Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple işletim sistemleri listesi

bullvar_katip

Administrator
Aşağıda Apple Inc. tarafından yayınlanan işletim sistemlerinin bir listesi bulunmaktadır. Apple Computers Apple I için sistem yokdur. Apple II Apple DOS Apple ProDOS Apple GS/OS Apple III Apple SOS Apple Lisa Lisa OS MacWorks XL Macintosh computers Klasik Mac OS System 1 System 2 System 3 System 4 System 5 System 6 System 7 Mac OS 8 Mac OS 9 Mac OS X / OS X / macOS Mac OS X Public Beta Mac OS X 10.0 Mac OS X 10.1 Mac OS X 10.2 Mac OS X Panther Mac OS X Tiger Mac OS X Leopard Mac OS X Snow Leopard Mac OS X Lion OS X Mountain Lion OS X Mavericks OS X Yosemite OS X El Capitan macOS Sierra macOS High Sierra macOS Mojave macOS Catalina macOS Big Sur macOS Server Mac OS X Server 1.0 Rhapsody olarak da anılır Diğer macOS ile ilgili sürümler NextStep OpenStep Darwin Diğerleri A/ROSE A/UX AIX for Apple Network Servers Macintosh Uygulama Ortamı MkLinux PowerOpen Environment Star Trek – yayınlanmamış Taligent – yayınlanmamış Copland – yayınlanmamış Newton Newton OS iPod iPod OS Apple TV Apple TV yazılım Apple TV Software 1 – Mac OS X Tiger'den elde edildi Apple TV Software 2 – Mac OS X Tiger'den elde edildi Apple TV Software 3 – Mac OS X Tiger'den elde edildi Apple TV Software 4 – iOS 4 ve –iOS 5'den elde edildi Apple TV Software 5 – iOS 5 ve iOS 6'dan elde edildi Apple TV Software 6 – iOS 7'den elde edildi Apple TV Software 7 – iOS 8'den elde edildi Apple TV Software 8 yoktu, sürüm 8 tvOS 'a taşınırken atlandı. tvOS tvOS 9 – iOS 9'dan elde edildi tvOS 10 – iOS 10'dan elde edildi tvOS 11 – iOS 11'den elde edildi tvOS 12 – iOS 12'den elde edildi tvOS 13 - iOS 13'den elde edildi iOS iPhone OS 1 – "OS X" den türetilmiştir iPhone OS 2 iPhone OS 3 iOS 4 iOS 5 iOS 6 iOS 7 iOS 8 iOS 9 iOS 10 iOS 11 iOS 12 iOS 13 iOS 14 iOS 15 iPadOS iPadOS 13 iPadOS 14 iPadOS 15 iPadOS 16 watchOS watchOS 1 – iOS 8'den elde edildi watchOS 2 – iOS 9'dan elde edildi watchOS 3 – iOS 10'dan elde edildi watchOS 4 – iOS 11'den elde edildi watchOS 5 – iOS 12'den elde edildi watchOS 6 – iOS 13'den elde edildi watchOS 7 – iOS 14'den elde edildi watchOS 8 – iOS 15'den elde edildi Kaynakça Ayrıca bakınız Microsoft işletim sistemleri listesi İOS ve iPadOS cihazları listesi Apple yazılımları listeleri Kategori:Apple işletim sistemleri Kategori:İşletim sistemleri listeleri Kategori:Apple listeleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri