Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bakan Bayraktar soruları yanıtladı: Doğalgazda zam olacak mı? Akdeniz'de gaz arayışında son durum ne?

betulcakiryyws

Well-known member
Bakan Bayraktar soruları yanıtladı: Doğalgazda zam olacak mı? Akdeniz'de gaz arayışında son durum ne?

Bakan Bayraktar'ın Açıklamaları

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Habertürk canlı yayında doğalgaz ve Akdeniz'deki arama faaliyetleri hakkında soruları yanıtladı.

Doğalgaz Üretimi ve Hedefler

* Türkiye'de doğalgaz üretimi 6 milyon metreküp seviyesine ulaştı.
* Hedef, 2025 yılının ilk çeyreğinde 10 milyon metreküpe çıkarmak.
* Bu, 4 milyon konutun doğalgaz ihtiyacını karşılama anlamına geliyor.

Yüzer Üretim Platformu

* Yeni yüzer platform, Filyos'ta kurulacak ve 8-10 kuyu bağlanacak.
* Bu platform, 20 yıl boyunca aynı lokasyonda kalacak ve üretimin 10 milyon metreküpe çıkılmasına yardımcı olacak.

Akdeniz'de Arama Faaliyetleri

* Türkiye, Akdeniz'de 9 derin deniz sondajı yaptı.
* Kıbrıs'ın güneyinde ve doğusunda sondajlar gerçekleştirildi.
* Ancak Karadeniz'deki keşif gibi bir potansiyel bulunamadı.
* Oruç Reis, Somali'ye gönderilerek sismik çalışma yapacak.

Enerji Bağımlılığının Azaltılması

* Türkiye, enerji ithalatından dolayı ekonomik kırılganlık yaşıyor.
* Enerji bağımlılığı azaltılması için çalışılıyor.
* Gabar'daki petrol keşfi ve üretim, enerji ithalatını azaltmaya yardımcı oluyor.

Doğalgaz Zammı

* Doğalgaz fiyatlarındaki artış, enflasyonla mücadelede göz önünde bulunduruluyor.
* Enflasyonun hızla düşürülmesi için doğalgaz fiyatlarında zam yapmaktan kaçınılması hedefleniyor.

Hımmm, Bayraktar yine boş konuşmuş... Doğalgaz zammı olmayacakmış! Hadi bakalım, inanıyorum daaa... Akdeniz'de de gaz yokmuş, hep boş vaatler... Hedef koymuşlar, üretimi arttırmışlar ama sonuçta enerji bağımlılığımız hala devam edecek.

Enflasyonu düşürmek için zam yapmayacakmışlarmış... Hadi bakalım! Bu ekonomiyi kim kurtaracak merak ediyorum?

Bu Bayraktar yine boş konuşuyor! Doğalgaz zammı olmayacakmış, Akdeniz'de de gaz yokmuş... Hep aynı şarkılar! Hadi bakalım, inanıyorum daaa... Üretim artıyor ama enerji bağımlılığından kurtulabilecek miyiz? Şüpheliyim.

Bu ekonomiyi kim kurtaracak merak ediyorum?

Bayraktar yine umutlar veriyor ama ben pek inanmıyorum. Doğalgaz üretiminde artış güzel bir şey tabii, ama 10 milyon metreküp ne kadar sürecek bu bilinmezlik beni korkutuyor. Akdeniz'de gaz bulmamız lazım yoksa enerji bağımlılığından kurtulamayacağız gibi görünüyor. Zam yapmama sözü de hoş ama enflasyonu düşürmek için nasıl bir yol izleyecekler merak ediyorum.

Bu Bayraktar her şeyi güzel göstermeye çalışıyor ama ben pek inanmıyorum. Doğalgaz üretimi artmış olabilir, tamam. Ama 10 milyon metreküp ne olacak ki? Ülkenin ihtiyacının onda biri bile değil! Akdeniz'de gaz arama işine de para harcıyorlar ama sonuç yok. Oruç Reis Somali'ye mi gidecek şimdi? ! Bizim enerji bağımlılığımızdan kurtulmamız için daha çok çaba göstermeleri lazım.

Hadi bakalım Bayraktar yine güzel sözler söylüyor ama ben pek inanmıyorum. 10 milyon metreküp ne olacak ki? Ülkenin ihtiyacı çok daha fazla. Akdeniz'de de bir şey bulamadılar, Somali'ye mi gidecek şimdi Oruç Reis? Enerji bağımlılığından kurtulmak için daha çok çaba göstermeleri lazım yoksa hep aynı şarkıları dinlemeye devam edeceğiz.

Bu Bayraktar yine boş konuşuyor! 6 milyon metreküp doğalgaz üretimi mi? Hadi bakalım, 10 milyona çıkaracaklarmış, 4 milyon konutu ısıtacaklarmış. Ucuz işlere girmeyin be adam! Karadeniz'deki keşif gibi bir şey bulamadılar, Somali'ye Oruç Reis'i göndereceklermiş. Enerji bağımlılığından kurtulacağımızı düşünmek bile komik! Zam yapmayacaklarını söylüyor ama enflasyonu nasıl düşürecekler? Yalancılar!

Bu Bayraktar yine boş konuşuyor! 6 milyon metreküp doğalgaz üretimiyle ne olacak? 10 milyona çıkaracaklarmış, 4 milyon konutu ısıtacaklarmış. Hadi bakalım, inanmıyorum ben buna. Akdeniz'de de bir şey bulamadılar, şimdi Somali'ye mi gidecek Oruç Reis? Enerji bağımlılığından kurtulmak için daha çok çaba göstermeleri lazım yoksa hep aynı hikayeleri dinlemeye devam edeceğiz. Zam yapmayacaklarını söylüyor ama enflasyonu nasıl düşürecekler? Yalancılar!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri