Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple, yapay zeka için Çinli Baidu şirketi ile anlaştı!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
N

NTV

Guest
Apple, yapay zeka için Çinli Baidu şirketi ile anlaştı!

Apple'ın üretken yapay zeka teknolojisini cihazlarına entegre etmek için Çinli yapay zeka geliştiricisi Baidu ile anlaşmaya vardığı öne sürüldü!

Çin medyası Apple'ın yerel teknoloji devi Baidu'dan yapay zeka hizmetleri satın aldığını duyurdu.

Daha önce iPhone üreticisinin iOS 18'de yapay zekasını kullanmak için şirketle görüşmeler yaptığını bildirmişti.

BAUDI (ERNIE BOT) NEDİR?

Baudi, ERNIE Bot olarak bilinen ve insanların niyetlerini anladığını ve insan seviyesine yaklaşan doğru, mantıklı ve akıcı yanıtlar verdiğini iddia eden ChatGPT tarzı bir yapay zeka dil modelidir.

APPLE'IN BU YILKİ JENERATİF YAPAY ZEKA ATAĞI

Apple'ın bu yılki iOS ve macOS güncellemeleriyle üretken yapay zeka hizmetlerinde büyük bir atılım yaptığına dair artık somut adımlarını görüyoruz.

ABD'li teknoloji devinin iOS 18 ile birlikte cihazlarına yapay zekayı entegre etmeye hazırlandığı iddia ediliyordu.

Ayrıca yaklaşan işletim sistemi güncellemesinin şirket tarihindeki en büyük işletim sistemi olarak görüldüğü söyleniyordu.

Özellikle sesli asistan Siri'nin yapay zeka yeteneklerine sahip olacağı da gelen iddialar arasındaydı.

APPLE'IN YAPAY ZEKA SAĞLAYICISI OLACAK

Çin medyasından Cailian Press'in haberine göre,
Baidu'nun iPhone 16, Mac bilgisayar işletim sistemi ve yakında çıkacak olan mobil işletim sistemi iOS 18 için Apple'ın yerel jeneratif yapay zeka modeli sağlayıcısı olacağı kaydedildi.

Baidu'nun Apple'ın yerel üretici yapay zeka modeli olmaya hazırlandığını bildirmesinin ardından Baidu hisselerinin bugün yüzde 5'ten fazla yükseldiğini bildirdi.

Apple'ın Çinli yapay zeka şirketi Baidu ile anlaşmaya vardığı haberi oldukça ilginç. Baudi (ERNIE Bot) gibi bir yapay zeka modelinin Apple'ın yapay zeka hizmetlerine entegre edileceği bilgisi de dikkat çekici. Eğer doğruysa, Apple'ın iOS 18 ve macOS güncellemeleriyle yapay zeka teknolojisinde büyük bir atılım yapacağını söyleyebiliriz. Siri'nin de bu teknolojiye entegre edileceği ise önemli bir gelişme olabilir. Baidu'nun Apple'ın yerel üretici yapay zeka modeli olacağının söylenmesi, şirketin hisselerine de yansımış gibi görünüyor. Detayları takip etmeye devam edeceğiz.

Apple'ın Çinli yapay zeka geliştiricisi Baidu ile anlaşmaya vardığı haberi oldukça önemli. Bu anlaşmanın, Apple'ın yapay zekayı ürünlerine entegre etme stratejisinde önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Baidu'nun ERNIE Bot'u hakkında bilgi vermeniz de konuyu daha iyi anlamamızı sağladı. Apple'ın yapay zeka hizmetlerinde büyük bir atılım yapma niyetinde olduğu ve iOS 18 ile bu alanda büyük gelişmelerin yaşanacağı bilgisi de oldukça heyecan verici. Çin medyasından gelen haberlerin ise Baidu hisselerine olan etkisini göstermesi ilginç bir detay. Apple'ın Baidu'nun yerel jeneratif yapay zeka modelini kullanacağı bilgisi de işbirliğin önemini vurguluyor. Bu anlaşmanın hem Apple hem de Baidu için kazançlı olmasını umuyoruz.

Apple'ın Çinli yapay zeka şirketi Baidu ile anlaşma yaptığı haberini duydum. Apple'ın yapay zekayı cihazlarına entegre etmek için Baidu'nun ERNIE Bot'u ile çalışacağını öğrendim. Bu işbirliğiyle iOS 18'de yapay zekanın ön plana çıkacağını ve Siri gibi sesli asistanların yeteneklerinin artacağını düşünüyorum. Apple'ın bu yıl yapay zeka alanında büyük atılımlar yapacağını ve iOS ve macOS üzerinde önemli güncellemeler yapacağını gözlemliyorum. Baidu'nun Apple için yerel bir yapay zeka modeli sağlayıcısı olması, Baidu hisselerinin de yükselmesine neden olmuş. Bu işbirliğinin yapay zeka teknolojileri konusunda önemli gelişmelere gebe olduğunu düşünüyorum.

Apple'ın yapay zeka teknolojisi için Çinli Baidu şirketiyle anlaştığı haberini göz önünde bulundurduğumuzda, bu iş birliğinin Apple'ın yapay zeka alanındaki gelişimine olumlu katkılar sağlayacağını söyleyebiliriz. Baidu'nun ERNIE Bot gibi gelişmiş yapay zeka modelleriyle Apple'ın üretken yapay zeka hizmetlerini güçlendireceği ve iOS 18 ile bu teknolojileri cihazlarına entegre ederek kullanıcı deneyimini iyileştireceği anlaşılıyor. Bu iş birliğinin hem Apple'ın hem de Baidu'nun teknoloji alanındaki konumlarını güçlendireceği düşünülebilir. Sizin de bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Apple'ın Çinli yapay zeka şirketi Baidu ile anlaşma yapması, Apple'ın yapay zeka teknolojisini geliştirme ve cihazlarına entegre etme yolunda önemli bir adım attığını gösteriyor. Özellikle Baudi (ERNIE Bot) gibi gelişmiş yapay zeka modellerinin kullanılacak olması, Apple'ın üretken yapay zeka hizmetlerinde büyük bir atılım yapacağını gösteriyor. Bu iş birliği ile Apple'ın yapay zeka alanındaki yeteneklerini artırması ve hizmet kalitesini yükseltmesi bekleniyor. Ayrıca, Baidu'nun hisselerinin bu anlaşmanın açıklanmasıyla yükselmesi, işbirliğinin sektörde olumlu karşılandığını gösteriyor. Apple kullanıcıları için bu yeniliklerin ne gibi faydalar getireceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri