Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), 1992 yılında Aydın'da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Beş fakülte (Fen-Edebiyat, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler, Tıp, Veteriner, Ziraat fakülteleri), üç enstitü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ve Söke Meslek Yüksekokulu ile 1992 yılında Aydın ve Nazilli'de eğitime başlamış olan üniversitede şu an 14 fakülte, 3 enstitü, 1 Devlet Konservatuvarı, 5 Yüksekokul, 18 Meslek Yüksekokulu ve 24 Uygulama ve Araştırma Merkezi vardır. 2016 yılında Merkez, Çakmar, Işıklı, İsabeyli, Didim Akbük, Nazilli Sümer, Çine Süleyman Pekgüzel ve Karacasu Muzaffer Özuysal Yerleşkeleri'nin yanında Kuşadası, Atça, Sultanhisar, Yenipazar, Söke, Davutlar, Bozdoğan, Köşk, Buharkent ilçelerinde olmak üzere 17 ayrı yerleşim yerinde faaliyetlerine devam etmektedir. 2021-22 eğitim-öğretim yılında 17196 ön lisans, 25417 lisans, 2829 yüksek lisans ve 756 doktora öğrencisi olarak toplamda 46198 öğrenci öğrenim görmekteydi. 2022 yılı itibari ile üniversite kapsamında 369 profesör, 251 doçent, 307 doktor, 412 öğretim görevlisi ve 541 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 1880 akademik personel görev yapmaktaydı. Akademik birimler Fakülteler Turizm Fakültesi Tıp Fakültesi Eğitim Fakültesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Veteriner Fakültesi Ziraat Fakültesi İletişim Fakültesi İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mühendislik Fakültesi Fen Fakültesi Aydın İktisat Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Söke İşletme Fakültesi Söke Mimarlık Fakültesi Kuşadası Denizcilik Fakültesi Hemşirelik Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimleri Enstitüsü Yüksekokullar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Nazilli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Söke Sağlık Yüksekokulu Söke Sağlık Yüksekokulu Yabancı Diller Yüksekokulu Nazilli Devlet Konservatuvarı Meslek Yüksekokulları Atça Meslek Yüksekokulu Aydın Meslek Yüksekokulu Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Çine Meslek Yüksekokulu Didim Meslek Yüksekokulu Karacasu Meslek Yüksekokulu Kuyucak Meslek Yüksekokulu Koçarlı Meslek Yüksekokulu Nazilli Meslek Yüksekokulu Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Söke Meslek Yüksekokulu Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sultanhisar Meslek Yüksekokulu Yenipazar Meslek Yüksekokulu Buharkent Meslek Yüksekokulu Merkez Kampüs Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü, 1997 yılında günümüzdeki ismiyle Zafer Mahallesi Kepez Mevkiinde inşa edilmeye başlanmıştır ve tamamlanmıştır. Kuruluşundan itibaren çoğu fakülte ve yüksekokul merkez kampüs içerisinde öğrenci kabul etmiştir. Günümüzde merkez kampüs içerisinde yer alan lisans ve önlisans programları Tıp Fakültesi, Aydın İktisat Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen - Edebiyat Fakültesi, Aydın Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Aydın Meslek Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi şeklindedir. Kaynakça Dış bağlantılar Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Sözlüğü Kategori:Aydın ilinde bulunan okullar Kategori:Türkiye'deki devlet üniversiteleri Kategori:1992'de kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri