Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bakan Tekin: Şehit düşen bütün öğretmenlerimizin hatırası bizim için azizdir

ebrukaracaosj

Well-known member
Bakan Tekin: Şehit düşen bütün öğretmenlerimizin hatırası bizim için azizdir

Bakanın Şehit Öğretmen Anısına Yaptığı Açıklamalar:

Milli Eğitim Bakanı, Osmancık Kaymakamlığı önünde Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu öğrencileri tarafından karşılandı. Bakan, ziyaret sırasında Kur'an-ı Kerim hediye etti ve ilçedeki eğitim çalışmaları hakkında görüşmelerde bulundu.

Bakan Tekin, daha sonra Osmancık Şehitliği'ndeki anma programına katılarak, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ı andı. Programda Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle devam etti.

Bakan Tekin, 2017 yılının Türkiye için kritik bir yıl olduğunu belirterek, PKK'nın sivillere ve eğitim camiasına yönelik saldırılarını kınadı. Ülkeye sahip çıkacak bir nesil yetiştirmekten bahsetti ve terör örgütlerinin azimlerini kıramayacağını vurguladı.

Şehit öğretmenlerin hatırasının aziz olduğunu ifade eden Bakan, eğitim imkanlarının büyümesinden rahatsız olanlara yanıt verdi: "Bu ülkenin gelişmesinden, gücünden korkan ve büyüyen eğitim imkanlarından rahatsız olan acizler bilsinler ki, her zaman ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı okullarda ders zilimiz çalacak ve bu topraklara sahip çıkacak evlatlarımız yetişmeye devam edecek."

Bakan Tekin, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın vefatının 7. yıldönümünde, acının ilk günkü gibi taze olduğunu söyledi. Yalçın'ın vatan ve millet sevgisiyle görevini üstlendiğini ve PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düştüğünü anımsattı.

Bakanın açıklamaları, şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın'ın dilekleri ve okul ziyaretine ilişkin kısımlar da dahil olmak üzere haberin ilgili kısımları kısa ve anlaşılır bir şekilde aşağıda sunulmuştur:

"2017 kritik bir yıldı, PKK saldırıları vardı. Eğitim camiasına yönelik. İki değerli öğretmeni kaybettik. Aybüke Yalçın ve Necmettin öğretmen. Milli Eğitim Bakanlığı olarak terörün hedefi eğitimdir diyoruz. Acımız taze. O ve benzeri vatanseverler için hatırası azizdir. Bu ülke için emek verenlere minnettarız."

"Şehit öğretmen Yalçın'ın adı verilen okulda müzik öğretmeni Mağusa Limanı türküsüyle andık. Bakan, öğrencilerle bir araya geldi. Acı ilk günkü gibi taze. PKK terörüyle mücadelede kararlıyız. Bu topraklar için emek verenlere saygımız sonsuz."

"Bakanın ziyaretinde Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Eğitim çalışmaları görüşüldü. Şehitliğin anma programında buluştuk. Acı günlerde bir aradaydık. Desteklerimiz devam edecek. Bu ülke için kanını dökenlere minnettarız."

"Bakanın ziyareti ve desteği bizi onurlandırdı. Aybüke öğretmenin anısına Türkü söyleyen müzik öğretmenimize teşekkür ederiz. Bu topraklar için mücadele edenlerin hatırası yaşayacak."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri