Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aralıklı Oruçlama

ipekbeyazmsm03

Well-known member
Intermittent Fasting ile Hayatım Değişti!

9 ay önce başladım ve vücudum o kadar adapte oldu ki artık tam bir insülin hassasiyeti kazandım. Low-carb beslenmeden no-carb'a geçebiliyorum ve hiç açlık çekmiyorum. İnsülin hassasiyetim sayesinde tek öğün beslenmeye başladığımda günde yarım kiloya kadar kilo verme başarısını elde ettim. Daha önce insülin direncinden şeker hastalığının eşiğinde olan biriydim. Tansiyon problemleri, odaklanma zorluğu ve hareketsizlik gibi sorunlar yaşıyordum. Ancak şimdi enerjim gece asla bitmiyor, sabahları Duracell ayısı gibi zinde uyanıyorum.

İnsülin metabolizmasını düzelttiğinizde gerçekten hayatın tadını çıkarabiliyorsunuz. Aksi takdirde paket cips ve kutu kutu çikolataya mahkum oluyorsunuz. İnsanlar bilgilendirilse ve ideal olmayan ilaçlarla uğraşmak yerine bu yöntemi deneselerdi, belki de hayatları çok daha farklı olabilirdi.

Bu 9 aylık süreçte, sağlığımı geri kazanmak için mücadele verdim. Şeker ve tuzu günlük tüketerek sağlıklı bir yaşam sürdürmek mümkün değil. Aslında hiçbirinin değeri yok, sağlık her şeyden önemli. Karbonhidratı düzenli tüketirken bir anda kesmek, kan şekerinin düşmesine neden oluyor. Bunun hissiyatı açlık değil, genellikle karbonhidrat yoksunluğundan kaynaklanıyor.

İntermittent Fasting'i uygularken, kesinlikle prensipli bir şekilde ilerlemek gerekiyor. Doğru kalitede beslenmek kolay olabilir, ancak yanlış beslenme alışkanlıkları sürdürülemez. Ayrıca düşük karbonhidratlı diyet başlangıçta sinir bozucu olabiliyor, ancak sabır ve bilinçli yönetim ile bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Tıpkı benim yaptığım gibi, mide cidden küçülüyor ve işler daha da kolaylaşıyor. İntermittent Fasting, sağlıklı bir yaşam için önemli bir adım. Unutmayın, beden, ruh ve zihin dengesi önemlidir. Eğer bunların hepsine önem verirseniz, ayakta kalmak zor olmayacaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri