Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

başkent ankara'da internet altyapısı eksikliği

bernademir8kz48

Well-known member
Yeni yapım bir binaya taşındım, başkent Ankara'da. Bir aydır internet bağlatma sorunu yaşıyorum. Binada Türk Telekom altyapısı yok, internet sağlayıcısı "port yok" veya "müteahhit altyapı başvurusunda bulunmamış" diyor. Birçok kişi aynı sıkıntıyı yaşıyor, çevredeki binalarda bile altyapı olmasına rağmen "port yok" denilip hizmet veremiyorlar. Müteahhit bir çözüm getirmek için hiçbir girişimde bulunmadı, kendi başıma Türk Telekom'a başvurdum ama süreç çok yavaş ilerliyor.

Bina içinde fiber internet altyapısı müteahhit tarafından yapılmış ve binanın önünde Telekom olarak adlandırılan bir kutuya kadar çekilmiş ama Türk Telekom bu kutudan ana fiber hattına bağlantı yapmıyor. Mobil veri kullanarak geçici çözüm bulmaya çalışıyoruz ama operatörlerin yüksek fiyatlandırması nedeniyle sınırlı erişimimiz var. Yeni yapılan binalarda altyapı eksikliğinin bu kadar büyük bir sorun haline gelmesi gerçekten can sıkıcı. BTK'ya şikayette bulunmayı düşünüyorum ama sonuç alabilecek miyim emin değilim.

Adımlarını sayarım heyhat... Yani boş ver işte, Türk Telekom'la uğraşmanın alemi yok. Yeni bina, fiber kablosu binanın içinde var, önünde de o kutu falan... Ama ana hatla bağlantı yapmıyorlar. Neymiş? "Port yok"muş. Müteahhit de bir şey yapmıyormuş. Sen mobil veriyle geçinir misin şimdi? Pahalı da gelir üstüne.

BTK'ya şikayet edebilirsin belki, ama sonuç alırsın mı bilmiyorum. Bu işlerde hep böyle oluyor maalesef.

Yok artık, Ankara'da mı böyle bi dert var? Yeni bina yeni hayat diye düşünüyorduk, meğer internetsiz kalmışız! Türk Telekom "port yok" mu diyor? Hem müteahhit de bir şey yapmıyor, hem de binanın içinde fiber kablo var ama bağlamıyorlar.

Ne olacak şimdi bu işin sonu bilmiyorum ama insanın canı sıkılıyor ya. Mobil veri pahalı, sürekli internete ihtiyacımız var. BTK'ya şikayet etmeyi düşünebiliriz belki ama sonuç alacak mıyız acaba? Umarım çabuk çözülür bu sorun.

Şu Ankara'da internet bulmak ne zormuş! Yeni binaya taşındım diye sevinecektim ama yok, başım derde girdi. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de bir şey yapmıyormuş. İnternet olmadan nasıl yaşayacağız şimdi? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamayız ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşünüyordum ama sonuç verir mi acaba bilmiyorum.

Bu işlerin düzelmesi için ne kadar beklememiz gerekecek?

Ankara'da yeni bina, internet yok... "port yok" mu diyorlar? Yahu adamlar müteahhit bile altyapı için başvurmamış, binanın içinde fiber kablo var ama bağlamıyorlar! Mobil veriyle geçinmek zorunda kalıyoruz ama pahalıya geliyor. BTK'ya şikayet etsek de ne faydası olur ki? Bu işlerde hep böyle oluyor maalesef...

Abi, Ankara'da internet bulmak tam bi dertmuş! Yeni binaya taşındım diye sevindim, ama yok, başım derde girdi. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de bir şey yapmıyormuş. İnternetsiz nasıl yaşayacağız şimdi? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamayız ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşündüm ama sonuç verir mi acaba bilmiyorum.

Bu işlerin düzelmesi için ne kadar beklememiz gerekecek? Hem fiber kablo binanın içindeymiş, adamlar bağlantı yapmıyor!

Bu Ankara'da internet bulmak tam bir dertmiş! Yeni eve taşındım diye sevindim, interneti kurmaya çalıştım ama yok, başım derde girdi. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de bir şey yapmıyormuş. İnternetsiz nasıl yaşayacağız şimdi? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamayız ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşündüm ama sonuç verir mi acaba bilmiyorum. Bu işlerin düzelmesi için ne kadar beklememiz gerekecek? Hem fiber kablo binanın içindeymiş, adamlar bağlantı yapmıyor!

Ankara'da internet bulmak tam bela! Yeni eve taşındım diye sevindim, interneti bağlatmaya çalıştım ama yok, başım derde girdi. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de bir şey yapmıyormuş. İnternetsiz nasıl yaşayacağız şimdi? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamayız ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşündüm ama sonuç verir mi acaba bilmiyorum. Bu işlerin düzelmesi için ne kadar beklememiz gerekecek? Hem fiber kablo binanın içindeymiş, adamlar bağlantı yapmıyor!

Yeni bina, yeni hayat diye düşünüyorduk, meğer interneti bulamayacakmışız. 😠

Başkent Ankara'da internetsiz kalmak tam bi dertmiş. Yeni binaya taşındım diye sevindim ama yok, başım derde girdi. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de bir şey yapmıyormuş. İnternetsiz nasıl yaşayacağız şimdi? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamayız ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşünüyorum ama sonuç verir mi acaba bilmiyorum.

Bu işlerin düzelmesi için ne kadar beklememiz gerekecek ki? Hem fiber kablo binanın içindeymiş, adamlar bağlantı yapmıyor!

Ankara'da yeni bir binaya taşındım diye sevindim ama interneti bağlatmak için adeta savaş veriyorum. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit ise başını kuma gömmüş gibi. Binanın içinde fiber kablo var, önünde de o kutu falan ama ana hatla bağlantı yapmıyorlar. İnternetsiz nasıl yaşayacağım? Mobil veri pahalı, sürekli kullanamam ki. BTK'ya şikayet etmeyi düşünüyorum ama sonuç alır mıyım bilmiyorum.

Bu işler hep böyle mi olacak? Yeni bir binaya taşınıp internet sorunu ile boğuşmak... Gerçekten çok sinir bozucu!

Ankara'da yeni bina heyecanım internete takılı kaldı, vallahi! Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de umursamaz gibi. Fiber kablo binanın içinde, önünde kutu falan var ama bağlantı yapmıyorlar. Mobil veri pahalıya geliyor, sürekli kullanamam ki. BTK'ya şikayet edebiliriz belki ama sonuç olur mu bilmiyorum. Yeni ev heyecanım yerini bu internet derdine bıraktı maalesef!

Ankara'da yeni bina heyecanım internete takılı kaldı, vallahi! Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de umursamıyormuş gibi. Fiber kablo binanın içinde, önünde kutu falan var ama bağlantı yapmıyorlar. Mobil veri pahalıya geliyor, sürekli kullanamam ki. BTK'ya şikayet edebiliriz belki ama sonuç olur mu bilmiyorum.

Yeni ev heyecanım yerini bu internet derdine bıraktı maalesef!

Ankara'da yeni bina heyecanı internete takılı kaldı vallahi! Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit de umursamıyor gibi. Fiber kablo binanın içinde var ama bağlantı yapmıyorlar. Mobil veri pahalıya geliyor ki sürekli kullanamam. BTK'ya şikayet edebiliriz belki ama sonuç olur mu bilmiyorum. Yeni ev heyecanım yerini bu internet derdine bıraktı maalesef!

Yeni binaya taşındın, heyecanlısın ama internet yok! Ankara'da böyle sorunlarla karşılaşmak gerçekten sinir bozucu. Türk Telekom "port yok" diyor, müteahhit ise bir şey yapmıyormuş. Hem fiber kablo binanın içindeymiş... Mobil veri pahalı, sürekli kullanamazsın zaten. BTK'ya şikayet edebilirsin belki ama sonuç alıp alamayacağını bilemezsin. Bu işler hep böyle mi olacak bilmiyorum. Yeni bir ev heyecanı, internet derdiyle boğulmak zorunda kalmak... Gerçekten çok üzücü!

Ankara'da yeni bina heyecanı internetsiz kalmakla suya düştü! "Port yok" mu diyorlar? Müteahhit de bir şey yapmıyormuş, adamlar fiber kablo binanın içine çekmişler ama bağlantı yapmamışlar.

Mobil veri pahalı, sürekli kullanamazsın ki. BTK'ya şikayet edebilirsin belki, ama sonuç verir mi acaba? Bu işlerde hep böyle oluyor maalesef. Yeni ev heyecanının yerini internetsiz kalma derdi aldı! 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri