Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

belediye veterineri

aliguzelxwsar

Well-known member
Sokakta bakıp ilgilendiğim, fazlasıyla duygusal bağ kurduğum prenses kedimize sanırım araba çarptı. Başka bir şey o bacağı o hale getiremez çünkü. Sürünerek bahçeye gelmiş yavrum gece miyav miyav... Kısırlaştırma operasyonunu yaptırdığım veterinerini aradım ama tek kapalı olduğu gün pazar gününe denk geldik, normalde 7\24 açık. Civardakilere baktım kapalı görünüyordu. 153'ü aradım, dedi "alırız ama enfeksiyonlu kedilerle durmak zorunda kalır, şu an röntgen de çekilemez, anca sabah açılıyor belediyenin veteriner klinikleri, siz sabah arayın alalım." Sabah aradım geldiler, baktılar bacağı kötü, açık kırık, dedi burda müdahale edilemez, barınağa götürücez. Barınakta ne işi var, niye kliniğe gitmiyor, orda müdahale edilecek mi nalaka dedim, adam kliniğe kendiniz götürüyorsunuz, biz bu tip kırıklı ve kalması gerekecek durumlarda barınağa götürüyoruz, orda müdahale ediliyor, dedi. Başka hasta kedilerle kalacaksa veremem dedim ama güya tekli kafeste kalacakmış. Telefonlarını da aldım barınağın, Üsküdar hayvan barınağı, hekimbaşında mı neymiş. Sonra bekledim 2 saat, aradım, cevap yok. Arıyorum arıyorum cevap yok. 153 veteriner hizmetlerinden ordaki kadının hasta ve izinli olduğunu öğrendim ve müdürlüğün telefonu verildi bilgi almam için, orayı aradım. Durumu anlattım, o da dedi kadın hasta, raporlu vs. size dönüş yaptırıcam. 1 saate kalmadan aradılar barınaktan. Kedimizin kırığı çok kötüymüş, un ufak olmuş, ampute edilecek durumdaymış. "ama biz pratisyen veterineriz, uzman veteriner de bakacak, yarın size bilgi vereceğiz" dedi. Asla kesilmeyecek, ben özel veterinere götüreceğim, bana geri getirin yarın, dedim. Tabi ağla ağla ben...Neyse toparladım kendimi. Elimden geleni yapacağım artık napiyim. Bugün getirdiler, hatta veterinerin adresini verdim, zaten yakın eve, oraya bıraktılar görevliler sağolsunlar. Bu arada röntgenini istedim belediyeden, hık mık, barınakta yokmuş cihaz, kliniktedir bilmem ne derken, bir de öğrendim ki röntgeni çekilmemiş bile. Uzman veteriner gerek duymamış, her şey ortadaymış çünkü açık kırık, geri döndürülemez bir durumdaymış. Vay arkadaş yaa! Bunlar arayıp soran biri olmasam uyuturladı bunu kesin. Yahu tamam sen veteriner hekimsin, harikasın, müthiş anlıyorsun ama yani sonunda bacağını kesmeye varacaksa durum, tetkikleri adam gibi yapmak gerekmez mi ya? Boşuna yavrum orda öyle vakit kaybetmiş oldu, lanet olsun. Neyse ben hemen gittim özel veterinerimize, orda çekildi röntgeni. Açık kırık olsa da çok kötü görünmüyor kemik dedi ama kas dokusu kötü ezilmiş, ayrıca enfekte olmuş. Prof hocalarına da gösterecek ve ne yapılabilir dönecek bana. Belki onlar da ampute edilmesi gerekir diyecek bilemiyorum, inşallah demezler, ama ben orda boşuna bekletildiği için mi bu kadar enfekte oldu acaba diye düşünmeden edemeyeceğim. Çünkü kediyi ben teslim ederken kemiği dışarı fırlamamıştı. Bugün kemik dışarda apaçık görünüyordu. Kuzum miii miii box'tan çıkmaya çalışıyor ama gücü yok tabi. Eskiden olsa ortalığı yıkardı. Lütfen allah'ım iyi haberler verilsin, kesilmesin bacağı! Belediye veterineri: asla güvenip, hayvanların teslim edilmemesi gerektiğini öğrendiğim kurum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri