Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bel Air (şarkı)

bullvar_katip

Administrator
"Bel Air" Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Lana Del Rey'in bir şarkısı. Üçüncü extended play'i olan Paradiseda yer alır. "Summertime Sadness" video klibinden görüntüler içeren bir klip ile tanıtım videosu YouTube'a Kasım 2012'de yüklendi. Paradiseın yayınlanmasından sonra, şarkı Birleşik Krallık ve Fransa'da listelere girdi. Video klibi ve kompozisyon "Bel Air" adlı kapanış parçasının tanıtım videosu 8 Kasım 2012'de yayınlandı. Kyle Newman tarafından çekilen videoda "Summertime Sadness" video klibinden parçalar yer aldı. Dumanlı bir zeminde dönen ve tek renkli maviler, yeşillikler ve menekşeler ile yıkanan Del Rey, göksel bir varlık olarak görüntülenir. Videoda dudak senkronizasyonu tasvir edilmemesine rağmen, Del Rey şu şarkıyı söylüyor: "Güller, Bel Air, beni oraya götür / Seninle tanışmayı bekliyorum / Palmiye ağaçları, ışıkta görebiliyorum, gece geç saatte / Sevgilim seni selamlıyorum / Bana gel, bebeğim" Rolling Stone, baladın video klibinde sergilenen kişisel kadrosunda Del Rey'in her zamanki Americana salon şarkıcısı First Lady Onassis-Kennedy ve alter egolarından önemli bir fark olduğuna dikkat çekti. PopCrush eleştirisinde klibin neo-noir etkisini yorumladı. AOL'dan Spinner şöyle dedi: "Lana Del Rey'in yeni" Bel Air "videosu için saha toplantısının nasıl gerçekleştiğini hayal ediyoruz. Yönetmen: Lana, bir süre duman içinde durabilir ve zaman zaman kameraya bakabilir misin? Lana: Evet. Yönetmen: Harika! " Del Rey'in "Bel Air" klibinde "çarpıcı" olduğunu belirten Vibe, "... kesinlikle Lana takıntılılarını birkaç saat boyunca meşgul edecek" dedi. Video açıklamasında Del Rey bir transkripsiyon ekledi ve seslendirdi: "İtibarımı kaybettim, gerçeğimi unuttum. Ancak hala güzelliğim ve gençliğim var. 'TROPICO', film, seneye geliyor." Spinner, eleştirisinde kafa karışıklığına karşılık verdi ve bu cümlelerin ne anlama geldiğinin farkında olmadıklarını söyledi. 21 Kasım 2012 itibarıyla, "Bel Air" videosu, video barındırma web sitesi YouTube'da 3 milyondan fazla görüntüleme aldı. Video o zamandan beri gizli hale getirildi. Medyada kullanımı Paradise'ın yanı sıra Del Rey, "Body Electric", "Gods and Monsters" ve "Bel Air" şarkılarını içeren Tropico adlı kısa bir film yayınladı. "Tropico" Haziran 2013'ün sonlarında çekildi; Anthony Mandler tarafından yönetildi. "National Anthem" ve "Ride" video klipleri için de aynı yönetmenle çalışmıştı. Del Rey, sosyal medya platformları aracılığıyla, biri Meryem, İsa'nın annesi ve diğeri Tekvin'deki Adem'in karısı Havva olarak poz veren Del Rey olmak üzere birçok görsel yayınladı. Ağustos 2013'te Del Rey, Twitter'da filmin iki prömiyeri olacağını duyurdu: Biri Los Angeles'taki Hollywood Forever Mezarlığında ve diğeri New York'ta belirtilmemiş bir yerde; kısa film için "veda" diye atıfta bulundu. Eleştirmenler Del Rey'in bu albüm döneminin son yayını olduğunu, demo şarkısı "Black Beauty"nin çevrimiçi olarak sızdıktan sonra yeni albüm dönemine geçeceğini belirtti. Daha sonra Del Rey'in Ultraviolence albümünü yayınlayacağı açıklandı. 22 Kasım 2013'te "Tropico" resmi fragmanı yayınlandı; fragman sonunda filmin 5 Aralık 2013 tarihinde Del Rey'in resmi VEVO hesabına yükleneceği açıklandı. 3 Aralık 2013'te Del Rey, Facebook'ta "Tropico" nun VEVO sürümünden önce 4 Aralık 2013'te Kaliforniya, Hollywood'daki Cinerama Dome'da gösterileceğini duyurdu. Eleştiriler Canada.com yorumcusu Leah Collins "Bel Air" adını Enya tarzı, ürkütücü bir vals olarak adlandırdı. Zıt bir eleştiride, The Huffington Post "Bel Air" ve "Yayo"'nun Paradise EP'si için "öylesine parçalar" olduğunu yazdı. Paradise üzerindeki diğer şarkılarla memnun olmayan Digital Spy,"Bel Air" parçası için Del Rey'in "Tim Burton-etkili baladı" adını verdi. Listeler Kaynakça Dış bağlantılar Kategori:Lana Del Rey tarafından yazılan şarkılar Kategori:Kaliforniya temalı şarkılar Kategori:Pop baladları Kategori:2012 şarkıları Kategori:2010'lar baladları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri