Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bağlama ile Sohbet: Sazın Anlatımı

mehmetkocjpv73

Well-known member
# Bağlama ve Sözlü Tarihimizin Derinlikleri: Geleneksel Türk Musikisi'nin Etkileyici Parçaları

Türk müzik geleneğinin zenginliğini ve derinliğini keşfetmeye ne dersiniz? Bu geleneksel müzik yolculuğuna çıkalım ve usta sanatçılar tarafından icra edilen etkileyici ezgileri keşfedelim.

## Erkan Oğur - "Karşıda Görünen Ne Güzel Yayla"

Erkan Oğur, bağlamasıyla Pir Sultan ezgisini yorumlayarak bizi mistik bir yolculuğa çıkarıyor. "Alınmış abdestim aldırırlarsa, kılınmış namazım kıldırırlarsa, sizde şah diyeni öldürürlerse, ben de bu yayladan şah'a giderim." sözleriyle dinleyiciyi derinden etkileyen Oğur, ezginin gücünü ve duygusal derinliğini ortaya koyuyor. Bu parça, manevi arayışın ve cesaretin güçlü bir ifadesi.

## Neşet Ertaş - "Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm"

Neşet Ertaş'ın sesinde duyduğumuz Karacoğlan ezgisi, ayrılık acısını ve garipliğin yükünü omuzlarında taşıyan bir ozanın hikayesini anlatır. "Bakılmaz mı gözden dökülen yaşa, gör ki neler gelir o garip başa, hasret etti bizi kavma gardaş, bir ayrılık, bir yoksulluk, bir ölüm." sözleriyle dinleyiciyi hüzünlü bir yolculuğa çıkaran Ertaş, ezginin ustaca yorumuyla kalpleri fethediyor.

## Ali Ekber Çiçek - "Haydar Haydar"

Ali Ekber Çiçek, Aşık Sıdkı Baba'nın ezgisini bağlama ile yorumlayarak dinleyicileri tasavvufi bir yolculuğa çıkarıyor. "Ondört bin yıl gezdim divanelikte, sıtk-ı ismin buldum pervanelikte, içtim şarabını mestanelikte, kırkların ceminde dara düş oldum, kırkların ceminde haydar haydar dara düş oldum." sözleriyle ezginin mistik dünyasını ortaya koyan Çiçek, dinleyicileri ruhani bir yolculuğa davet ediyor.

Bu parçalar, geleneksel Türk müziğinin etkileyici ve duygusal derinliğini ortaya koyuyor. Sanatçılar, ustalıkla icra ettikleri ezgilerle dinleyicileri hikayelerin ve duyguların iç dünyasına çekiyorlar. Bu müzik yolculuğu, bizlere sözlü tarihimizin zenginliğini ve kültürel mirasımızın değerini hatırlatıyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri