Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahadır Tatlıöz

bullvar_katip

Administrator
Bahadır Tatlıöz (d. 27 Temmuz 1976), Türk şarkıcı, besteci, piyanist ve aranjör. Biyografi Bahadır Tatlıöz, 27 Temmuz 1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duydu ve 13 yaşında müzik hayatına başladı. Kariyeri İlk yılları Henüz 13 yaşındayken birçok ünlü pop ve Türk Halk müziği sanatçısına eşlik edip vokallik yapmıştır. Avrupa'da birçok müzik festivalinde piyanist olarak sahne almıştır. Bahadır Tatlıöz'ün müzik piyasasında tanınması farklı ünlü isimlerle tanışmasıyla gerçekleşti. Aranjeleri ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Bir süre caz müzik ile uğraştı ve Buzuki Orhan Osman'ın etnik caz tarzındaki projesinde Dave Weckl ve Harocio Hernandez gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşmıştır. 2005 yılında Almanya, Hollanda ve Belçika'da aynı isimlerle 20 konser içeren bir tura çıkmıştır. 2005 yılında Yasin Bozkurt ile birlikte bir 'Çalıjazz' isimli Jazz albümü hazırlamıştır. Bu albüm 10 parçadan oluşmaktadır. 2011 - 2012 Yıllar ve Bedende Ruh Yokken Bahadır Tatlıöz, 2011 yılında Yıllar isimli albümünü piyasaya sürmüştür. Albüm bir gibi büyük hitlerini kapsamaktadır. 2012 yılında, şarkıcı ve söz yazarı Gökhan Türkmen ile birlikte, 'Bedende Ruh Yokken' isimli teklisini yayınlamıştır. Şarkı radyolarda çok dinlenenler arasına girmiştir. 2013 - Akustikhane Performans Evi ve Masal (EP) 2013 yılında Akustikhane Performans Evi ile bir proje hazırlayarak, çok sevilen şarkılarını ve şarkıları akustik olarak seslendirmiştir. Bendende Ruh Yokken, Duy Beni, İkinci Sonbahar, Yıllar gibi kendi hitlerini içeren bu albüm ayrıca MFÖ şarkısının da akustik versiyonunu içermektedir. 2013 yılında Tatlıöz, ikinci EP albümü şarkısı oldukça büyük beğeni toplamıştır. Albüm ayrıca Bir Ben Bir İstanbul ve diğer hit olan şarkıları Mahşer Yeri, Masal ve İçimi Yakan Dilber'i içermektedir. Bu albümde İçimi Yakan Dilber şarkısında Gökhan Yılmaz ile düet yapılmıştır. 2014-2015 - Bana Dair & Mahşer Single Bahadır Tatlıöz, ilk büyük stüdyo albümü olmuştur. Klibinin yönetmenliğini ve senaryosunu yine kendisi hazırlamıştır. Albüm, 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanmıştır. Bahadır Tatlıöz, 2015 yılında 'Mahşer' adlı bir single yayınlamıştır. Söz, müzik ve aranjesi kendisine, mix'i Haluk Kurosman'a ait olan şarkının mix mastering'i İngiltere'de yapılmıştır. Şarkı ile aynı anda klibini de yayımlayan sanatçı, klibinde Burak Sarımola, Eda Kandulu ve Hababam Sınıfı'ndan tanıdığımız Ahmet Arıman ile bir araya geldi. Klibin yönetmenliğini ise sanatçının kendisi üstlendi. 2016 - Eflatun (EP) 2016 yılına şarkısı da bulunmaktadır. 2017 - Takvim & Takvim Albüm 2017 yılının Temmuz ayında, 'Takvim' adlı şarkısını piyasaya sürmüştür. Ayrıca bu şarkıyı klip olarak yayınlamıştır. Beykoz Kundura Fabrikası'nda toplamda sekiz saatte tamamlanan klibi hem yöneten, hem de klipte rol alan Tatlıöz'e, Buray ve İlyas Yalçıntaş da konuk oyuncu olarak eşlik etti. Aynı zamanda şarkının vokallerinde de yer alan Buray ve İlyas Yalçıntaş'ın yanı sıra oyuncu Dilara Önbey de klipte rol aldı ve çekim yaklaşık 40 kişilik bir cast ekibi ile tamamlandı. Takvim şarkısı büyük bir hit oldu ve klip 100 milyon görüntülenmeyi aştı. Takvim albümünde, Ajda Pekkan ile i bulunmaktadır. 2018 - Su Yolunu Bulur albümü sanatçı için ayrı bir hassasiyet ve önem taşımakta olduğu bilinmektedir. 2019 - Çaresi Nerede 2019 yılında in imzası bulunmaktadır. Albüm 7 şarkıdan oluşmaktadır. yı içermektedir. 2020 - Zaman & Neredesin 2020 yılının açılışını isminde bir single çalışması yapmıştır. 2021 - Gül Sevdik Dikeni Kader 2021 yılının başlarında, Selçuk Balcı ile ortak bir çalışması olan isimli bir şarkıyı sevenleriyle paylaşmıştır. Diskografi Albümleri 2005 - Çalıjazz 2014 - Bana Dair 2018 - Su Yolunu Bulur 2023 - Berceste EP'leri 2011 - Yıllar 2013 - Bir Ben Bir İstanbul (feat. Haktan) 2016 - Eflatun Single'ları 2012 - Bedende Ruh Yokken (feat. Gökhan Türkmen) 2013 - Masal 2013 - Aşkın Zindanları (feat. Özgün) 2013 - İçimi Yakan Dilber (Gökhan Yılmaz ile) 2014 - Benim Değil 2015 - Daha Ne Olsun (Akustik) 2015 - Mahşer 2016 - Uzun Lafın Kısası (Ozan Doğulu & Gülden ile) 2016 - Eflatun 2016 - Net (Bilge Nihan ile) 2017 - Çanakkale Türküsü 2017 - Düşman mısın Aşık mı? (Ajda Pekkan ile) 2017 - Takvim 2017 - Unutmaktan Korkuyorum (feat. Gökhan Yılmaz) 2017 - Kafam Duman (Remix) 2018 - Su Yolunu Bulur (Akustik Versiyon) 2018 - Yangınlar Var (New Version) 2018 - Kendine İyi Bak 2019 - Çaresi Nerede 2019 - Hayy 2019 - Sancı (feat. Enbe Orkestrası, Pınar Süer) 2019 - Kına (feat. Bulutsuzluk Özlemi, Gökhan Türkmen, Kubat, Mehmet Erdem, Pi & Tepki) 2020 - Sabır Makamı (Volkan Koşar ile) 2020 - Aldırma 2020 - Ben de Özledim (feat. Aydın Kurtoğlu, Gülden & Mustafa Ceceli) 2020 - Zaman 2020 - Time 2020 - Neredesin 2021 - Gül Sevdik Dikeni Kader (feat. Selçuk Balcı) 2021 - Yarım Adam 2022 - Silemem (feat. Nahide Babaşlı) 2022 - Burn 2022 - Saki (Kamshat Zholdybayeva ile) 2022 - Saki (Extra) (Kamshat Zholdybayeva ile) 2022 - Takmıyorum 2022 - Çiçek 2023 - Beni Yak (Akustik) 2023 - Benim Değil (Akustik) 2023 - Bedende Ruh Yokken (Akustik) 2023 - Duy Beni (Akustik) 2023 - Her Tarafım Kırgın 2023 - Aşka Çare Bulunmaz (Mavi Gri ile) 2023 - Bu Gece Boş Ver 2023 - Yarım Adam (Akustik) 2023 - Cevizin Yaprağı (Akustik) Kaynakça Kategori:1976 doğumlular Kategori:İstanbul doğumlu besteciler Kategori:İstanbul doğumlu erkek şarkıcılar Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:DMC sanatçıları Kategori:21. yüzyılda Türk erkek şarkıcılar Kategori:21. yüzyıl Türk bestecileri Kategori:Türk piyanistler Kategori:Türk aranjörler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri