Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahriye Çeri

bullvar_katip

Administrator
Bahriye Çeri (12 Mart 1968, Samsun), Türk edebiyat araştırmacısı. Yaşamı İlk ve ortaöğretimini Ankara'da tamamladı. Daha sonra 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Fakültenin Yeni Türk Edebiyatı Ana Dalı'nda yüksek lisans (1992) ve doktorasını (1997) tamamladı. 1990'dan 1998'e kadar bulunduğu fakülteden ayrılarak sırasıyla Kocaeli Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde çalıştı. Boğaziçi ve Yeditepe Üniversitesi'nde yarı zamanlı olarak çalıştı. 2002-2004 arasında Tokyo Yabancı Diller Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak yer aldı. Çeri'nin çeşitli makaleleri Evrenselliğe Yolculuk Hacettepe Üniversitesini'nin Emel Doğramacı'ya Armağanı, Gündoğan Edebiyat, Milli Folklor, Hürriyet Gösteri, Cumhuriyet Kitap, Kebikeç, Üçüncü Öyküler, Tarih ve Toplum, Ludingirra, Varlık, Materialla Turcica, Journal of Turkish Studies, Revue de culture et de Literature dergileri ile Renouveau Litteraire Les Annales de l'Autre Islam ve TYB 1996 Sanat Yıllığında yayımlandı. Türk edebiyatı ve Türk romanında kadınlar konusunu ele alan çalışmalar yayımladı. 2011'de Türk Tarih Kurumu Yayınları'ndan çıkan Nahid Sırrı Örik’nın İstanbul Yazılarını yayına hazırladı. Eserleri Çeri'nin ürettiği eserler şu şekildedir: 1923-1938 Dönemi Türk Romanında Kadın (1996) Tarih ve Roman Boğazkesen Üzerine Yazılar, (Haz.) (2001) Hayal ve Hakikat, Ahmed Midhat Efendi, (Haz.ve Önsöz) (2005) Unutulan Romanlar, Kibar Fahişe Zeynep, Padişahın Öfkesi, Nahid Sırrı Örik (2006) Sorbonne Dârülfünûnu’nda Edebiyât-ı Hakikiyye Dersleri, Ali Kemâl (Çevirim yazı ve Önsöz)(2007) Ahmet Hamdi Tanpınar ve Eski Edebiyatımız Hakkındaki Görüşleri-Değişme-Gelişmeler (2007) Bir Cihan Kaynanası: Nahid Sırrı Örik (2007) Münevver Ayaşlı Romanları (2008) Yeni Türk Edebiyatı Alanında Yapılmış Tezler Bibliyografyası (2009) (Didem Ardalı Büyükarman ile birlikte) 1908 Meşrutiyeti, Sanat ve Edebiyat, Bildiriler (2008) (Haz.) İstanbul Edebiyat Haritası (2010) Kaynakça Kategori:1968 doğumlular Kategori:Samsun doğumlular Kategori:Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Türk edebiyatçılar Kategori:Türk edebiyat eleştirmenleri Kategori:Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Yeditepe Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Japonya'daki Türk gurbetçiler Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde öğrenim görenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri