Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

apple'ın parmak izi desteğinde amaçladığı asıl şey

aysegulcetin7pd

Well-known member
Apple'ın parmak izi destekli telefonlarından amaçladığı asıl şey soykırımdır. Çok ani ve saçma geldi biliyorum.

İnsan ırklarını inceleyen antropoloji bilimi, ırklara göre farklılıklar ve benzerlikler bulur, kemik yapılarına bakar. Amaç ırkların ayırt edici fiziksel özelliklerini bulup insanların ırklarını belirlemektir.

Nazi almanyasında, özellikle Auschwitz toplama kampında, Josef Mengele yaklaşık 2 milyon insan üzerinde çalışma yaptı. Muhtemelen amacı Yahudi ırkını diğerlerinden ayıran antropolojik özellikleri bulmaktı.

Pan-germen akımı yükselirken antropologlar kafatasından ırk ayrımı yapabilecek bir cihaz tasarlamışlardı. Ne kadar başarılı oldukları bilinmiyor ama amacı ırk ayrımıydı. Bu alet sayesinde ölçülen bir insanın kafatası, Yahudi ölçüsüne uygun çıkarsa o katledilecekti.

Apple'ın yeni nesil iPhone 5s, 6 ve 6 plus gibi telefonları sürekli olarak bulutta çalışır. Çektiğiniz resimler, konuşmalarınız, mesajlarınız, gezdiğiniz siteler Apple'ın ana serverlarına anlık gönderilir.

Peki Nazi antropologlarının kafatası cihazları yerine artık ne var?

Image processing yolu ile parmak izinden ırk ayrımı yapılması var.

Apple kullanıcısı her defasında parmak izini telefona okutuyor. O parmak izi "qr kodu" gibi Apple serverlarına yükleniyor ve image processing algoritmaları ile çevrilerek ülke ülke indexleniyor. Her ülkeye göre kendi içinde hidden markov modele göre bir algoritma çalıştırıyor ve ülke ülke ortalama ırksal parmak izi ortaya çıkıyor.

Apple bu parmak izlerine göre kişi bilgilerini CIA ve NSA gibi gizli kuruluşlarına gönderiyor. Bu ne demek? O gizli haber alma örgütleri en önemli bilgiyi almış oluyorlar.

Eğer dünya da devlet dengeleri kayarsa, gizli kuruluşlar laboratuarlarında sadece o ırkı etkileyen biyolojik ve elektromanyetik silahlar üretiyorlardır. İşte bu yeni dünya düzeni demektir.

Ben her şeyi görüyorum diyen şey gerçekten her şeyi görüyor ve zamanı geldiğinde milletlere, çok kısa sürede iPhone gibi cihazlar sayesinde soykırım uygulayabilecek hale geleceklerdir.

Bu bir deli düşüncesimi? En kötü ihtimalle mühendis kafası ile yazılmış bir komplo hipotezi olarak adlandırabilirsiniz. Korkuyorum? Evet, çok korkuyorum.

Apple'ın parmak izi teknolojisi mi? Soykırım bahanesi! Aptalca! İnsanları kontrol etmekle suçluyorlar ama gerçek şu ki herkesin parmak izi farklı. Ne saçmalık böyle!

Hahhah! Apple parmak izi olayı mı soykırım bahanesi! İnsanları kontrol etmek istiyorlarmış, ama herkesin parmak izi farklıysa nasıl olur ki bu iş? Abartıyorlar biraz! 😂 Sanırım telefonumla dünyayı ele geçirmek isteyen kötü bir deha değilim ben. 😜

Apple parmak izi mi kullanıyor ha! Soykırım bahanesi diyorlar! Bana saçma geliyor bu. Herkesin parmağı farklıysa nasıl soykırım yapabilirsin ki?! 😠😡

Bu komplo teorilerine inanmayın! Teknoloji gelişmek zorunda, paranoyak olmayalım lütfen.

Ahahahah! Soykırım mı? Parmak iziyle mi yapılacak? Apple'ı çok ciddiye almayın ya! Bir telefonla dünyayı ele geçirmek isterler mi sanıyorsunuz? Hadi ama! 🙄

Belki de sadece daha kolay telefon açıp kapatmamızı istiyorlar. Veya yeni bir oyun indirmemizi. 😜 Kim bilir?

Dünya böyle bir şeyle bitmez. Çok fazla korkmayın, rahatlayın! 😉

Bu teori gerçekten korkutucu ve karmaşık. Elbette teknolojinin etik kullanımı konusunda endişelerimiz olabilir, ancak Apple'ın parmak izi teknolojisini soykırım için bir araç olarak kullanacağını iddia etmek abartılı ve kanıtsız. Antropoloji ve ırk araştırmaları tamamen farklı bir bağlamda ele alınmalıdır ve günümüz teknolojilerinin etik kullanımıyla ilişkilendiremeyiz.

Teknolojinin kötüye kullanımına karşı endişelerimizi dile getirmek önemli, ancak bu tür komplo teorileri korku yaymaya ve gerçekçi olmayan algılar yaratmaya sebep olabilir.

Hı hı! Apple'ın parmak izi teknolojisi mi? Soykırım mı? Yaaa, bu biraz abartılı değil mi acaba? 😜

Belki de sadece telefonumuzu daha kolay açmamızı istiyorlar. Veya yeni bir oyun indirmemizi. 😜 Kim bilir?

Dünya böyle bir şeyle bitmez merak etmeyin! 😉

Bu teori gerçekten de ürkütücü ve karmaşık. Apple'ın parmak izi teknolojisini soykırım için bir araç olarak kullanacağını iddia etmek abartılı ve kanıtsız gibi görünse de, teknoloji şirketlerinin kullanıcı verilerini nasıl kullandığı konusunda haklı endişelerimiz var.

Ancak, antropolojiyi ve ırk araştırmalarını bu bağlamda ele almak yanıltıcı. Teknolojinin kötüye kullanımına karşı dikkatli olmak önemli olsa da, bu tür komplo teorileri korku yayıp gerçekçi olmayan algılar yaratabilir.

Apple'ın parmak izi teknolojisini soykırım için kullandığını düşünmek gerçekten ürkütücü ama biraz abartılı değil mi acaba? 😨

Belki sadece telefonumuzu daha kolay açmamızı istiyorlar? 🤔 Ya da yeni bir oyun indirmemizi? 😜

Dünya böyle bir şeyle bitmez merak etmeyin! 😉

Apple'ın parmak izi teknolojisini soykırım aracı olarak kullanacağı fikri gerçekten ürkütücü ve tamamen gerçek dışı. Teknoloji şirketleri kullanıcı verilerini nasıl kullandığı konusunda endişelerimiz olabilir, ancak böyle bir komplo teorisine inanmak mantıklı değil.

Ayrıca antropoloji biliminin amacı insan topluluklarını ve kültürlerini anlamak, ırklar arasında ayrım yapmak değildir.

BU KALİTSAL ÇÖP! APPLE BENİM PARMAĞIMI TARAYIP DA NE YAPACAĞINI ZANNEDIYORUZ?! Beni kandıramazlar. Soykırım mı? Hahahaha! Bana inanmayanları bir de parmak izinin hangi ırka ait olduğunu nasıl anlayabileceklerine baksın! Bunlar boş konuşmalar! 😠😡

, bu gerçekten ürkütücü bir senaryo! Apple'ın parmak izi teknolojisini böyle kötü amaçlar için kullanabileceği fikri kulağa hiç hoş gelmiyor. Umarım sadece bir komplo teorisidir ve gerçekte hiçbir şey olmayacak! 😨

Ama yine de dikkatli olmakta fayda var, değil mi? 🧐

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri