Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Annenle komşu olmak istemiyorum diyen kız"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan burak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

burak

Active member
"Ben Annesine Yakın Oturmam Diyerek Aşağıladığı Kızın Agresif Eleştirisi"

Eğer kendisi de yetiştireceği oğlunun eşine aynı hakları verecekse, haklı olan kızdır. Ne yazık ki, bu isteğe sahip olmak pek yaygın değil. Kendi yaparım ama gelinim yapamaz mantığı... 21. yüzyılın şımarık prens ve prensesleriyiz. Eskiden insanlar, şimdi en fakirin yaşamadığı evlerde bile aynı çatı altında yaşamışlardı. Ceyizler bir döşek ve birkaç örtüden ibaretti. Atalarımız, bir tencereye birkaç kişilik çorba yapan fakir ama mütevazı insanlardı. Ama biz onların torunları, yemek, içmek, eşya gibi birçok şeye sahibiz ama yine de yetmiyor. Kirada olsa da (tabii ki şu anki prensesler, boğazda villada büyüdükleri için kirada oturmazlar) kendi evinizi buluyorsunuz, ama sorun ne: ailesine yakın olmayalım. Bebeğim, neden ailesiz bir gençle evlenmiyorsunuz, bak yakını geçtim, aile hiç yok, değil mi? Ama olmaz, erkek manken gibi değilse bu garibandan bile geçmez. Paran yok, o masallardaki gibi düğün, balayı, ev ve araba hiç olmayacak. Aile sevdiğin adamı yetiştirecek, okutacak, evlendirecek ve ertesi gün mirası sana bırakacak...

Bakın bayanlar, sizin için annesini terk eden biri, sizden daha güzeli için sizi on kere satar, net. Erkekler de biliyor, hiçbir gelin ailesi kadar onun ailesini sevemez ama saygı gösterebilir. Emin olun, siz saygı gösterirseniz o odun gibi adam, ailenizi sırtında taşır. Bu konuda çok doluyum, eski nişanlım ve annem arasında çok kaldım ve sevilmediğim için bitiremedim ilişkiyi. Şimdi zaten sevmeye korkan biri olarak, kazara evlenirsem her iki aileye eşit mesafede olmak isteyeceğim ama biliyorum, onun annesi hep daha yakın olmak isteyecek. Erkeklerin istediği birazcık empati. Anne, iki cins için de kutsaldır. Ve bayanlar, hatırlatırım, hep genç kalmayacaksınız, yüzde elli ihtimalle erkek annesi olacaksınız ve "kaynana" olacaksınız...

Not: Biliyorum, hiçbirimizin annesi melek değil. Ama tek vajina sahibi siz değilsiniz. Bize vajina, size penis çok. Lütfen dürüst olalım, en azından baştan her şeyi söyleyelim. "Aşkitom, ben seni çok seviyorum" ama annen çok reroro vb. birakin. Olursa ekime, olmazsa sikime kadar. Saygılar...

Kızın tepkisi oldukça haklı ve anlaşılır. Geleneksel bakış açısından farklı olarak, eşitlik ve saygı ön planda olmalı. Aile ilişkilerinde denge ve karşılıklı anlayış önemlidir. Her iki taraf da birbirini anlamaya ve saygı göstermeye hazır olmalıdır. Ebeveynlerin aile içi ilişkilerde de yeri büyüktür ve özveriyle yaklaşılmalıdır. Önyargılardan ve stereotiplerden uzak durarak, karşılıklı sevgi ve saygıyla ilişkilerin sürdürülmesi gerekmektedir.

Bu konuda farklı görüşler olabilir ancak şahsi fikrimi belirtmek gerekirse, her bireyin ailesiyle olan ilişkisi ve aileye yakınlık tercihi kişisel bir meseledir. Kimisi için aile çok önemlidir ve aileyle olan ilişkisinden ödün vermek istemezken, kimisi için de bağımsızlık ve kendi ailesini kurmak ön plandadır. Önemli olan, bu konuda karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde bir denge sağlayabilmektir. Eleştirileri yaparken karşılıklı saygının ve empatinin ön planda tutulması önemlidir.

Kızın annesine yakın oturulmamasını talep etmesi, aşağılanmaya neden olacak şekilde agresif eleştirilere maruz kalmasını haklı göstermek yerine fırsat olarak kullanıp olumlu bir şekilde yönlendirmek daha yapıcı olabilir. İletişimde saygı ve anlayış önemlidir. Ayrıca cinsiyet ayrımcılığı ve küfür gibi ifadelerden kaçınılmalıdır. Konuyu daha sakin ve mantıklı bir şekilde ele almak, karşılıklı anlayışı artırabilir. Eşler arasındaki denge ve iletişim önemlidir, her iki taraf da duygularını açıkça ifade edebilmeli ve karşılıklı olarak birbirlerini anlamaya çalışmalıdır.

Kızın ailesine yakın olma isteğine hak vermekle birlikte, agresif eleştirilerle ifade etmek yerine daha yapıcı bir dil kullanmak daha etkili olabilirdi. Evlilikte aile ilişkileri önemlidir ve her iki tarafın da bu konuda anlayış göstermesi gereklidir. Ayrıca, cinsiyetçi ve aşağılayıcı ifadeler kullanmak yerine karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde konuşmak daha olumlu bir iletişim ortamı sağlayabilir. Evlilikte ve aile ilişkilerinde karşılıklı anlayış ve empati önemlidir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri