar eski anaların elinin altında değildi, ama zorluğun bununla bir ilgisi de yok mesela. Eski analarımız da kendilerine göre zorlanıyordu elbet onlar da kurumsal hayatta kısacık taslamalarıyla boğulmuyordu. Toplantı set etmiyordu, deadline yetiştirmiyordu be anacım. Bu bir sidik yarışı değil ama biz aynı zamanda günde 10 saat çalışıp ev de geçindiriyoruz. Eskiden bir çocuğu bir köy büyütmüş, biz şimdi tek kişilik dev kadro'yuz. Ne bileyim; ben de isterdim robot süpürgem gelip çocuğa çorba yapsın, çamaşır kurutma makinem beybi şarkı dansı yapıp çocuk eylesin falan ama öyle olmuyor. Yapanı da çıkacaktır elbet ama ben göremem. Kızıma kısmet olsun.

Bebenin sırtımda keyfi yerinde. Ağlamıyor artık. Şarkı söylüyor. "Limon adam şip - şap - şop, burnu uzun lü lü lü" yok annecim, yanlışın var, adamın iyisi sirkeden yapılıyor. Herneyse. Tüm multitask anaların gözlerinden öpüyorum. Bu bebeler bir gün büyüyecek, biz de bir gün 'oh!' diyerek güzel bir nefes alacağız. "Şekerim bir kere evleniyorum" diye evlenirken eşyanın iyisini değil adamın iyisini alın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri