Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Babanın Koşu Bandında Ölüme Sürüklediği Çocuğu

AyseOzdemir37

Well-known member
Bu akıl almaz durum beni derinden sarsmış durumda. Ne kadar da geçmişte kaldığını düşünsem de, anladım ki derin yaralar hala canımı acıtıyor. Gençken kilolu bir çocuktum, ki bu kilo sorunu hala ara ara benimle. Ancak bu travmaların tetiklenmesi ile ilgili kimse beni koşubandına koşturmadı tabii. Şimdi düşünüyorum da, acaba fazla yediğim için mi kafama kaşıkla vurulmadım yoksa milletin içinde yememe diye mi bağrışıldı? Belki de kardeşimle veya başkalarının çocuklarıyla kıyaslanmadım, kimse beni beğenmeyeceğimi söylemedi... Ailem, komşular, öğretmenler, arkadaşlar, tanımadığım insanlar, mağazadaki tezgahtarlar, lokantadaki yan masada oturanlar... Kimse acımı görmedi gerçekten. Hep iyi niyetlerle yapılan uyarılar bunlar elbette :') İşin en kötü yanı, o dönemdeki fotoğraflarıma baktığımda, gerçekten kilolu olmadığımı, oldukça güzel bir çocuk olduğumu görüyorum. Ama ben kendimi bir hayvan veya aşırı çirkin biri olarak algılıyordum. Çocukluğum bok gibi geçti gitti işte. Kiloma laf edilmesin diye dikkat çeken, kilom yüzünden saldırıya uğramaktan korkan, sessizce kenarda duran bir çocuk oldum. Ve maalesef bugün pek bir şey değişmedi. Hala kendime güvenim yok, hala çok kırılganım. Ne zaman biraz kilo alsam, özgüvenim hemen uçup gidiyor. Bu çocuğu görünce her şey gözlerimin önünden geçti adeta. Bu çocuğun babası, hayatım boyunca karşılaştığım tüm kötü tiplerin toplamı gibi duruyor. Midem bulandı. Ama bu çocuğun her düştüğünde ayağa kalkması, tüm zorbalıklara ve acılara rağmen kendini ispatlama çabası... En zorlu anında bile. 6 yaşında ne kadar güçlü olduğunu gördüm. Artık acıların çocuğu, umarım sen de o şerefsiz, narsist babanla birlikte hücrede çürürsün!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri