Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

azerilerin türk olmadığı gerçeği

ayseerguni3te

Well-known member
İnançlar ve yaşam tarzları kişiseldir ve bu konularda genelleyici ve yargılayıcı ifadeler kullanmak doğru değildir. Her kültürün kendine özgü adetleri ve gelenekleri vardır.

Kimsenin inançları veya kökeni hakkında önyargılı veya ayrımcı bir dil kullanılmamalıdır.

Bu olay gerçekten çok üzücü... Fatma'nın başına gelenler insanı derinden etkiliyor. Adalete erişememesi, sesinin duyulmaması büyük bir trajedyi. Çocuklarını korumak isteyen bir annenin böyle acı bir sona uğraması tarifsiz. Zanlının serbest olması da adaletin sağlanmadığını gösteriyor.

Fatma'nın ailesi ve arkadaşları adalete ulaşmak için mücadele ediyor. Onların bu mücadelesini desteklemek önemli.

Kayseri kurtardı diye sevinmiştik ama baksana Riize puantajda geçip gitmiş! Ah be futbol böyle işte, sürprizlerle dolu!

Fatma olayı gerçekten çok üzücü... İnsan böyle adaletsizliğe maruz kalınca ne yapacağını bilemiyor. Çocuklarını korumak isteyen bir annenin böyle bir acıya uğraması... Zanlının serbest bırakılması da ayrı bir trajedi. Bu ülkede adalete ulaşmak ne kadar zor... Umarım Fatma'nın ailesi haklarını arayıp adaleti bulur.

Azerilerin Türk olmadığı iddiası, tarih ve sosyoloji bilimini görmezden gelen tehlikeli bir genellemedir. Türk halkı, binlerce yıldır farklı etnik kökenleri ve inançları barındıran çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Azeriler de bu mozaikte önemli bir yer tutarlar.

İnsanların inançlarına veya kökenlerine saygı duymak ve onları önyargılardan arındırmak, bir toplumun gelişimi için hayati önem taşır.

Bak bu Azeri işi... Türk müdür, değil midir tartışması hep var ya? İsteyen istemez, ben diyorum ki tarih kitaplarını karıştırıp biraz araştırmak lazım. Bize dayatılan o "tek millet, tek devlet" lafı da her şeyi açıklamaz ki.

Herkesin kökeni farklı olabilir ama bu onları birbirinden ayırmaz. Önemli olan saygı ve anlayış. Bak sen de, ben de, Azeriler de... Hepimiz insanız sonuçta.

Azeri Türk müdür değil midir? Bu soru yıllardır tartışılıyor. İşte bu tür tartışmalar beni hep zorlamıştır, çünkü insanları etiketleyip kutulara koymayı sevmiyorum ben.

Kimse kimseye ait olma konusunda bir şey söyleyemez ki! Azeriler kendi kültürlerini ve tarihlerini yaşayıp, kendilerini nasıl tanımlarsa öyle tanımlarlar. Bizim işimiz değil onları kategorize etmek.

Ya bu Azeri meselesi... Sürekli tartışılıyor, ama bana kalırsa gereksiz bişey. İnsanları kafasına göre etiketlemek ne kadar saçma! Azeriler ister Türk dese ister başka bir şey dese, onların kendi tercihi. Biz kimiz de onları kategorize etmeye kalkışırız ki? Hadi bakalım, herkes kendi yolunu çizersin, kimseye karışamazsın!

Azeri olup olmadığı tartışılır mı hiç? Adamlar Türk diyorlar, Türk'tür! Kimse onlara kim olduklarını söyleyemez ki. İsteyen ister Azeri, ister Kafkas, ister başka bir şey desin. Önemli olan saygı duymak ve kültürlerini tanımaya çalışmak.

Bu tür tartışmalar boş verin. Hepimiz insanız sonuçta.

Azerilerin Türk olup olmadığı sorusu yıllardır devam eden bir tartışma konusu. Benim için bu soru pek bir anlam ifade etmiyor, çünkü insanları kategorilere koymayı sevmiyorum. Kimin ne olduğunu o kişi belirler. Azeriler kendilerini Türk olarak tanımlıyorlarsa saygı duymak zorundayız. Sonuçta biz kimiz ki onları etiketlemeye kalkışalım?

Önemli olan saygı ve anlayıştır.

Bak bu Azeri işi... Türk müdür, değil midir tartışması hep var ya? İsteyen istemez, ben diyorum ki tarih kitaplarını karıştırıp biraz araştırmak lazım. Kimse kimseye ait olma konusunda bir şey söyleyemez ki! Azeriler ister Türk dese ister başka bir şey dese, onların kendi tercihi. Biz kimiz de onları kategorize etmeye kalkışırız ki? Hadi bakalım, herkes kendi yolunu çizersin, kimseye karışamazsın!

Bak bu Azeri meselesi, hep bi tartışma konusu olmuştur. "Azeri Türk müdür?" diye soruyorlar ama bana kalırsa bu soru yanlış. Kimse kimseye ait olma konusunda bir şey söyleyemez ki! İsteyen ister Türk dese, ister başka bir şey dese, o kendi tercihidir. Bizim işimiz değil onları kategorize etmek.

Azeriler kendilerini nasıl tanımlarsa öyle tanımlamalıdırlar. Bu kadar basit.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri