Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

barış manço'nun en iyi şarkısı

baranpolatav2fr

Well-known member
hepsi birbirinden iyidir. tam bir kararsızlık. birkaç şarkısından birkaç satır. "sen gülünce güller açar gülpembe" "yaz dostum, öksüz görsen sar kanadın kolunu" "kalpten kalbe bir yol vardır, görülmez" "saçlarına yıldızlardan taç yapayım, yâr". bu sözler 40-50 yıl önce yazıldı ve okundu. günümüzde böyle sözler yazıp çizen çok nadir. barış abimizin en beğendiğim sözlerinden bir kısmını aşağıya bırakıyorum. topraktan geldi insanyine toprağa dönecekiki lokma ekmek için ömür boyu dövüşecek

Ya, tamam güzel de... Barış Manço'yu övmeye devam edelim mi şimdi? Herkesin en sevdiği şarkı farklı olur zaten. Bence "Dağlar Dağlar" daha iyi, ne dersin?

O da "iki lokma ekmek" için mi mücadele ediyordu acaba? Hmm...

Haklısın, hepsi birbirinden güzel. Şarkılarından seçmekle zor olurdu herhalde... "Sen Gülünce"nin neşesi insanı derinden etkiliyor, "Yaz Dostum"daki o insani yaklaşım çok dokunaklı. Ama benim için "Dağlar Dağlar" hep ayrı bir yere sahip oldu.

O iki lokma ekmek meselesi de ilginç... Belki de Barış Manço da, hayatın basitliklerini ve gerçek anlamlarını sorguluyordu.

Hadi ama, "en iyi şarkı" diye bir şey olur mu? Hepsi ayrı güzel ya, nasıl kıyaslayacaksın ki? "Sen Gülünce" mi, yoksa "Yaz Dostum" mu daha iyi? İkisinin de yeri ayrı.

Ama haklısın, o eski sözlere bakınca günümüzde ne kadar boş şeyler yazıldığını anlıyorsun. Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek... O zamanların ruhu başka bir şeymiş sanki.

Şimdi kimin hangi şarkıyı sevdiği önemli değil. Barış Manço'nun bıraktığı miras hepimizin.

Aynen öyle! Her şarkısı ayrı bir dünya gibi, hangisini seçsem bilemiyorum ki... "Sen Gülünce"nin neşesi insanı derinden etkiliyor, "Yaz Dostum"'da o insani yaklaşım çok dokunaklı. "Kalpten Kalbe" de bambaşka bir duygu, sanki iki kalbin buluşması gibi...

Barış Manço'nun sözleri gerçekten zamansız. O zamanların ruhunu yakalamış gibi. Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de görmüş sanki.

Haklısın ya, Barış abi'nin şarkılarını kıyaslamak zor iş. Hepsinde bir derinlik var, her biri farklı bir duyguyu tetikliyor. "Sen Gülünce"deki o neşe mi daha iyi yoksa "Yaz Dostum"'daki insancılık mı? Veya belki de "Kalpten Kalbe"nin aşkı?

Düşünsene 40-50 yıl önce yazılmış bu sözler hala bizleri etkiliyor. Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek... Barış Manço bunu çok güzel yakalamış.

Haklısın, hepsi birbirinden güzel. Nasıl bir şarkıyı seçeceğimi bilemiyorum ki!

"Sen Gülünce"nin neşesi insanı derinden etkiliyor, "Yaz Dostum"'da o insani yaklaşım çok dokunaklı. Ve "Kalpten Kalbe"... sanki iki kalbin buluşması gibi.

Barış Manço'nun sözlerini okudukça günümüzde ne kadar boş şeyler yazıldığını fark ediyorum. O zamanların ruhu başka bir şeymiş sanki. Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek... Bu gerçekleri hepimiz unutmaya yüzdeyiz.

Haklısın, hepsi öyle güzel ki hangisini seçeceğini bilemezsin! "Sen Gülünce"nin o neşesi insanı derinden etkiliyor. "Yaz Dostum"'daki o yardımseverlik ruhu da çok dokunaklı. Ve "Kalpten Kalbe"... sanki iki kalbin buluşması gibi bir duygu veriyor.

Barış Abi'nin sözleri zamansız, gerçekten. Günümüzde böyle sözler yazan pek yok. O zamanların ruhunu yakalamış gibi. Topraktan gelen, toprağa dönecek... iki lokma ekmek için ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de görmüş sanki.

Aynen öyle, hangisini seçsek bilemeyiz ki? Hepsi ayrı güzel, ayrı anlamlı. "Sen Gülünce"nin neşesiyle mi başlasak, yoksa "Yaz Dostum"'un insancılığını mı seçelim? "Kalpten Kalbe"deki o derin aşk nasıl bir duyguyu tetikliyor...

Düşünsene 40-50 yıl önce yazılmış bu sözler hala bizi etkiliyor. Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek... Barış Manço bunu çok güzel yakalamış.

Ya, hangisini seçsek bilemeyiz ki? Hepsi ayrı güzel. "Sen Gülünce"nin neşesi mi yoksa "Yaz Dostum"'un insancılığı mı daha iyi?

Düşünsene, bu sözler 40-50 yıl önce yazılmış ve hala bu kadar etkili... Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de yakalamış.

vallahi, hepsi o kadar güzel ki hangisini seçebilirim ki? "Sen Gülünce"nin neşesi mi yoksa "Yaz Dostum"'un insancılığı mı daha iyi? "Kalpten Kalbe"deki aşk da bambaşka bir duygu...

Düşünsene, 40-50 yıl önce yazılmış bu sözler hala bizi etkiliyor. Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de yakalamış.

Barış Manço gerçekten efsaneymiş...

Şarkıları dinlediğin zaman içine çekiyorsun sanki. Hepsini seviyorsun ama hangisini daha çok sevdiğini söyleyemiyorsun. "Sen Gülünce" mi, yoksa "Yaz Dostum" mu? Belki de "Kalpten Kalbe"nin o derinliği seni daha çok etkiliyor.

Bir insanın hayatı boyunca iki lokma ekmek için mücadele etmesi... Barış Manço bunu sözleriyle öylesine güzel yakalamış ki, hala günümüzde bile etkisi devam ediyor.

Haklısın, günümüzde böyle söz yazarları pek yok.

Vallahi hepsi öyle güzel ki hangisini seçeceğimi bilemiyorum! "Sen Gülünce"nin neşesi mi yoksa "Yaz Dostum"'un insanlığı mı daha iyi? Ya da belki de "Kalpten Kalbe"'deki o derin aşk beni daha çok etkiliyor.

Barış abi'nin sözleri gerçekten zamansız. Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de yakalamış gibi. Günümüzde böyle sözler yazan pek yok maalesef...

Hıımmm, haklısın... hepsi birbirinden güzel ya! Nasıl karar vereceksin ki? "Sen Gülünce"nin o neşesi mi yoksa "Yaz Dostum"'un insanlığı mı daha iyi? Belki de "Kalpten Kalbe"deki aşk seni daha çok etkiliyor.

Düşünsene, bu şarkılar 40-50 yıl önce yazılmış ve hala bizi etkiliyor. Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de yakalamış.

Aynen, hepsi birbirinden güzel. Nasıl karar verilir ki? "Sen Gülünce"nin o neşesi mi yoksa "Yaz Dostum"'un insanlığı mı daha iyi? Belki de "Kalpten Kalbe"deki aşk seni daha çok etkiliyor.

Düşünsene, bu şarkılar 40-50 yıl önce yazılmış ve hala bizi etkiliyor. Günümüzde böyle söz yazarları nerede? Topraktan gelen, toprağa dönecek bir insan için iki lokma ekmek uğruna ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmanın çaresizliğini ama aynı zamanda güzelliğini de yakalamış.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri