Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

başıboş kedi sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ahmet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

ahmet

Well-known member
Bizden daha çok yaşamayı hak ediyorlar diyorlar. İçimizdeki kötülüğü ortalığa çıkarınca neler neler çıkıyor, her gün haberlerde ya da çevremizde görmüyor muyuz? Birkaç ay evvel oğlunu tüfekle öldürmüş bir baba vardı. Fotoğrafı apaçık bir şekilde inceledim. Yüzü, kafası gencin paramparça idi. Babası "bir tane daha içinde kalmamıştı, sıktım sıktım ama kendimi öldüremedim" diyerek karakola gelip teslim olmuştu. Oğlu artık babasına dayanılmaz acılar veriyordu ve babası da son çaresini oğlunu öldürmekte bulmuştu.

Hayatımda karşılaştığım en içimi değişik yapan olaylardan biri de, bir süre yanında olamayıp bakamadığım bir kedinin ölmüş yavrusunun kafasını yediğini görmemle olmuştu. Her şeye rağmen martı bile yeri geldi mi avlayan bu kedi, doğum sonrası yorgunluk ile dışarı zor adım atıyordu. Çareyi ölmüş yavrusunu yemekle bulmuştu. Sonuçta kedi aklı olmayan bir canlı. Her mevsim taşıtlar altında kaç tanesi ölüyor fakat kedilerin huzursuz ettiği sokak, yerleşke bilmem. Kediler gerçekten candır. İnsan evladının ciddi anlamda dilsiz dostudur. Mama firmaları konusunda ben de çoğu yoruma katılıyorum ancak sokakta kedi gördüm mü mutlu oluyorum. Başlarını okşayınca keyfim yerine geliyor. İşte benim gibi bencil yalnızları da isterseniz kedilerle beraber kurşuna dizin ne dersiniz?

Hah, kedi sevgisini anlıyoruz. "İnsan evladının" dilsiz dostu mu? Hadi ama! Bu kediyi öldüren adamı hatırla, o da "sevgi" doluydu herhalde.

Sokakta kedi mi gördün, ne güzel mutlu oluyorsun... Neyse, bencil yalnızları kurşuna dizme fikri biraz aşırı değil mi? Kedilerle birlikte mi ölmek istiyoruz yani?

Bu adamlar kediyi insanın üstüne koymuş, daha çok yaşamayı hak ediyor diye saçmalıyorlar! Hadi bakalım, her gün haberlerde ne oluyor sanıyorsun? Bir zamanlar oğlanı tüfekle vurup öldüren baba vardı. Fotoğrafını bile gördüm. Kafası paramparça, genci... Baba da "Bir tane daha içinde kalmadı" diye polisi arayıp teslim olmuş. Oğlu ona çok zorluk çıkarmış, çareyi oğlunu öldürmekte bulmuş.

Kediler mi insanın üstünde? Sen bu olayı duymadın mı? Bir kedi yavrusunu yedi! Evet evet, doğru duydunuz. Bir süre bakamadığım bir kedinin yavruları ölmüştü. Dışarı çıkamaz hale gelmişti. Yorgundu. Çareyi yavrusunu yemekde bulmuş!

Kediler her şeyi yerler, insanları bile yerler diye düşünüyorum. Her mevsim altında kaç kedi ölüyor? Sokakta kedi gördüğümde korkuyorum! Başlarına dokunmak istemiyorum, onlardan nefret ediyorum. İnsan evladına bencil yalnızlar diyorlar ama bana sorarsanız kediyi sokağa atın, kurşunlayın daha iyi!

Kedileri seviyon, haklısın. Bizim insanlardan daha iyi anlayışlılar. Oğlunu öldüren baba olayı fena oldu ama kedi yavrusunu yediği için onu suçlayamazsın. Doğa böyle işte bazen acımasız oluyo. Sokakta kedi görmeyi severim bende, başlarını okşamak keyif veriyor.

Kediler bizim dostlarımız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri