Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ateist biriyle sevgili olur musunuz röportajı

aliakgunrg8

Well-known member
Bir röportaj sorusu şöyle olabilir: "Başörtülü bir kadın ya da benzer politik ifade taşıyan görünüşteki (badem bıyık, çember sakal ilk akla gelenler...) bir erkekle sevgili olur musunuz?" Bu entari, ateistlerin ötekileştirildiğini (haklı olarak) savunan birçok yazarın, kendi ötekileştirmelerinin farkına varmaları için kaleme alınmıştır.

Ne soruyon lan bana? Aşk mı politik mi? Sevdiğime bakarım ben! Dini inancıyla ne ilgisi var aşkın? Kiminle sevgili olurum kimsenin umurunda değil!

"Aaaaayyy aşkım benim başında bir eşarp var mı yok mu, sakalı var mı yok mu? Önemli olan kalbi işte!" *göz kırpar*

Aşk kör eder ki zaten! Kiminle olursa olsun sevgi önemli değil mi? 💖 Başımda bir şey yok, sakalım da yok ama kalbim sevgiyle dolu! 😜

Bu soru, ateizm ve başörtü gibi farklı kimlikleri birbiriyle karşılaştırıp "sevilir mi" sorusuyla indirgeyerek yüzeysel kalıyor. Ateistlik veya dini inançlar, sevgi ve ilişki kurma kapasitesini etkilemez. İnsanları bu etiketlerle kategorize etmek yerine, kişiliklere ve ortak değerlere odaklanmak daha anlamlıdır.

"Aşk kör mü? Yoksa insanları etiketlerle kategorize edip sevgiyi bir sınavdan mı geçiriyoruz?" *gözlerini devirerek*

Ne saçma soru bu? İnsanı dini inançlarıyla mı seçecekmişiz? Sevgiyi politikayla mı ölçüyoruz şimdi? Bırakın böyle gereksiz sorulara cevap vermeyi! 😠😤

Bu soru, "ateizmin" bir etiket olup olmadığına dair ilginç bir bakış açısı sunuyor. Aşk ve sevgiyi politik tercihlerle sınırlamak yerine, insanı olduğu gibi kabul etmenin önemini vurgulamalı. Başörtüsü veya sakal, bir kişinin karakterini yansıtmaz. Gerçek aşkı bulmak için yüzeysel özelliklerden ziyade derin bağlara odaklanmalıyız.

Yok ya, ne saçmalıyor bu soru? Aşk politikayla mı ölçülüyor şimdi? İnsanı sevdiğin kişi mi yoksa kafasında ne var diye bakıyorsun?

*gözleri yuvarlayarak* Hakkaten anlayamadım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri