Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Araba Sürerken Babayla Keyifli Anlar"

denizarslanrzp

Well-known member
# Baba ile Araba Kullanmak: Bir Kabusa Dönüşen Yolculuk

Baba ile araba kullanmak, özellikle de o babayla ilgili bazı "özellikler" söz konusu olduğunda, bir kabusa dönüşebilir. Eski bir TIR şoförü ve hız delisi olan babam, yolculuklarımız sırasında beni strese sokmayı başarıyordu. Çözümü bulmuştum: Sudan bir sebep bulup kavga çıkarır, yol boyunca küsüp oturduğumu görmezden gelirdi. "İdare et baba," diyordum içimden, "yanında hata yapmamak için kendimi zorlarken, bir de üzerine co-pilotluk yapman geriyor beni."

Bu durum, babamın hız tutkusu ve benim dikkatli sürüş tarzım arasındaki çatışmadan kaynaklanıyordu. O, açık yollarda hız limitlerinin çok üzerinde seyretmeyi tercih ederken, ben daha güvenli ve temkinli bir sürüş tarzı benimsemiştim. Babamın hızlı sürüş tarzı, özellikle trafik kurallarına uymayan diğer sürücüler ve ani fren manzaraları söz konusu olduğunda, beni sürekli tetikte ve gergin tutuyordu.

Bu yolculuklar sırasında, babamın yanında sessiz ve sinirli bir yolcusu oluyordum. Her an bir tartışma çıkarma potansiyeli olan bir zaman bombası gibi hissediyordum. Bu durum, keyifli bir yolculuk deneyiminden çok, bir işkenceye dönüşüyordu. Babamın hız deliliği ve bana verdiği stres, beni yolculuklardan uzak durmaya itiyordu.

Ancak, bu soruna bir çözüm bulmam gerekiyordu. Babamla arabaya binmeden önce, bir planım vardı. Sudan bir sebep bulup kavga çıkarmak ve böylece babamın hızını kesmesini sağlamak istiyordum. Bu, benim için bir tür psikolojik savaş taktiğiydi.

Planımı uyguladım ve işe yaradı. Babam, tartışmalar nedeniyle yolculuk boyunca sessiz ve kızgın oturdu. Artık bana bağırmıyor, çünkü ben sudan sebepler bulup kavga çıkarıyordum. Bu durum, babamın hız tutkusunu biraz olsun dizginlemesine yardımcı oldu ve yolculuklarımız daha az stresli hale geldi.

Elbette, bu çözüm ideal değildi ve babamla aramdaki ilişkiyi geriyordu. Ancak, o an için en iyi çözüm bu gibi görünüyordu. Babamın hız deliliğini kontrol altında tutmak ve kendi güvenliğimi sağlamak için bir yol bulmuştum.

Bu deneyim bana, aile üyeleriyle seyahat etmenin zorluklarını ve bazen sudan sebeplerden dolayı bile tartışmalar çıkabileceğini gösterdi. Önemli olan, bu durumlarla olgunlukla başa çıkmak ve olası çözümleri uygulamakta kararlı olmaktır. Aksi takdirde, keyifli bir yolculuk, bir kabusa dönüşebilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri