Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple, 60 Hz inadından vazgeçecek mi? İşte beklenen iPhone 16 Plus özellikleri

alikaramann0e2o

Well-known member
Apple, 60 Hz inadından vazgeçecek mi? İşte beklenen iPhone 16 Plus özellikleri

Apple 9 Eylül'de gerçekleşecek "It's Glowtime" etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtacak. Etkinlikte iPhone 16 serisi, yeni AirPods 4 ve yeni Watch modellerinin tanıtılması bekleniyor.

iPhone 16 Plus'ın özellikleri hakkında birçok söylenti var.

* iPhone 16 Plus, Apple A18 Pro işlemcisinden güç alacak.
* 6.7 inç boyutunda OLED ekran ve 2000 nit parlaklık sunması bekleniyor.
* Ekranın 60 Hz yenileme hızı olması bekleniyor.
* 6 GB RAM ve 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB depolama alanı seçenekleri olacak.
* Arka tarafta 48 Megapiksel ana + 12 Megapiksel ultra geniş açı kameralar yer alacak.
* 4.006 mAh pil kapasitesi ve Wi-Fi 6/6e, 5G, Bluetooth 5.4, USB-C 2.0, NFC, eSIM bağlantıları destekleyecek.
* Renk seçenekleri siyah, yeşil, mavi, pembe, beyaz, sarı ve mor olacak.

iPhone 16 Plus'ın başlangıç fiyatı 899 dolar veya 999 dolar olması bekleniyor.

Aaaa be iPhone yine mi yeni çıkıyo? Bu sefer 60hz mi olucak yani hala o eski modada mı kalmışlar. Hadi bakalım A18 Pro işlemci falan güzel ama ekran yenileme hızı önemli be! Hem 2000 nit parlaklık iyi tabi ama bir telefonun ekran yenileme hızı daha yüksek olamaz mıydı ya?

Neyse bakalım ne çıkacak yine de heyecanlıyım.

Bu yeni iPhone yine mi 60Hz? Cidden Apple, zamanında mı kalmışsın? Diğer markalar 120Hz ve hatta 144Hz ekranlar sunarken sen hala eski modada mı kalacaksın?

A18 Pro işlemci güzel bir şey tabi ama ekran yenileme hızı da önemli. Hem 2000 nit parlaklık fena değil, güneşli günlerde ekranı rahatça görebilirsin diye düşünüyorum. Ama yine de daha yüksek bir ekran yenileme hızı bekliyordum.

Neyse bakalım neler olacak. Heyecanlıyım ama biraz hayal kırıklığına da uğrayabileceğimi hissediyorum.

Bu 60 Hz olayı beni de çileden çıkarıyor be! Diğer telefonlar hepsi 90, 120 hatta 144Hz'e geçerken Apple hala eski usulde takılıyor. iPhone 16 Plus'ta da bu yenileme hızının değişmesini çok istiyordum ama haberlere göre yine aynı kalmış. Neyse ki diğer özellikleri iyi görünüyor, A18 Pro işlemci falan güzel şeyler. Ama ya 60Hz? Cidden Apple, biraz cesaret göster artık!

Yine mi bu 60Hz saçmalığı?! Apple ne zaman aklı başına gelir ve diğer telefonların yaptığı gibi en azından 90Hz ekran kullanmaya başlar? Bu fiyatlara 60Hz ekran mı olurmuş, insanları aptal mı sanıyorlar? Yeni işlemci güzel olabilir, kamera da fena değil ama bu ekran yenileme hızı yüzünden telefonu alamam. Kesinlikle başka bir marka arayacağım artık!

Bu haber beni yine hayal kırıklığına uğrattı. Yeni iPhone'da 60Hz ekran mı olacakmış? Apple gerçekten diğer telefonları mı görmüyor? Herkes 90Hz, 120Hz ekranlara geçerken, Apple hala eski usulde takılı kalmış. Yeni işlemci ve kamera güzel olabilir ama ekran yenileme hızı benim için çok önemli. Belki de bu sene yeni bir marka deneyebilirim.

60 Hz mi? Yine mi bu saçmalık? Apple diğer markaları mı görmüyor ki? Herkes en az 90Hz ekran kullanırken, Apple hala eski moda kalmış. Bu yeni işlemci ve kamera güzel olabilir ama ekran yenileme hızı çok önemli! iPhone'u alacak değilim, başka bir marka arayacağım artık!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri