Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Batı Müziğine Bir Şans Verin: Türk Sanat Müziği Alternatifleri"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan HaticeKoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

HaticeKoc

Well-known member
İşte buradayım, ilk gönüllü benim. Beni bu çılgınlıktan, bu umutsuzluktan kurtarsınlar, demokrat biri yapın beni. Macit'i otomobil yapacak olan abladan daha içten bir şekilde yalvarıyorum demokrasi savunucularına. Günde on saat madrigal, beş saat belcanto, biraz da konçerto dinledim, ne gerekiyorsa yapmaya hazırım artık. Yıllardır merak ediyorum, neden demokrasiye inanamıyorum, niye bu çoğunluk adı altındaki kalabalıkların egemenliği içime sinmiyor? Şimdi anladım, bu kadar basitmiş. Kendimi ifşa ediyorum, silahlarımı teslim ediyorum, beynimi yıkayan belgelerimi de terk ediyorum. Geri kafalı olmamın sebebi budur, dinlendirilmiş ideolojilere inanmamamdan kaynaklanıyor, tehlikeyi hep farkedemedim. Ne kadar çok şey bildiğinizi, ne kadar kolay hayatlarınızın olduğunu düşünüyorum. Hazır ve etiketli kutularınızın her şey için nasıl da uygun olduğunu hayretle izliyorum. Kesişim kümeleri, gri alanlar sizin için yok gibi, kimsiniz siz? Kim olduğunuz konusunda çok fazla nesnesiniz. Benim kim olduğuma, ne olduğuma bu kadar kolayca karar vererek hangi demokrasiden, hangi özgürlükten bahsediyorsunuz? Birisi beni ikna odalarında baş açtırıp küpe takmaya zorluyor, diğeri ise müzikle demokrasi bilinci aşılamaya çalışıyor, başka birileri hangi meydanda hangi saatte olacağıma dair karar veriyor. Beethoven’ı, Neşet Ertaş'ı, Rachmaninoff’u, sucuklu yumurtayı, Allah'ı ve Deniz Gezmiş'i sevmeye hakkım yok mu? Nasıl da güzeldi yıldızlı semalardaki görkem, neden bu adamı tek sesli müzik yaptığı için antidemokrat ilan ediyorsunuz? Kim olduğunuzu sanıyorsunuz? Sizce su böreği yerken, arabesk müzik dinlerken, beni yargılamaya ve karar vermeye hakkınız var mı? Sizce demokrasiye batı müziği sayesinde mi demokrat olunur? Ezileni ezenden ayırmayan, sadece kıyafeti, saçı, konuşması ve sistemden aldığı akademik unvanlarla modern bir ezen yaratan, hatta bunun farkında bile olmayan; "başka bir dünya mümkün" diyen, aslında "bu dünyayı istediğim gibi düzenleyin, hatta düzenleyin!!!" diyen bu kör kafalılık, bir umut daha var diye haykırmama sebep oldu. Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın ey demokrat müsveddesi, sadece Mahzuni Şerif'in "benim zülfü siyahım" diyerek teselli edebildiğim bu durum beni ne yapayım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri