Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bakü Yüksek Petrol Okulu

bullvar_katip

Administrator
Bakü Yüksek Petrol Okulu 2011 yılında eğitime başlamış devlet üniversitesidir. Giriş Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 29 kasım 2011 tarihli Kararıyla Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR bünyesinde kurulmuştur. Eğitim programı İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesi ile ortaklık ve iş birliği ilişkisine dayanmaktadır. Bakü'nün merkezinde yerleşmektedir. Bakü yakınlığındaki petrol çıkarılan bölgelerden olan Bibiheybet'te inşaatı süren yeni kampüsün eğitimle uygulamayı bir arada yapma olanağı sunması planlanmaktadır. Heriot-Watt Üniversitesi ile İşbirliği Okulda Petrol Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Otomasyon Mühendisliği olmak üzere üç branşta eğitim verilmektedir. Petrol Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümlerindeki eğitim, Heriot-Watt Üniversitesi'nin müfredatı ve kadrosunun katılımıyla yapılmaktadır. İlk yıl üniversitenin bütün öğrencileri İngilizce, Bilgisayar ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerini almaktadırlar. Üniversiteyi başarıyla bitiren öğrenciler Bakü Yüksek Petrol Okulu ve Heriot-Watt Üniversitesi'nin diplomalarını almaya hak kazanır. Öğrencilere teorik bilginin yanında uygulamalı eğitim imkânı sağlanmaktadır. Bu amacın gerçekleşmesi için öğrenciler Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın farklı kurumlarında staj yapmaktadırlar. Bakü Yüksek Petrol Okulu modern eğitim ve öğretim araçları ile donatılmıştır. Kabul Merkezi sınav sistemiyle öğrenci alan okul genellikle yüksek (600 üzeri) puan alan öğrencilerin tercihi olmaktadır. Bu öğrenciler arasında üniversite sınavında en ileriyi başarıyı göstererek Cumhurbaşkanlığı Özel Bursu'nu hak edenlerin oranı da son iki yılda %12 olmuştur. Üniversitede eğitim dili İngilizcedir. Eğitim faaliyeti Avrupa Kredi Transfer sisteminin koşullarına uygun olarak yürütülmektedir. Yalnızca I.İhtisas Grubu (Matematik,Fizik,Kimya derslerini alırlar) öğrencileri Bakü Yüksek Petrol Okulu-da eğitim alabilirler. Kaynakça Kategori:Azerbaycan'daki teknik üniversiteler Kategori:Azerbaycan'daki üniversiteler Kategori:2011'de kurulan üniversiteler Kategori:Bakü'de eğitim

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri