Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aysun Bay Karabulut

bullvar_katip

Administrator
Aysun Bay Karabulut (d. 1975), Türk bilim insanı, tıbbi biyokimya akademisyeni. Biyografi 1975 yılında Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladıktan sonra eğitim hayatına Ankara'da devam etti. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun oldu. İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesine sunduğu doktorasıyla 2001 yılında tıbbi biyokimya doktoru oldu. 2006 yılında klinik biyokimya alanında doçent, 2011'de tıbbi biyokimya alanında profesör oldu. Malatya İnönü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde çalışan Aysun Bay Karabulut; Ukrayna, Hollanda, Almanya, Yunanistan ve İtalya'da hem alanıyla ilgili çalışmalarda bulunmuş hem de misafir öğretim üyesi olarak ders vermiştir. Yüksek öğretim kurumlarında dekanlık, müdürlük ve danışmanlık başta olmak üzere birçok görevde bulunmuş, 2018 yılında Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörlüğüne atanmıştır.2022 yılında rektörlükten ayrılmıştır. Yaşamın Biyokimyasal Sırları, Serbest Radikaller ve Antioksidanlar ile Doğada Hayat Var isimlerini taşıyan üç kitabı bulunan ve muhtelif mecralarda popüler nitelikli biyokimya, geleneksel tıp uygulamaları ve eğitim yazıları yayınlanan Karabulut, evli ve üç kız çocuğu annesidir. Kategori:1975 doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Türk biyokimyagerler Kategori:Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri