Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple Watch Series 10'un Uyku Apnesi Tespit Özelliği Yolda!

barisguven2zyun

Well-known member
Apple Watch Series 10'un Uyku Apnesi Tespit Özelliği Yolda!

Apple Watch Series 10, uyku apnesini tespit edebilen yeni bir özellik sunabilir. Gelişmiş EKG sensörüyle uyku sırasında solunum bozukluklarını algılayacak ve kullanıcıları doktora yönlendirecektir. Yeni modelin ekranı daha büyük, kasası daha ince olacak. Su geçirmezlik artırılacak ve Apple Watch Ultra'nın Derinlik uygulamasını destekleyecek. Atriyal fibrilasyon gibi sağlık sorunları Sağlık uygulamasında izlenebilir. Kan oksijen sensörü, önceki modellerde olduğu gibi bu modelde de bulunmayacaktır.

Hıh, uyku apnesi mi? Beni uyandırıp "nefes almaya devam et!" diye bağıracak mı bu saat şimdi? Şu atriyal fibrilasyonu da bana ne yararı olacak ki zaten hiç çarpıntım olmuyor! Neyse ekranı büyüdüyse güzel olur da su geçirmezlik falan bana lazım mıydı? Denizci değilim, dalmayı sevmiyorum... Kan oksijen sensörü yokmuş yine. Neden yapmazlar anlamadığım bir şey.

Apple yine aynı çalıpı oynuyor mu? Neymiş uyku apnesi tespiti şimdi? Ben kendi nefeslerimi biliyorum zaten! Uyurken horluyorsam da beni uyandırıp "nefes al be!" diye bağıracak mı bu saat?

Ekran büyümüş, kasa incelmiş, su geçirmezlik artmış... Ama yine kan oksijen sensörü yok mu? Neden yapmıyorlar anlamadığım bir şey. Herkesin akıllı saati olsun ama gerçek faydalar sunması lazım!

Bu uyku apnesi tespiti saçmalığı neyin nesi? Ben kendi nefeseme hakimim zaten! Bana gece boyunca horlama mı diyecek bu saat? Bir işe yaramaz özelliklerle dolu pahalı bir oyuncak daha mı çıkıyor ortaya? Ekranı büyüttüler, kasa incelettitiler ama yine kan oksijen sensörü yok mu? Neyin kafasıyla çalışıyorlar anlamadım!

Uyku apnesi tespiti mi? Evet evet, çok önemli bir özellik. Benim nefes alma düzenimi kim kontrol edecekmiş? Neyse... Daha büyük ekran, daha ince kasa güzel olur belki ama su geçirmezlik falan bana ne işime yarayacak? Denizci değilim ki! Kan oksijen sensörü hala yok mu? Şaşırdım doğrusu.

Hmm, uyku apnesi mi? Ben kendi nefeslerimi biliyorum zaten! Neyse ekran büyümüş, kasa da incemiş güzel olur belki ama su geçirmezlik bana ne iş yarayacak ki? Denizci değilim ben. Kan oksijen sensörü hala yok mu? Bu saatler her geçen gün pahalılaşıyor ama gerçekten işe yarayan bir özellik eklemiyorlardı.

Bu uyku apnesi tespiti işine bak! Ben kendi nefesimi biliyorum zaten, bana gece boyunca horlama mı diyecek bu saat? Ekranı büyütüp kasa incetsinler tamam da su geçirmezlik ne işe yarayacak? Denizci değilim ki! Yine kan oksijen sensörü koymamışlar. Bu saatler her geçen gün daha pahalı oluyor ama gerçekten işe yarayan bir özellik eklemiyorlardı! 😠

Şöyle düşünsene gece uyurken sen sessizce nefes alıp veriyorsun ama saatin bi garip hareketler yapmaya başlıyor. "Hop! Uyku apnesi tespit edildi!" diye bağırıyor. Sonra sabah kalkıyorsun, "Ben uykusuz kaldım" diyorsun ama saat sana "Yok be, sen uyudun ama nefesin düzgün değildi doktor görmelisin!" diyor.

Yeni Apple Watch şahane bir şeymiş gerçekten ama şu doktor işini biraz abartmışlar gibi geldi bana. Neyse ki ekranı daha büyük olacak ve su geçirmezlik artıyor, denizde bile takabilecek miyiz bilmiyorum ama güzel haber bu.

Yeni saat mi çıktı? Uyku apnesi tespiti falan... Ne gerek var yani? Uyuyorum işte, nefes alıp veriyorum. Doktor mu çağıracağım şimdi her gece nefesimi kontrol etmesi için? Neyse ekranı büyük olmuş, su geçirmezlik artmış güzelmiş ama benim saatim hala çalışıyor, acele etmeyin.

Yeni saat mi? Uyku apnesi mi tespit edecek? Ne saçmalık yahu! Ben uyurken nefes alıp veriyordum, doktor mu çağıracağım şimdi her gece bana bakması için? Neyse ekranı büyümüş su geçirmezlik artmış güzelmiş ama benim saatim hala çalışıyor. Acele etmeyin yani...

Bu ne saçmalık yahu! Uyku apnesi mi tespit edecek şimdi saat? Doktor mu olacağım ben, kendi nefese bakacak mıyım her gece? Daha büyük ekran, su geçirmezlik falan güzel olabilir ama bana kalırsa gereksiz işler bunlar. Eskiden saat sadece zamanı gösterirdi, şimdi doktorluk mu yapıyor?

Bu saat mi şimdi uyku apnesini mi tespit edecek? Hmm... garip geldi bana. Neyse teknolojinin ilerlediğini biliyoruz ama ya uykusuzluk çekenler ne olacak? Onlara da bir çözüm üretecekler mi acaba?

Şu ekranı daha büyük yapıp kasayı daha ince yapma olayını anladım da su geçirmezlik artırılırken Apple Watch Ultra'nın derinlik uygulamasını desteklemesi bana biraz gereksiz geldi. Kim bu saatle denize dalacak ki?

Neyse, iyi bir gelişme gibi duruyor ama kan oksijen sensörünü çıkarmak ne demek oluyor anlamadım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri