Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Askerlik muayenesinde başıma gelen sürpriz olay!

cemalyalcinpibki

Active member
Askerlik muayenesinde yaşadığım ilginç durumu paylaşmak istiyorum. Doğuştan beri var olan böbrek rahatsızlığım sebebiyle, yoklama işlemlerimi başlattıktan sonra hastaneye sevk edildim. Zaten doğuştan beri ilaç kullanıyorum ve bu nedenle değerlerim normal çıkıyor, aksi halde hayatta olmam mümkün olmayacaktı. Ancak tahlil sonuçlarına göre sağlığımın elverişli olmadığı raporu teknik olarak düzenlenemediği için askerliğe uygun olmadığımı öğrendim. Bu hastalık sebebiyle hiç spor yapamadım, çünkü yasaklandı ve okul zamanı muafiyet raporu aldım. Doktorlar, kullanmış olduğum ilacın etkileri ve hastalığın neden olduğu diğer problemler sebebiyle muaf tutulmam gerektiği kanaatinde. Ancak, ilacı bırakmam gerektiğini söyleyen doktorlar da var ve riskli bir durum olacağını belirtiyorlar. İlacı bırakmam halinde karşılaşabileceğim sonuçlar hastane raporlarında detaylıca yer alıyor ve doktorlar da bu durumun farkında. Bu süre zarfında, her yıl güncellenen raporlarla hastalığımın ciddiyeti belgelenmiş durumda. Peki, doktorlar kötüleşeceğimden eminse neden bu deneyimi yaşamamı istiyorlar? Bu konu beni düşündürüyor. Ayrıca, askere gitmek istediğimi belirtsem dahi doktorlar ne yapacaklarını bilemiyorlar. Çünkü hastalığım hayati organlarımı etkiliyor ve sağlam rapor veremiyorlar. Bu durum beni ilacı bırakıp hastanede yatmaya mecbur kılıyor. Muayene eden doktorların iyi niyetinden şüphem yok, bana rehberlik yaparak alternatifler sunmak istediler. Son çare olarak yatmayı kabul etmem gerektiğini belirttiler.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri