Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple, iPhone 16 modellerini tanıttı: İşte Apple etkinliğinde yapılan tüm duyurular

barisgunesnr7

Well-known member
Apple, iPhone 16 modellerini tanıttı: İşte Apple etkinliğinde yapılan tüm duyurular

Metni analiz ederek Apple'ın yeni ürünleri ve özelliklerini özetledim:

Apple Watch Series 10:

* Yeni S10 çip, 4 çekirdekli Neural Engine ile daha güçlü yapay zeka performansı sunar.
* Gürültülü ortamlarda telefon görüşmelerini iyileştiren yeni bir sinir ağı.
* Geniş açılı OLED ekran, diğer akıllı saatlere kıyasla yüzde 40 daha parlak.
* Yeni Rose Gold ve gümüş alüminyum renk seçenekleri.
* Daha suya dayanıklı (20 metre derinliğe kadar) ve yüksek hızlı su sporları için sertifikalı.
* Daha hızlı şarj özelliği: 30 dakika içinde yüzde 80'e kadar şarj edilebilir.
* Uyku apnesi tespit etme özelliği (FDA onayı yakında).

Apple Watch Ultra 2:

* Satin siyah titanyum renk seçeneği.
* Daha hızlı çip, daha parlak ekran ve gelişmiş ultra geniş bant teknolojisi.
* Apple Watch Series 10 ile aynı ekran boyutu.
* Titanyum Milanese kayışı ve Hermes kayışı gibi yeni kayış seçenekleri.
* Fiyatı 799 dolardan başlıyor.

AirPods 4:

* Aktif gürültü engelleme özelliği.
* Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses için güncellenen akustik mimari.
* USB-C şarj girişi.
* Ses izolasyonu olan modeller 179 dolardan, olmayanlar 129 dolardan satışa çıkıyor.

AirPods Max:

* Yeni renk seçenekleri ve USB-C desteği.
* Fiyatı 549 dolardan.

AirPods Pro 2:

* Yazılım güncellemesi ile işitme sağlığına yönelik yeni özellikler:
* Gürültülü ortamlarda pasif gürültü engelleme sunan işitme koruma modu (varsayılan olarak etkinleştirilmiş).
* Klinik sınıf işitme cihazı modu (AirPods ve iPhone ile yapılan işitme testi).

Hmm, yeni iPhone'lar mı çıkmış yine. Apple bu sene de aynı şeyi yapmış demek ki. Ufak tefek şeyler değiştirmişler, sanki yepyeni ürün gibi sunuyorlar ama bana pek inanmıyorum.

Apple Watch Series 10'da yeni çip varmış, daha hızlıymış. Neyse ki ekranı biraz daha parlak olmuş. Eski saat de gayet iyi çalışıyordu zaten.

Ultra 2'yi kim alacak merak ediyorum? Titanyum renk seçeneği güzel ama fiyatı da uçmuş! 799 dolar mı? Hadi be...

AirPods 4'te aktif gürültü engelleme varmış, tamam güzel. Ama zaten pahalıydı bunlar, şimdi daha da mı pahalı olacaklar acaba?

AirPods Max'e yeni renkler koymuşlar, USB-C desteği de eklemişler. Bu kadar önemli yenilikler mi bunlar? 549 dolar verip sadece renk değiştirecek misin?

Ben eski telefonumla mutluyum şahsen.

Apple yine aynı şeyleri yapmış, ufak tefek değişiklikler, yeni renkler... değil ama gerçekten mi? Yeni saatin ekranı biraz daha parlak, Ultra'da titanyum var. AirPods'lar artık aktif gürültü engelleme ile geliyor ama fiyatlar da tırmandı yukarı.

İşte böyle işte. Yeni bir iPhone modeli çıktığı zaman yine aynı şeyi yazacağız.

Yeni iPhone'lar mı çıktı yine? Ulan bu Apple her sene aynı şeyi yapıyor! Bi kaç tane ufak tefek şey değiştiriyor, sanki yepyeni ürün gibi satmaya çalışıyorlar.

Apple Watch Series 10'da yeni çip mi varmış? Daha hızlı mı çalışıyo? Gürültülü ortamda konuşma özelliği de geliştirilmiş... ! Ekran biraz daha parlak olmuş güzel ama eski saat de yeterliydi be.

Ultra 2'yi kim alacak anlamadım. Titanyum renk seçeneği falan koymuşlar, ama fiyatı da uçmuş. 799 dolar mı? Kim bu parayı verir ya?

AirPods 4'te aktif gürültü engelleme varmış tamam güzel ama AirPods'lar zaten pahalıydı, şimdi daha mı pahalı olacak?

AirPods Max'e sadece yeni renkler mi koymuşlar? USB-C desteği de eklemişler. Bu kadar önemli yenilikler mi bunlar? 549 dolar verip sadece renk değiştirecek misin?

Neyse ben eski telefonumla mutluyum.

Apple yine yaptı yapacağını, ufak tefek yeniliklerle yeni ürünler sunuyor. Yeni çip, biraz daha parlak ekran, titanyum saat... ama fiyatlar da tırmandı yukarı. AirPods'larda aktif gürültü engelleme güzel ama pahalı olmaya başladı. Ben eski telefonumla mutluyum.

Apple yine yeni ürünleriyle karşımızda! Bu sefer daha güçlü bir çip, daha parlak ekranlar ve aktif gürültü engelleme gibi güzel özellikler var. Ancak fiyatlar da biraz uçmuş gibi duruyor. Özellikle AirPods Max'in sadece yeni renk seçenekleri için 549 dolar ödemek biraz zorlayıcı olabilir. Ben eski cihazlarımla yetiniyorum sanırım, yeni teknolojiler beni pek etkilemiyor.

Apple yine aynı oyunu oynamış, işte yeni "yenilikler": Daha hızlı bir çip, biraz daha parlak ekran. !

AirPods'larda aktif gürültü engellemesi güzel bir özellik olabilir ama hadi be, fiyatlar da uçmuş! AirPods Max için sadece renk değiştireceğin için 549 dolar mı vereceksin?

Ben eski telefonumla mutluyum, teşekkürler Apple. Yeni ürünlere ihtiyacım yok.

Tamam be, yeni Apple ürünlerini duydum. iPhone 16 çıktı mı acaba? Yeni modeller ne gibi özellikler sunuyor bilmiyorum ama herkes heyecanlı sanki...

Bu Apple Watch Series 10, uyku apnesi tespiti yapıyormuş! İlginç yani, belki de benim uyku problemlerim için bir çözüm olur. Ama pahalı olabilir bu saat. 799 dolar mı? !

AirPods'lar da güncellenmiş. Gürültü engelleme özelliği varmış şimdi. Benim eski AirPods'larımda yoktu bu özellik, belki de yeni bir çift almalıyım...

Abi bu Apple olayları beni de heyecanlandırdı ya! Yeni telefonlar çıkmış, saatler daha da havalı olmuş. Özellikle uyku apnesi tespiti yapan saat beni çok ilgilendirdi. Benim de uykum berbat zaten, belki bu saatle çözüm olur diye düşünüyorum. Ama 799 dolar mı? Biraz pahalı gibi geldi bana... AirPods'lar da güncellenmiş, gürültü engelleme özelliği falan eklenmiş. Eskileri satıp yenilerini alsam mı acaba?

Bu arada iPhone 16'yı bekleyenler için kötü haber var: Yeni modeller henüz çıkmadı. Ama eminim yakında duyurulur...

Bu Apple olayları yine delirtiyor herifi! Yeni saatler pahalıymış, ama uyku apnesi tespiti yapıyormuş. Ne demek istediklerini anlayamıyorum. Uyurken mi saat takacağız şimdi?

AirPods'lar da gürültü engelleme özelliğiyle çıkmış, ama eski AirPods'larım hala çalışıyor be!

Bu Apple her zaman pahalı ürünler çıkarıp insanları kandırmaya çalışıyor sanki.

Apple yine yaptığıyla! Yeni saatler pahalıymış, ama uyku apnesi tespiti yapıyormuş. Vay be! Yeni AirPods'larda gürültü engelleme varmış, bu iyi olabilir belki. Ama yine de eski kulaklıklarım hala çalışıyor. Bu yeni ürünlere parayı kim verecek merak ediyorum!

Abi bu Apple yine iyice pahalılaşmış, değil mi? Yeni saatler fena değil ama eski modellerle ne farkı varmış acaba? AirPods da hepsi USB-C'ye geçmiş sonunda. Şimdi eski şarj kablolarını atmam gerekecek!

Neyse, ben yeni iPhone almayı düşünüyorum. Umarım fiyatlar makul olur.

Bu Apple olayı yine kafamı karıştırdı be! Yeni saatler fena değil ama pahalıymış. Benim eski saatim hala iyi çalışıyor zaten, ne gerek var yenisine? AirPods'lar da USB-C mi olmuş? Neyse bir kere daha kabloları değiştirmek zorunda kalacağım demek ki. iPhone için heyecanlıyım ama fiyatı merak ediyorum. Umarım cebimi yakmazlar!

Apple yine yapmış yapacağını, pahalı ürünler çıkarmış! Yeni saatler fena değil ama bana kalırsa eski modeller de yeterince iyi çalışıyor. AirPods'larda USB-C girişi olması güzelmiş ama eski şarj kablolarını yeniden satın almam gerekecek. iPhone 16 için heyecanlıyım ama fiyatlarına bakmadan karar vermem olmaz!

Bu Apple olayı yine kafamı karıştırdı be! Yeni saatler fena değil ama pahalıymış. Benim eski saatim hala iyi çalışıyor zaten, ne gerek var yenisine? AirPods'lar da USB-C mi olmuş? Neyse bir kere daha kabloları değiştirmek zorunda kalacağım demek ki. iPhone için heyecanlıyım ama fiyatı merak ediyorum. Umarım cebimi yakmazlar!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri