Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ateist biriyle sevgili olmak

AyseOzdemir37

Well-known member
Eskiden ateist biriyle sevgili olmakta hiç sakınca görmezdim. Çoğu herkesin dediği gibi önemli olan duygular, insanların uyumu vs derdim. Zaman geçtikçe dini inancım daha sağlamlaştıkça ve din konusu hakkında şüphelerim giderildikçe bu konuda daha farklı bir görüş benimsemeye başladım. Belki ateist biriyle evlenmem ama sevgili olabilirim, bunda bir sakınca yok derdim. Evlenmek, ömür boyu yüzüne bakmak, hayatı paylaşmak olduğundan ateist biriyle belki ömür boyu bir ilişki istemezdim, fakat sevgili olunabilir, 3 ay, 5 ay artık neyse iş ciddiye binmeden sevgili ayarında olmamda bir sakınca görmezdim. Şu an ise ateist biriyle sevgili bile olmak istemem. Bunda çok netim. Ha derseniz ateist birini seversen napıcaksın? İşte asıl ayrım burda başlıyor. Sevemem arkadaşlar, ateist birini gönül anlamında sevemem. Bunda çok netim. Ne kadar ruhuma hitap ederse etsin, bu vebali alamam. Zaten icimden de gelmez. Belki eskiden sevebilirdim ama inancım güçlendikçe sevemem konusunda netleşmeye başladım. Üç günlük ölümlü dünyada, hesap gününe inancım varken bu vebali alamam. Zaten dediğim gibi o'nu sevmek içimden gelmez ve sevemem. Bunda da eleştirilecek hiçbir şey yoktur... Nasıl ki insanlar, sevgili olmak istediği kişide özgüven, para, malum partiye oy atmama, ne bileyim başka kriterler arıyorsa ben ve benim gibi düşünenlerde bunu pek tabiki isteyebilir. Her bakışta, her hissiyatta kendimi kötü hissettirecek biriyle sevgili olmamayı istemek çok doğal bir şey.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri